Polecane posty

daro93_15    0

Witam potrzebuje pilnie pomocy mianowicie chodzi mi o przekrój kabli do zasilania dwuch urzadzeń pierwszy kompresor 7,5kw systaem łagodnego rozruchu na tabliczce pisze prad 8.2A 
na reaktorze pianki pur tez pisze moc silnika 7kw chce zastosować przedłużacz bębnowy 25m 5x4mm2 czy te przewody wytrzymają obciążenie ciągłej pracy i następne pytanie jakie musi być zabezpieczenie na sile u klienta bo często widzę bezpieczniki 20c czy wytrzyma to ??z góry dziękuje w wtorek zaczynam pierwsze zlecenie i nie wiem czy nie lepiej wypożyczyć agregat prądotwórczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Jeśli chodzi o przewód i jest to linka miedziana to wg. zasad doboru wystarczy. Ale coś za niskie te prądy znamionowe podałeś.  P=√3*U*I*cosφ*η

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Bezpiecznik 20A ledwo wytrzyma jeden taki silnik o dwóch nie ma mowy Kabel to jeden na silnik Jeden 5x4mm^2 nie pociągnie dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Ok. Podałeś dane znamionowe z tabliczki kompresora, nie z silnika. Silnik pracuje z zapasem mocy, dlatego pobór prądu jest mniejszy niżeli znamionowy silnika. Ale to dobrze. 

Pytanie jak bardzo obciążony jest silnik reaktora pianki? Zakładając że tu już silnik pracuje z jego znamionowa mocą, suma poboru prądu z obu będzie wahała się w granicach 20 amper. Przewód 4mm2 w zupełności wystarczy. A jako że silniki posiadają soft start powinny pracować przy takim zabezpieczeniu (20A). Aczkolwiek jest to na granicy. Jeśli reaktor pianki ma zamontowany silnik z zapasem tak jak to jest przy kompresorze (a pewnie tak jest) tymbardziej nie powinno być problemu. 

Poza tym kompresor nie pracuje chyba pracą ciągłą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Kolego żeby nie gdybać podłącz jedno i drugie urządzenie do amperomierza i na podstawie amper dobierz przewody według kalkulatora  na tabliczkach piszą niekiedy bzdury a zapewniam że przewody dobrane na minimum nie dość że będą się przegrzewać to urządzenia nie będą pracować jak mają  .Wydasz pieniądze raz później stwierdzisz że to nie to i kupisz jeszcze raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Sprawdź czy zabezpieczenie na pionie wytrzyma taki pobór prądu.Do obliczenia średnicy przewodu nie wystarczy sam amperomierz do tego potrzebna jest długość przewodu i oblicza się to ze wzoru.Wzór jest na forum.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laakiluk    2
mi na silniku 7.5kW przy przełączaniu trójkąt/gwiazda wyrzucalo S 25B na głównym zabezpieczeniu. zmieniłem na przedlicznikowe 40A a potem 25C i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Przy ciężkim rozruchu nie ma dziwow. Prądy rozruchu są dużo wyższe od znamionowych. Tu nie powinno być problemu bo kompresor posiada soft start.

W maszynie do natrysku jak rozumiem głównym źródłem obciążenia jest grzałka, gdzie producent podaje moc od 7 do 13 KW. Czy ta moc jest regulowana czy uzależniona od wydajnosci maszyny czy też to zależy od wyposażenia produktu? 

Przewód winien wytrzymać obciążenie wg. tabel 30 amper pracy ciągłej. Na takiej dlugosci spadek napiecia nie powinien przekroczyć 3V..

Ja na pierwszą usługę, po uprzednim wywiadzie o mozliwosciach przyłącza, gdzie zabezpieczeniem jest 20 - 25 amperowy automat wziął bym ten agregat awaryjnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro93_15    0
3 godziny temu, ZYLA napisał:

Przy ciężkim rozruchu nie ma dziwow. Prądy rozruchu są dużo wyższe od znamionowych. Tu nie powinno być problemu bo kompresor posiada soft start.

W maszynie do natrysku jak rozumiem głównym źródłem obciążenia jest grzałka, gdzie producent podaje moc od 7 do 13 KW. Czy ta moc jest regulowana czy uzależniona od wydajnosci maszyny czy też to zależy od wyposażenia produktu? 

Przewód winien wytrzymać obciążenie wg. tabel 30 amper pracy ciągłej. Na takiej dlugosci spadek napiecia nie powinien przekroczyć 3V..

Ja na pierwszą usługę, po uprzednim wywiadzie o mozliwosciach przyłącza, gdzie zabezpieczeniem jest 20 - 25 amperowy automat wziął bym ten agregat awaryjnie. 

tak główne źródło to grzałka maszyna już jest ustawiona na 7 kw a kompresor tez nie będzie ciągle pracował tylko co jakiś czas się będzie ładował powietrzem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

O ile dobrze pamiętam to obciążalność chwiowa dla przekroju 2,5mm2 to 5 kW wiec niema mowy o pracy ok 15 kW na 4 mm2.

Edytowano przez withanight

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Pomyślałem że podłącze się pod ten temat aby nie zaśmiecać Moje pytanie brzmi cz kabel ziemny 4x2,5 drut miedziany przeniesie podobne obciążenie jak np. 4x4 plecionka w gumie Jak to porównać  Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-gumowy-h07rn-f-onpd-ow-5x4-mm2-tanio-5774808087?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aqueryandcategory&bi_c=YWU0NGU4NDAtNmIyMi00ZDg4LTg2YmQtMGYwNGU4NmQ2NDUzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=54b4785a-1610-49b6-8f3c-ccac90209d08 taki kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 30.01.2020 o 16:43, wiesiek63zmc napisał:

Pomyślałem że podłącze się pod ten temat aby nie zaśmiecać Moje pytanie brzmi cz kabel ziemny 4x2,5 drut miedziany przeniesie podobne obciążenie jak np. 4x4 plecionka w gumie Jak to porównać  Z góry dziękuje

Zgodnie z moją wiedzą to plecionka wytrzymuje większe obciążenia prądowe chyba ze względów na brak deformacji przekroju na załamaniach .Natomiast montaż instalacji na styk obciążalności jest nieefektywna bo sam fakt że instalacja wytrzyma nie jest do końca sukcesem ponieważ na takiej instalacji tracimy część energii na wzrost temperatury kabli zasilających .W przypadku np  suszarni działającej przez kilka tygodni non stop moim zdaniem straty energii sięgają 10% w stosunku do nowego przewymiarowanego zasilania - wyższe prądy zasilania przy niższym amperażu ale należało by zamontować drugi licznik przy maszynie i porównać zużycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Do takich maszyn powinieneś mieć swój agregat bo kiedyś na jakimś zleceniu popalisz komuś przewody i dopiero będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      xxxxxxxxxxxxxxx
    • Przez UrsusCzesio
      Witam chciałbym aby ktoś udzielił mi jakie ciśnienie powinna wytwarzać turbina w tym silniku ponieważ mam podejrzenia że jest uszkodzona gdyż po ostatnim pobycie w serwisie przestała gwizdać, i ciagnik jest mułowaty. Z góry dziękuje za informacje
    • Przez mx_racer
      Witam chciałbym się dowiedziec jakie silniki są montowane w ciągnikach:
       
      -Kubota
      -Case
      -Steyr
      -Lamborghini
      -Same
      -Kioti
      -Massey Ferguson
      -McCormick
       
       
      Chodzi mi o wszystkie silniki nie zależnie od serii ciągnika.
    • Przez denis667
      Witam mam spawarkę wirową tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze są tam 4 wyjścia na kable spawalnicze ?
    • Przez Pawelten
      Witam, powiedzccie mi w jakich modelach ciągników Case byly montowane silniki Perkinsa ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj