Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

TD5030 czy T5040 czym się róznią który lepszy

Polecane posty

aster453    26

Jak w temacie chciałbym zapytać czym tak naprawdę się różnią prócz wagi, kilkoma końmi, z tego co wiem T ma lepszy tył tzn. potrafi wiecej podnieść w porównaniu z TD. Czy wiecie coś więcej i np. ceny? Więcej różnic +/- oraz którego byscie wybrali i dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

seria T jest bardziej dopracowana i lepiej wyposażona niż TD. dokładniej to w serii T jest już sporo elektroniki, lepiej rozłożone masy i przekładnia DC. cena jest sporo wyższa bo TD to bardzo prosta zwyczajna konstrukcja ale nie psuje marki. po prostu jak chcesz mieć zwykły ciągnik to TD a jak chcesz iść z duchem nowoczesności to T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

bez urazy aster ale czy ty w ogóle widziałeś i jeden i drugi ????? wg mnie pytanie bez sensu....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@prox7441 masz rację nie widziałem żadnego z nich jedynie oba na agriculture.newholland.pl

i stąd mam wiedzę o nich a skąd Twoje pytanie. Ja chciałbym wiedzieć który byście wy rali gdybyście mieli wybrać. Myślę żeby wreszcie coś kupić i być może wreszcie śfinalizuje w tym roku zakup w oparciu o prow jakiś. Chodzi o ciągnik do powiedzmy 80 km 150 tys. brutto. I raczej chyba seria TD bo jest tańszy ale chciałbym wiedzieć co przemawia z T bo nie powiem wizualnie jest ładniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

a do jakich prac ma być wykorzystywany ten ciągnik i na jakim areale ma pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

15 ha chodzi mi głównie o orkę, agregat, rozrzutnik obornika, wóz asenizacyjny.

 

Uprawiam kuku, buraki i zboże ok. 5 ha łąki. Marzy mi się zakup czołowej kosiarki + boczna. Jednak wiem że wtedy seria TD odpada a seria T ma taka mozlwiośc jednak nie w tej cenie i nie ta moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

@prox7441 masz rację nie widziałem żadnego z nich jedynie oba na agriculture.newholland.pl

i stąd mam wiedzę o nich a skąd Twoje pytanie. Ja chciałbym wiedzieć który byście wy rali gdybyście mieli wybrać. Myślę żeby wreszcie coś kupić i być może wreszcie śfinalizuje w tym roku zakup w oparciu o prow jakiś. Chodzi o ciągnik do powiedzmy 80 km 150 tys. brutto. I raczej chyba seria TD bo jest tańszy ale chciałbym wiedzieć co przemawia z T bo nie powiem wizualnie jest ładniejszy

 

 

i tutaj sam sobie odpowiedziałeś skoro ty nawet i jednego i drugiego nie widziałeś to o czym mowa w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

na 5 ha łąk to zwykła 1,65 wystarczy i nie ma co tak szaleć. moim zdaniem to td5030 wystarczy ci spokojnie a cena jego nie odstrasza. w tym przedziale cenowym to możesz jeszcze zastanowić się nad zetorkiem proximą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

widziałem tylko serię TD na oczy ale co z tego czy widziałem czy nie widziałem chodzi mi o wybór a nie o to czy widziałem co by mi dało widzenie jednego i drugiego. chodzi mi o TO KTÓRY BYŚCIE WYBRALI

 

@luki0489 masz chyba rację po co przepłacać ok 40 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Na tak małe gospodarstwo według mnie nie opłaca się brać serii T. Zbyt duża różnica cenowa. Jeśli się przesiądziesz z jakieś 360 czy 330 na TD to i tak będziesz się czuł jak w niebie xD Ja z 360 przesiadłem się na Case JX60 i po prostu bajeczka :) A seria JX to to samo co TD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

serii T na oczy nie widzialem, ale TD moge polecic bo od roku uzytkuje TD80D :) tylko na ten areał proponuje te 10 km mniej - spokojnie starczy a taniej bedzie :)

@prox7441 - kulturki troche :) kolega nie widzial ciagnikow wiec pyta o nie, od tego jest forum. po co by ono bylo, gdyby na af byli sami kolesie, ktorzy wszystko wiedza jak Ty :)


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moim zdaniem lepszy jest T5040 ale na ten areał spokojnie starczy TD5030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jako właściciel T5040 to powiem że jak szybko wsiadłem do TD to tak samo szybko z niego wysiadłem.Tak jak ktoś pisał wczesniej jak przesiadasz sie z 330 czy 360 to łykniesz to ale jak przesiadasz sie z zachodnich ciągników to TD niestety nie przejdzie.Przedewszystkim ciasno i skąpo.Seria T daje wiele możliwości wersji i rozbudowy a i kabina jest owiele wygodniejsza i skrzynia dual comand jest całkiem całkiem niezła.Elektroniki tylko troche jak bez ehr wezmisz.Jak dla mnie to TD odpadło w zawodach mimo różnicy w cenie około 40tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jak jest w t5000 z wygodą w kabinie?? głównie chodzi mi o wysokość jej czy nie jest za niska bo robi wrażenie niskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

mam 190cm i mam duzo luzu nad głową i dużo większa jest ogólnie od TD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W Legnicy stoją T i TD obok siebie,Różnice to można powiedzieć kolosalna.Mosty,skrzynia wyposażenie, inne.Pytanie o te 40 tyś.Jak bym był czuł sie na siłach to bym się nie zastanawiał nad serią T.

Seria TD jest konkurencją dla zetora.

A zastanowił bym się nad Farmtrakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

aha a seria T jest napółosiach a TD na zwolennicach seprzypomniałem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i w dodatku te zwolnice jakoś tak delikatnie wygladają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podobnie jak w Zetorze a przód też inny i skrzynia mechaniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

tak i napiszcie jeszcze ze seia T to klasa a TD to już do niczego sie nie nadaje bo jeszcze tego zeście nie napisali-i tu was zdziwie-wielu z was jezdzi starymi ursusami z biegami miedzy nogami i to jest ok -bo kabina duża a ze chałas jak diabli to ok. dajcie sobie chłopaki spokuj z takimi postami bo jak chcecie takie cos pisać byle być widocznym to nie ma sensu-nie macie to nie piszcie-mam td5050 za którego zapłaciłem 120 tys brutto i po przepracowaniu po roku 500mtg uwaząm ze dobrze zrobiłem-ciągnik ten wykonuje wszystkie prace w gospodarstwie 40 hek i dostaje ładnie po d*pie bo pola mam w wiekszości gliniaste i iły- i powiem wam ze nie jest mi szkoda zapiąć go do opryskiwacza czy do klatki bo pali mi wtedy 4 l a do wynik znakomity-tak wiec na podsumowanie powiem ze ja jako użytkownik polecam ciągnik i napewno jest to lepsza alternatywa niz stary ursus,farmtrac,farmer czy zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przemku tutaj chodzi o porównanie tych ciągników a nie o lepszy-gorszy.W polu jednym i drugim tak samo zrobisz.A różnica między nimi to 40 tyś i pytanie dlaczego.

Ja uważam że jak bym miał brać T to bym się zastanowił nad Farmtrakiem 83 lub 90km .Jest on w cenie TD i ma skrzynie 24x24 z rewersem elekrto-hydraulicznym,silnik Perkins.Powiem propozycja do zastanowienia.

A ja chcę takie coś na pomocniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

od kiedy Farmtrac ma EH rewers??

 

co do tego porównania to T ma za te +40tys mięcej udźwigu podnośnika, EH rewers, półbieg pod obciążeniem, razem 24/24, EH sprzęgło w guziku w rączce od biegów, sterowanie wom na błotnikach i chyba klimę w standardzie i nie jestem pewien ale ma chyba 3 prędkości wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tydzień temu dzwoniłem do Mrągowa i się dowiedziałem,Też byłem zdziwiony bo w styczniu mówili że nie i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie.Wałek 540 i eko 540 można też 1000.Klima 5600 brutto.Opony do wyboru.

Postarali się chłopaki .[nie jak Ursus]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Model to chyba 685dt i 690dt i tylko w nich.Mniejsze nie mają,od 83km.Opony mogą założyć z tyłu 34.

W styczniu tego nie było [nawet w opcji] i go od razu skreśliłem,ale teraz??

Cena chyba 126 brutto za 83km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiekc
      Witam czy ma ktoś schemat lub wie jak złożyć membranę zaworu wabco od pneumatyki ? 

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj