News
panmino

MTZ 1025.2 - hałas ze skrzyni przy dużym obciążeniu WOMu

Polecane posty

panmino    8

Podczas pracy w ciężkim terenie kosiarką bijakową słychać hałas ze skrzyni, żegot, maszyna nawet raz się zatrzymała przy tym. WOM jest tarczowy,  wyjąłem go, bo wydawało się, że to może łożyska, ale te są w porządku. Gdzie szukać przyczyny? Jak dalej przebiega napęd przez skrzynię? Co tam jeszcze da się sprawdzić bez rozłupywania ciągnika?

bears    388

Skoro piszesz że te dźwięki dobiegają ze skrzyni biegów to moim zdaniem problem będzie leżał w skrzyni biegów.

emtezecik    36
lozysko walka od womu kolego skrzynia biegow boczny dekiel i do prOdu a pro po jaka kosiarka 2,5 czy 2,7 ? ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

panmino    8

Kosiarka 2,5 m. Który dokładnie dekiel, możesz wskazać na rysunku?   Którego boku?

No lokalny mechanik stwierdził, że trzeba traktor rozłupać. Zadzwoniłem do serwisu Pronara i jeszcze do innego, to stwierdzili z mojego opisu, że przyczyna w womie i od tego trzeba zacząć. Obawiam się, że to jednak grubsza sprawa, a to już może kosztować, nie mówiąc, że będę co najmniej tydzień bez traktora.

Wyjąłem już wom i generalnie trudno znaleźć usterkę. Wałek ma luz na łożysku, ale biorąc pod uwagę, że wystaje z łożyska ze 30 cm, to ten luz nie jest duży. Mimo wszystko wymienię łożyska.

Zastanawiam się, czy tarcze nie wymienić przy okazji, ale nie są tanie. Można gdzieś znaleźć, jakiej powinny być grubości??? Dobre szkoda wymieniać, a to parę stuwek pochłonie.

emtezecik    36
trzeba bylo przez rozbiorka przelaczyc na innr obroty wom . u mnie np poszly poszlo 1000 obrotow a 540 chodzi do.dzisiaj uwazam ze przyczyna sa lozyska walka badz zebatki od 1000 badz 540 zalezy na.jakich jezdziles przyjacielu . dokladnie ci nie powiem bo nie mam katalogu przy sobie zeby lepiej pomoc

panmino    8

Na 1000 próby nie zrobię, bo zdusi ciągnik i tyle. Generalnie działają i jedne i drugie, tylko pod dużym obciążeniem na 540 to się dzieje. Mogę natomiast kosiarkę bijakowa przestawić na 1000! I wtedy spróbuję, to jest myśl!

O którym deklu piszesz? Skoro olej spuszczony, to mogę sprawdzić co się da.

seweryn20    807

Tu masz przekrój mechanizmu. Faktycznie rzecz biorąc jedynie co by tam mogło hałasować to przekładnia planetarna. Nie jestem pewny czy jest on taki sam bo ten jest z 1523 ale znając ruskich przynajmniej podobieństwo jest i to spore.

27-%D0%97%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9_

08-%D0%A1%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D1%82

A tutaj ogólnie transmisję z łożyskami i napędem womu. I tu już nie jest tak różowo.  Tam może być walnięte łożysko. Zębatki oddalają się od siebie zazębiając czubkami zębów co wywołuje hałas. Ogólnie sprawdź po kolei bo takie dźwięki lubią się nieść po napędzie. Napęd wom w skrzyni pośredniej to mniej więcej elementy nr. 92 wałek sprzęgłowy osadzony w dwóch łożyskach, 78 i 80 zębatki wom 540 i 1000 osadzone na tulei na łożyskach igiełkowych a sama tuleja w dwóch kulkowych. Odkręcić musisz okrągłą pokrywę z pompą olejku i sprawdzić luzy w tym miejscu. Możliwe że jest też pokrywka z dołu skrzyni, nie wiem. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

panmino    8

Seweryn, dzięki :) Skąd Ty to wykopałeś?! Jeden mechanik polecony z Grand Agro też sugerował, że coś w okolicach sprzęgła walnęło, i rozbiórka jest nieunikniona.

Ostatecznie wymieniłem największe łożysko w womie, poskładałem, przełączyłem bijakową i ciągnik na 100obr/min, i co? I cisza! I nic się nie dzieje. Robiłem kilka prób w najróżniejszym terenie i wszystko wygląda w porządku.  Albo to miało związek z łożyskiem, albo z obrotami 540/1000. 

Jutro mamy w planach jakieś 10ha zrobić, zobaczymy, jak będzie szło. Dzięki za pomoc tak, czy siak! A tak nawiasem, co masz za zupę na talerzu profilowym? :)

seweryn20    807

Fajnie że udało się zrobić  i wielkiej roboty nie było. 

Fotki z ruskiej strony. Co prawda skrzynia 1221 ale  w nim jest idento.  Dam ci zresztą linka i przyjemnego he he kopania :-)

http://rusloader.ru/katalog/traktora-mtz/

A zupka  to kwaśnica  jaką jadłem w schronisku na błatniej .

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

panmino    8

Rzegot pojawił się, gdy wyrwane darnie zablokowały kosiarkę, ale traktorzysta natychmiast wyłączył WOM. Po usunięciu materiału wszystko działa, jak należy. Coś jest jednak nan rzeczy, ale na razie drążył dalej nie będę, może jesienią się za to wezmę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kotek85
      Witam, 
      Prosił bym o wasze opinie, dziś przez transporcie obornika rozrzutnikiem 8 t przy prędkości ok 20 km/h i przy pokonywaniu zakrętów rzadziej na prostej cały kokpit wchodź w drżenie dość mocne jakby z prawej strony. Bez rozrzutnika nie zauważyłem tego drgania, ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dziękuję

• Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 

Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .

Pozdrawiam
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj