Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Przymierzam się do odbudowy stodoły na starych fundamentach(są sprawdzone przez nadzór budowlany), jednak chce wymienić całą posadzke, ponieważ stara była popękana oraz nierówno wylana. W projekcie mam podsypkę piaskową zagęszczoną na 30cm, podkład betonowy na 10 cm, następnie folia z siatka i na to wylewka 4cm. I teraz mam kilka pytań: ile cm starego piachu powinienem wybrać? (projektant mi powiedział że tyle ile będzie podsypka plus wylewki, lecz wole o opinie kogoś kto miał w praktyce z tym do czynienia), Oraz czy po zagęszczeniu podłoża mogę od razu położyć folie z siatką i wylać posadzkę na grubość 14 cm betonu B25?  Zamówiłem już piach 120 ton, czy mniej więcej tyle powinno wystarczyć na 180m2?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

      Weż budowlańca i niech ci oglądnie. Nie wiemy co jest pod posadzką,jaka gleba,czy chcesz powyżej poziomu,czy poniżej zewnętrznej gleby,czy na górce,czy w dołku ta stodoła. Jakie obciążenie,maszyny,zborze,bydło,co tam będzie ? Majster rzuci okiem i z grubsza oceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kizak napisał:

      Weż budowlańca i niech ci oglądnie. Nie wiemy co jest pod posadzką,jaka gleba,czy chcesz powyżej poziomu,czy poniżej zewnętrznej gleby,czy na górce,czy w dołku ta stodoła. Jakie obciążenie,maszyny,zborze,bydło,co tam będzie ? Majster rzuci okiem i z grubsza oceni.

Co do obciążenia to będą tam stały 2 ciągniki, 60tka oraz Ares 620, oraz maszyny typu rozsiewacz, siewnik. Pod starą posadzką jest zwykła ziemia z kamieniami. A stodoła stoi na górce. Chyba z tym budowlańcem będzie najlepsze wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
i ty chcesz to robić samemu ? przy takiej powierzchni leje się już z gruchy i masz cały czas taki sam beton .w betoniarce nigdy niezrobisz takiego samego.a ile piasku i cementu to po co kupować na oko jak to w prosty sposób można wyliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
i jeśli ma to być magazynowa to jeszcze musisz doliczyć koszty docierania oraz proszku do zacierania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
coś słaby ten projekt a na pewno on nie jest do magazynu 4 cm ostatniej warstwy będzie pękać po roku a no i nacięcia będziesz już robił w chudziaku a nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

U nas nikt się nie bawi w chudziaki. Robią porządne zagęszczanie tego co jest plus ewentualny kamień, gruz jak trzeba podsypać. Po zagęszczaniu idzie gruba folia ( nie potarga się, bez obaw) i na to beton ze zbrojeniem drucikami, posypka i zacieranie. Sypią zboże i nic się nie dzieje, ciągniki kombajny jeżdżą i też wytrzymuje.

Ja osobiście przy okrojonym budżecie jak robiłem wylewkę w stodole to nawiozłem gruzu w miejsca gdzie było za głęboko, polatałem zagęszczarką 500kg przez pół dnia, na to folia i beton B25 z gruchy około 15 cm. Znajomy mi to zatarł bez dodatków i też jest przyzwoicie. Zboże się nie popsuło a pierwszy raz sypałem na goły beton. Wjeżdżam tam jednoosiówką - razem z ciągnikiem i zbożem 13 ton i na razie nie pęka a nawet jeśli to trudno. 

W robocie jak stawiali nową halę to wylewka była robiona zgodnie ze sztuką i pęknięcia są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
admon1212    10
no to nie była zrobiona zgodnie ze sztuką jak pęka ;) ale nie o tym mowa w temacie w galerii jest zdjęcie jak ktoś robił wylewkę w starej stodole poniemieckiej to się go dopytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje wymienić olej w skrzyni w moim Case i czy w przystawce i w tylnym moście jest ten sam olej co w skrzyni? Jeśli tak to trzeba spuszczać zapewne ze skrzyni, przystawki do przedniego napędu i tylnego mostu osobno? Jaki olej tam zalać? Jaką gęstość? PS: Na zimnym oleju biegi wchodzą płynnie i wgl a jak olej się dobrze rozgrzeje to jest trochę gorzej, dlatego wydaje mi się że troche gestszy nie zaszkodzi chyba.
    • Przez miszka16
      Witam serdecznie. W związku z tym że przymierzam się do budowy obory z dofinansowaniem z PROW chciałbym na tym forum zapytać się. Czy jest ktoś  kto korzystał już z tego programu? I ewentualnie mógłby się podzielić swoim doświadczeniem jak również polecił jakąś firmę  która kompleksowo się zajmuje takimi programami i budową
    • Przez Dziuba
      Witam. Chciałem pszerobic swój kultywator na agregat uprawowy co sądzicie o dorobieniu wału packera??? A moze jakas inna opcja zdjecia moze ktos ma swojego cuda 😉 pozdrawiam 
       
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj