Piszczu

Podorywka czy talerzówka?

Polecane posty

Piszczu    1
Co zastosować po jęczmieniu ozimym? Planuje zasiać mieszankę na tym polu na wiosne,ale nie będę sial żadnego poplonu,lepiej zastosować podorywke czy takerzówke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laakiluk    2
to pytanie chyba najlepiej samemu rozważyć. na początku talerzowalem Ale za dużo resztek na wierzchu jak dla mnie a ze szerokość talerzowki prawie tyle co pluga (wiejska 2m bo swojej nie mam) to wróciłem do pluga. mi pasuje ponoc pole się tak nie zaperza jak po talerzu.
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
a czemu nie chcesz poplony żadnego? jak chcesz siać jare to marnotrawstwo trochę bo do listopada ładny poplon by urusl jakiejś rośliny motylkowej lub facelii
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham ludzi którzy twierzdzą że po po podorywce/talerzowaniu wszystko powinno byc przykryte.Jak tak to najlepiej odrazu orac na 25cm i juz.Talerzówka idzie szybciej i jak słoma lezy to sie nie zapycha.A na chwasty to najlepier randap raz na 3-4lata i po kłopocie.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

U mnie kiedy wymieniliśmy sprzęt na nowszy to tez zagościła talerzówka. Moim zdaniem pług przy podorywce za bardzo wysusza gleba co w suchych latach widziec najlepiej są po za tym czas i paliwo na podorywkę  szkoda energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laakiluk    2
każdy orze jak może. I pewnie macie też rację że pług ziemię wysusza zależy od klasy. U nie raczej same I. II i III więc nie najgorzej i raczej nie przesuszy. po zniwach to tylko jeszcze ścierniskowy ładnie robotę robi bo talerzowka jak ta co ja dysponuje to zanim się wgryzie to juz ja trzeba do gory wyciagac. I jeszcze dysponując plugiem grudziackim weź to później przykryj żeby słomy nie było na wierzchu dlatego dla mnie korzystniejsza jest podkładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja robię tak: skoszę zboże i jeśli mam czas to poczekam tydzień- dwa żeby chwasty wzeszły. Następnie podorywka i znów jak chwasty się pokażą to bronowanie. I orka siewna czy zimowa. I jeszcze nigdy nie miałem problemów że pług nie chciał wejść czy coś. A znajomy mówił mi że to głupiego robota podorywka. A później dziwił się że tak sucho że jego 4 obrotowa nie wchodzi na siew, skiby odginają się na resorach bo tak twardo  a ja 5 zagonową robię jak w puchu. Inny też próbował talerzówką, ale uznał że jednak podorywka to podorywka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

u mnie pług podorywkowy juz moze 10 lat w krzakach lezy nie uzywany. Tylko talerzówka lub gruber. Osobiscie wole talerzówke bo na polu równiutko i ciągnik ma lzej i szybciej ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5583
Resztki pożniwne powinny być wymieszane z glebą ,najlepiej to zrobi gruber lub talerzówka ,pług je tylko odwróci i przykryje a nie o to chodzi.
  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arcy
      Witam ,
       
       
      Otóż mam pytanie w tamtym roku miałem bardzo ciężki rok podorywkę zrobiłem tylko na 3 polach które które na grubo nie zaorałem na zimę
       
      Teraz pytanie z marcu możliwe planuje wjechać do pola żeby to zaorać ładnie i pozniej przed sianiem jak coś pobronować
       
       
       
      Możecie mi pomóż co mam zrobić aktualnie z tą podorywką ?
       
       
      Pobronować i zaorać to na grubo? Aktualnie w niedziele byłem na polu sprawdzić jak to sie ma szczerze mówiąc jestem wystraszony zielono jak na łące
       
       
      pozdrawiam
    • Przez tom446
      Witam potrzebuje dokładne wymiary agregatu ścierniskowego na 7 łap.(Rozstaw łap, odległość łapy od łapy)Najlepiej na zdjęciu.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Przez kender25
      Kupuję talerzówkę, ale nie rozumiem jednej rzeczy talerzówki w układzie v lub x są bardzo tanie a talerzówki kompaktowe czy też inaczej agregaty talerzowe mają  2x taką cenę, jaka jest różnica? 
      Chodzi mi o to że taka talerzówka jest kosztuje np 17000 a za 7500 mam  talerzówke z układem x  lub v,

      Czemu one są takie drogie w porównaniu do klasycznych, i czy jest jakaś duża różnica, nie interesuje mnie hydropak.
      W czym kompaktowa jest lepsza od zwyczajnej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj