Poznaniak

Zacina się 2 sekcja tura - poziomowanie

Polecane posty

Poznaniak    6

Prosze o porade co moze byc przyczyną ładowacz MF wyposazony w rozdzielacz 2 sekcyjny na linki yoistick z przyciskiem do  sterowana 3 sekcja przez rozdzielacz z cewką do krokodyla.

Mam problem z pierwszym rozdzielaczem 2 sekcyjnym:

 yoistick góra/dół chodzi bez zarzutu , na jeden bok tez opuszcza idealnie ale na drugi mi sie zaczął dzis zacinac tzn. albo wcale sekcja nie reaguje jedynie waz przy rozdzielaczu sie napreza ,albo idzie w mniejszym zakresie od dołu do równego poziomu i dalej nie chce, albo na pusto idzie ale z balotem juz nie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Szybkozlacze? Jest tam cos do popsucia?

Probowalem linke kilka obrotow wkrecac jak i wykrecac ale nic sie nie zmienialo moze wyjac ja i siedzi tam jakis kawalek syfu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Tak jak koledzy piszą problemem jest szybkozłącze a do popsucia w nim jednak jest bo niedawno to przerabiałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
szybkozlacze sprawdź, miałem tak samo, rozdzielacz nawet rozbieralem, zawór a to szybkozlacze pod ciśnieniem się zacinalo, a w rękach było ok
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Sprawdź czy za szybkozłączem pręży przewód. Jeśli nie to tak jak koledzy wyżej piszą. Jeśli tak  to odepnij zasilanie elektryczne cewki rozdzielacza trzeciej sekcji i  sprawdź czy druga sekcja zacznie działać. W tym przypadku przewód w joystick'u może być przyszczypniety i ruch dźwignią styka je razem. Miałem raz taki przypadek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Dziekuje za porady jutro zaloze nowe wtyk euro na ta sekcje i zobaczymy.

Gdyby prad szedl na cewke  to by mi i w lewo i prawo yoistick nie dzialal wiec to moge wykluczyc bo na poziomowanie w dol dziala bez zarzutu , tylko gdy robie yoistickiem w prawo i poziomowanie euro ramki powinno isc w gore to zamiast tego prezy waz od zasilania rozdzielacza.

Edit.

Naprawione. Podlaczylem krokodyle i zaraz wyszlo szydlo z worka. Yoistick mam metalowy i przy skrecaniu nim w prawo kable sie stykaly i z drugiej sekcji szlo na trzecia 

 

Edytowano przez Poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciekkkk
      Mam problem ze skrecaniem, dodam jeszcze ze przetarł mi się filtr od wspomagania i olej zlecial na długości przejazdu pola. Założyłam nowy dolalem oleju ale i tak czasem sie zacina.  Czy to wina orbitrolu ?
    • Przez Rafał11
      Witam, jestem zainteresowany kupnem prasy Metal Fach z587 łańcuchowa. Chciałbym się dowiedzieć jakie są opinie na temat tych pras. Bedzie robiła w roku 500 bel. Tylko słoma i siano.
    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez tomek2201
      Witam. Mam problem w Renault Ares 620. Gdy zostawię ciągnik zgaszony na dłuższy czas lub pracuje długo na 1 półbiegu to on się zacina. Niezależnie od biegu nie mogę zmienić na inny półbieg dopiero po dłuższym wciskaniu za którymś razem się przełączy. Gdy zostawię zgaszony na innym lub pracuje długo to wszystko działa. Nie wiem czy szukać gdzieś problemu w instalacji czy to raczej jakiś elektrozawór? Ktoś się orientuje w tym temacie. Problem dotyczy tylko 1 półbiegu.
    • Przez tompil
      Szukam jakiejś tańszej prasy zmiennokomorowej z nożami. Myślałem o modelu Z589/2 ale został wycofany z oferty Metal Fachu i zostały tylko te sztuki które są na placach i dealerzy drogo za nie cenią. Dziś jeden zaproponował mi za taką z placu 95 tys. netto. Oryginalna Maschio Extreme 165 HTC kosztuje na dzień dzisiejszy 86 tys., od przyszłego roku ok. 92 tys.
      Dowiedziałem się przy okazji, że Metal Fach wprowadza nowy  model zmiennokomorowy Z514. Tak to wygląda:
      https://www.truck1.eu/agricultural-machinery/round-balers/metal-fach-z514-presse-chambre-variable-a-courroie-welger-a3364028.html
      Na stronie Metal Fachu nie ma żadnej informacji o tym modelu. Kosztuje cennikowo 98 tys. brutto, ok. 79 tys. netto.
      Przyglądam się zdjęciom tej prasy i wygląda mi to na prasę Lely welger, obecnie Massey Ferguson RB 4160V.
      Ktoś coś słyszał o tej Z514? Ciekawe czy sami to produkują, a może tylko składają, albo przychodzą w całości i zakładają tylko swoje osłony?
      Może to być dobra prasa za tą cenę.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj