extrabyk

"walka" z ASF według moralności polityków i biznesu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
extrabyk    5593

Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj :D

Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa :D

https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie szukaj sensacji , tam gdzie jej nie ma . Co widzisz w tym złego ? To mięso nie jest skarżone ASF . W taki sposób , to sami siebie udupimy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Bardzo dobrze, powinni w więzieniach to "spaść" i po problemie. Czapa to będzie na zachodzie bo już się ślinili że w to miejsce wepchają swoją wieprzowinę 

Edytowano przez pawel885
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale wy nie rozumiecie że mięso i świnie z tych terenów jest o wiele bardzie dokładnie przebadane , niż to co oferują w marketach . Samo to że pochodzi z terenów zagrożonych ASF miesza wam w głowach . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
A co mieli przestać kupować świnie z terenów asf? To takie scierwo portale jak WP, Onet na temat itp należących to zachodniego kapitału podsycaja negatywne sytuację w Polsce. Taka informacja to kolejny gwoźdz dla hodowców świń, poczekajcie trochę to będzie jak z ptasia grypa.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
47 minut temu, extrabyk napisał:

Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj :D

Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa :D

https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a

Ty sie dobrze  czujesz  ???

Skupili  zdrowe świnie których Rolnicy nie mogli sprzedać    zrobili z tego    konserwy   takie  sprawy trzeba chwalić   bo na h*j  to utylizować jak jest zdrowe   a że  ludzie  gł*pie  i usłyszy  coś w TV  i kupić  zaraz nie chce to trzeba to robić po cichu.

Do  odpowiedzialności  powinni być  pociągnięci  ci dziennikarze  co  takie rzeczy ujawniają .

Takie nienagłaśniane skutkuje tym że zdrowe świnie zamiast na stół  trafiają  do spalarni.

Najważniejsze w tym wszystkim jest  to  że Rolnicy  sprzedali zdrowe świnie do  ubojni  a  ubojnia zrobiła z tego zdrową żywność . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Większość ludzi czyta sam tytuł a ten brzmi,, Wyszła na jaw tajemnica Jurgiela i świńskiego lobby. Tak wyglądają konserwy z ASF'' takie portale piszą co chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Tu nie chodzi o to czy to mięso jest złe czy dobre bo jest dobre tylko o to,że robione to było w sposób tajny i poufny a to już jest i będzie smród. Ludzie zamieszani w ten projekt i tak lubiani nie są a teraz jak to dziennikarze rozdmuchają to lepiej nie będzie.

W jakim oni świecie żyją żeby specjalną ustawę zrobić o której nikt nie wiedział gwarantującą poufność producentowi, który teraz się tym zasłania i nie ma zamiaru podać danych dotyczących skali operacji.

Co do więźniów to jak dla mnie mogą nawet padlinę dostawać no może z wyjątkiem takich co siedzą za jakieś drobne gówna czy alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Niedługo te tereny będą jak tereny Czarnobyla. W gospodarce bardzo dużą rolę odgrywają media a te media to nie należą do Polaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Gdyby ktokolwiek zobaczył konserwe z napisem mięso z terenów asf to nikt by tego nie kupił i jeszcze wszystkie media by obsmarowaly konkretne firmy to produkujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Gdyby zrobiono odpowiednią kampanię informującą i dano również możliwość wyboru tym co to będą jeść to większość by jadła a problemu medialnego też by nie było a teraz jak już to pismaki wyciągnęli na światło dzienne i zrobią z tego aferę to większość poczuje się oszukana...nie zdziwię się jak ludzie w więzieniach, szpitalach i wojsku odmówią jedzenia i zrobią jakieś protesty a zapasy tych konserw zostaną oddane do utylizacji.

Druga sprawa to odgórne traktowanie ludzi w szpitalach, więzieniach czy wojsku jako ludzi innej kategorii bo tylko oni mieli to jeść a to już jest Stalinowsko-Bierutowska komuna i nic więcej.

Te konserwy powinny jako trochę tańsze być też w sklepach i założę się,że miałyby wzięcie bo w kraju jest masa biedy. W taki sposób rozwiązano by problem mięsa i hodowców świń z terenów objętych ASF i pomogło by się tym biedniejszym...a co najważniejsze nie byłoby tego smrodu, który teraz będzie a będzie bo dziennikarze tylko czekają na takie okazje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zakłady mięsne wożą naszą wołowinkę i wieprzowinę na zachód a zwożą syf z rezerw i z tego robią wędliny  i jakoś nikt się tym nie chwali,  każdy myśli że zajada polskie mięsko...

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jeszcze lepszym wałkiem jest bioasekuracja przed czyms, czego prawdopodobnie nie ma. Za zachodni kapitał jakies ułomy podrzucają w nocy dzika i naraz rano już wiedzą, że miał ASF i trzeba zapowietrzyc cały teren. Przez tą całą głupawkę z kontrolami i zastraszaniem ludzi prosiaki mi przerosły, idę w stratę i nie wiem co z nimi robić bo postawić nie bardzo mam gdzie, a następne maciory na dniach są na wylocie. Ludzie wolą teraz kupić sobie 10 kur z gołymi d*pami, podchować i uciąć łeb niż wychować sobie prosiaka... Za niemca tak nie było...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Wyświetlenia lecą, kasa za reklamy leci, słupki dla PiSu spadają, niepokój wywołany - ciemna masa przyswoiła "wiedzę" . Ktoś tam w komentarzach napisał, że to normalne, zdrowe mięso to go zminusowali. A ciekawe czy wiedzą, że na puszce z kukurydzą, albo normalnej konserwie również jest napisane "produkt sterylizowany".

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Tania sensacja. Moim zdaniem to był chyba jeden z mądrzejszych ruchów w walce z asf i wyjście w stronę rolników. A głupi lud czyta i nabija wyświetlenia. Sprawdziłem nagłówki tego redaktorzyny - same chwytliwe, klikalne tytuły. Poziom dziennikarstwa - dno i metry mułu

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
8 godzin temu, extrabyk napisał:

Gdyby zrobiono odpowiednią kampanię informującą i dano również możliwość wyboru tym co to będą jeść to większość by jadła a problemu medialnego też by nie było a teraz jak już to pismaki wyciągnęli na światło dzienne i zrobią z tego aferę to większość poczuje się oszukana...nie zdziwię się jak ludzie w więzieniach, szpitalach i wojsku odmówią jedzenia i zrobią jakieś protesty a zapasy tych konserw zostaną oddane do utylizacji.

Druga sprawa to odgórne traktowanie ludzi w szpitalach, więzieniach czy wojsku jako ludzi innej kategorii bo tylko oni mieli to jeść a to już jest Stalinowsko-Bierutowska komuna i nic więcej.

Te konserwy powinny jako trochę tańsze być też w sklepach i założę się,że miałyby wzięcie bo w kraju jest masa biedy. W taki sposób rozwiązano by problem mięsa i hodowców świń z terenów objętych ASF i pomogło by się tym biedniejszym...a co najważniejsze nie byłoby tego smrodu, który teraz będzie a będzie bo dziennikarze tylko czekają na takie okazje...

Sranie  nie kampanie  nie wiesz  co piszesz najwidoczniej.  Nikt  nie chciał tych świni kupić  bo obawiał się zachowania rynku i to krajowego jak i zagranicznego. Nie tak dawno w Niemczech była kampania żeby nie kupować jakieś tam kiełbasy w Lidlu  bo ona jest z Polski.

Więc   Ubojnia Masarnia  gdyby produkowała oficjalnie  i  wyroby  z mięsa  z stref   ASF  i bez   nikt by  nie kupił na zachodzie bo by się bali  że może tam być mięsa zarażone z ASF.  

Jakie odgórnie traktowanie ludzi  w szpitalach więzieniu czy wojsku  chłopie  to jest  zdrowe  mięsa   więc  w czym ty widzisz problem  i  ,,Stalinowskie,, metody  ??? 

Moim zdaniem to powinni te świnie ze stref  ASF  dać ludziom  hodować dalej  i  przerabiać   je  na konserwy  i  wysyłać  jako pomoc  humanitarną  do Afryki  gdzie  jest głód   tak samo mleko w proszku  jest go za dużo  wziąć  i wysłać  pomoc  dla afryki   ale  Unijne urzędniki nie pomyslą  że zamiast sprowadzać  ich do europy  lepiej nadwyżki  żywności  wyeksportować  i  nakarmić głodnych.

A całą ta afera  rozdmuchana przez  ,,dziennikarzy,,    jest  uderzeniem nie w Jurgiela  nie w PiS   ale  w te  rzeźnie  które  pomagały  Polskiemu Rolnikowi  i za bardzo pięły  się w górę   i się to komuś pewnie nie spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

sa specjalnie oznaczone darmowe konserwy dla "biednych" ,oznaczone jako pomoc eu-wzorem tego powinni zrobic mieso i jego przetwory ze stref asf dla wyborocow pis-u i problemu nie bedzie:D

byly wsciekle krowy-i do dzisiaj sie znajduja: byla -u mnie tez,mandat zaplacilem- ptasia grypa :jest asf i bedzie i to dlugo i nikt nic na to nie poradzi,sa kraje gdzie nie ma dzikow i tez wystepuje .....

te konserwy sa magazynowane w krakowie-juz zjedlismy 25 letne mieso ze szwecji i zyjemy[gdy wybychla afera to okazalo sie ze przerobily go 3 masarnie z mojej gminy.

wyrobi robil mn sokolow -to wybitnie polska firma a druga masarnia z kosowa lackiego-nie znam co to za firma.

mieso wieprzowe mozna wyslac arabom:P

 

Edytowano przez jacus
  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oooo , a które to kraje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Akurat nie zdziwiłbym się gdyby te konserwy z terenów asf były o 100% lepsze niż te "pomocowe UE" czy normalne ze sklepu. Jakoś mi się nie widzi że mając ileś ton żywca ze strefy które trzeba jak najszybciej wpuścić w obrót producent będzie się bawił w chemikalia i rozrabianie 10% mięsa reszta woda - lepiej walić max mięcha do puchy. Co do wojska to słyszałem już z milion opowieści o tym że wojskowe konserwy były "za komuny" za*ste i dzisiesze wyroby to przy nich syf więc no... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomkon91
      Witam, zakładam nowy wątek związany bezpośrednio ze "świeżą aktualizacją" planu bioasekuracji na terenach zagrożonych ASF. Proszę o Wasze opinie, zapytania, sugestie etc. Pozwólcie że pierwszy zadam pytanie - co myślicie o "podwójnym płocie" budynków w systemie otwartym, i jak w ogóle ustawa widzi termin "wolny system" (jakieś konkretne wytyczne)?  
    • Przez Elrond
      Niestety mamy przypadek ASF na wstawce warchlaka. W gospodarstwie było ok 600 warchlaków które przyjechały miesiąc temu, Gospodarz twierdzi że musiał kupić już chore ...
    • Przez kurtz
      Czołem!!!
      Mieszkam i jestem zameldowany na wsi w domu rodziców który kiedyś prawdopodobnie odziedziczę. Nie jestem rolnikiem i raczej  na pewno nigdy nie będę. Jesienią tego roku zakupiłem od niespokrewnionych znajomych kawałek lasu na opał w mojej miejscowości(ok 35arów) ale jeszcze go nie przepisałem na siebie gdyż planuję to zrobić jak będzie cieplej a do tego czasu chciałem jeszcze dokupić u kogoś ok pół hektara lasu (gruntu rolnego zalesionego). Ponoć zmieniły się jakoś przepisy w obrocie gruntami i ktoś mi mówił że żebym mógł nabyć taki grunt musiałbym być rolnikiem. Powiedzcie mi jak to wygląda prawnie? Gdyż chciałbym ten grunt wziąć na siebie a nie na rodziców żeby nie okazało się kiedyś że będę musiał spłacać rodzeństwo za grunty które sam zakupiłem albo że państwo sobie kiedyś umyśli jakiś ciekawy podatek przy dziedziczeniu.
    • Przez Elrond
      Witam, farmer podał informację o znalezieniu w stawie 3 martwych dzików w gminie Czarnków na Wielkopolsce, próby poszły do badania.
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj