piozz

Susza 2018

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
czytaj czytaj w dniu wystawienia szkody masz tą polisę mieć zawarta a nie ja zawierać. unas wszyscy mają dzień wystąpienia szkody na 11 czerwca i jest to prawidłowe. a strona 3 nie potwierdza spełnienia powyższego warunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

Hmmmm, to może to też jest sprawa dla mediów.???? Bo jak to jest, że Wy( kimkolwiek jesteście, Marku) macie jednodniową suszę, a inni w kraju nie?:) No, a przede wszystkim jest to sprawa do ARIMR o zbadanie legalności decyzji wydanych na podstawie wadliwych protokołów.:) Pisz, pisz, Marku:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Powiedzcie w takim razie, jak ma składać wniosek mój znajomy, który ma same łąki i pastwiska. Jak wiadomo tych nie da się ubezpieczyć, wiec jak to ogarnąć? Namawiam go, żeby próbował na pełną kwotę i się odwoływał na zapis "...z wyłączeniem łąk i pastwisk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
zgłoś to nawet do komisji europejskiej albo do samej gerzdorf. śmieszny jesteś myślisz że ja się przestraszę. dobre hahaha :D twoje informacje które tutaj piszesz są wadliwe bo czytać nie potrafisz . data na 2 stronie ma dotyczyć kiedy szkoda wystąpiła a nie okres suszy. susza unas trwa po dzień dzisiejszy. w wymarznięciach terz jest na 5.03.2018 dzień wystawienia szkody a nie żaden okres mrozów. nie pisz tych bzdur bo ktoś jeszcze w to uwierzy i będzie robił z siebie pośmiewisko w ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty Marek może za szybko nie wydaj tej kasy , bo skoro jednym przyznają z datą ubezpieczenia w czerwcu , a innym odrzucają , bo mają w połowie kwietnia , to coś jest nie tak . Powinni albo jednym 50%zabrać , albo drugim dodać . Czy takie rozbieżności to - Dobra zmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Zetorki będzie tak jak marek pisze, data wystąpienia szkody a nie od do tak jak nasxej komisji kazali wpisać, tetaz wpiszą datę równą z powołaniem komisji, dzwoniłem do gościa z komisji i to wszystko naprswią bo ich wojrwodowie wprowadzili w błąd. Ma być jedna data np 25.05 2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Po raz pierwszy Marka poprę ,nie wiem od czego to zależy ale w naszym regionie kuj-pom jest zapis data wystąpienia szkody[u nas czerwiec] i są honorowane ubezpieczenia z maja przynajmniej tak było jak przyjmowali wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13
Marku jak mógłbyś podać na swoją agencję telefon to byśmy zadzwonili i się dowiedzieli ? bo może faktycznie masz rację i błędnie to interpretujemy... Bo u mnie moja agencja wymyśla jakieś niestworzone rzeczy.. w ogóle sie nie znaja... albo chociaż podaj z jakiego regionu jesteś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Zetorki będzie tak jak marek pisze, data wystąpienia szkody a nie od do tak jak nasxej komisji kazali wpisać, tetaz wpiszą datę równą z powołaniem komisji, dzwoniłem do gościa z komisji i to wszystko naprswią bo ich wojrwodowie wprowadzili w błąd. Ma być jedna data np 25.05 2018

To bardzo dobrze , że się ogarnęli . Tylko gdyby podchodzić tak jak Marek i tylko chwalić , to olali by to co spieprzyli . Dobrze że tacy jak Ty trochę szumu narobili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

Marku, Komisja Europejska, nie stwierdza nieważności prawomocnych decyzji:) Ale na to jest czas, zgodnie z kpa 10 lat od wydannia decyzji.Ale najpierw media :Farmer, Top Agrar- no i może jeszcze na pewno ulubiona przez Ciebie -Gazeta Wyborcza. Tym bardziej, że w kujawsko-pomorskim susza wg IUNG-u także od 1 kwietnia, a nie 11 czerwca. I nie jednodniowo. Nie można tworzyć sztucznych, sprzecznych z faktami, warunków uzyskania pomocy na potrzeby postępowań odszkodowawczych. Bądź pewny, że tej sprawy nie zostawię:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ale ministerstwo podało, to komisje wpisują DATĘ WYSTĄPIENIA SZKODY, a nie datę wystąpienia ssuszy tak jak nasxej komisji kazali wpisywać. Ma być DATA WYSTĄPIENIA SZKODY  która się mieścii w dacie wystąpienia suszy, ale na str 2 ma być data szkody a nie suszy, od cały feler był🎙

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13

trzeba iść w poniedziałek teraz do gminy żeby zrobili korektę na protokole z data wystąpienia szkody żeby było poprawnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
5 godzin temu, MichLin89 napisał:

Marku jak mógłbyś podać na swoją agencję telefon to byśmy zadzwonili i się dowiedzieli ? bo może faktycznie masz rację i błędnie to interpretujemy... Bo u mnie moja agencja wymyśla jakieś niestworzone rzeczy.. w ogóle sie nie znaja... albo chociaż podaj z jakiego regionu jesteś:)

Służę naszą agencją ARiMR Sępólno Krajeńskie bliższe dane można poszukać w google ,a Marek to kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
rolnik twoja komisja wpisała okres dla którego dotyczył pierwszy raport suszy zrobili błąd. w protokole ma być data wystąpienia klęski nie okres suszy. nie może być wpisane od 1 kwietnia. bo jak mogła wystąpić klęska na roślinę której nie było. także napiszę ci po raz kolejny jedź w poniedziałek do wojewody do wydziału Rolnictwa tam jest osobą odpowiedzialna za protokoły pokaż jej go i wytłumacz że komisja zamiast wpisać date wystąpienia szkody wpisała okres raportu IUNG. bo w tym tkwi całe zamieszanie. dziwne że u wojewody tego nie wychwycili unas u wojewody skrupulatnie sprawdzają. jak będziesz liczył na komisję która ci będzie kity wciskać lub na dziennikarzy to ci kasa przejdzie koło nosa. Piszę ci to z doświadczenia z 2016 roku. Terz mi komisja opowiadała bajki jak pojechałem do wojewody to okazało się coś zupełnie innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
7 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

...bo ich wojrwodowie wprowadzili w błąd

nasz lubelski wojewoda z PiSu jet :D i w błąd wprowadził 😮  celowo?

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

rolnik twoja komisja wpisała okres dla którego dotyczył pierwszy raport suszy zrobili błąd. w protokole ma być data wystąpienia klęski nie okres suszy. nie może być wpisane od 1 kwietnia. bo jak mogła wystąpić klęska na roślinę której nie było. także napiszę ci po raz kolejny jedź w poniedziałek do wojewody do wydziału Rolnictwa tam jest osobą odpowiedzialna za protokoły pokaż jej go i wytłumacz że komisja zamiast wpisać date wystąpienia szkody wpisała okres raportu IUNG. bo w tym tkwi całe zamieszanie. dziwne że u wojewody tego nie wychwycili unas u wojewody skrupulatnie sprawdzają. jak będziesz liczył na komisję która ci będzie kity wciskać lub na dziennikarzy to ci kasa przejdzie koło nosa. Piszę ci to z doświadczenia z 2016 roku. Terz mi komisja opowiadała bajki jak pojechałem do wojewody to okazało się coś zupełnie innego.

Po kurłe mam jechać do wojewody 120km i tracić dzień jak i tak odeśle by komisja poprawiła daty,  zacznę od komisji a do góry zawsze można później. No ale to całe woj ma od 1.04 nie tylko nasza gmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O sam jeździł do wojewody, i pewnie wojewoda go przyjął i zaprosił na kawę 😆 To jest rolnik bezinteresowny 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Rolnik sorki nie zauważyłem twojego wcześniejszego posta. jeśli komisja błąd naprawi chce naprawić to super to nie masz poco do wojewody jechać. a gdyby nie chcieli to prosto do wojewody jedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 29.09.2018 o 16:34, Rolnik1973 napisał:

Po kurłe mam jechać do wojewody 120km i tracić dzień jak i tak odeśle by komisja poprawiła daty,  zacznę od komisji a do góry zawsze można później. No ale to całe woj ma od 1.04 nie tylko nasza gmina.

Zacznij od komisji ale jak trafisz tak jak ja to nie zrobią Ci tego "od ręki". Ponoć druga kopia lezy u wojewody i nie będzie "spójności", a przecież tak nie może być... Ja już 2 dni walczyłem na linii arimr <---> komisja gminna i w poniedziałek kolejne podejście. Nawet w telewizji trąbili, że są źle protokoły porobione - zamienione powierzchnie / uprawy i należy udać się do gmin.

_____________________________________________________
Traktorpedia - dane techniczne maszyn rolniczych

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13
A gmina jak ma problem ze spojnoscia to powinni zrobić aneks w dwóch egzemplarzach do protokolu jeden dla Ciebie a drugi wysłać do wojewody i niech to dołącza.  co za problemy robią rolnikom...  Powodzenia z ta korekta... ja jutro będę próbować w gminie żeby zrobili korekte daty...
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
a ja zlozylem wniosek w pierwszym mozliwym dniu do arimr i do dzis czekam na jalmuzne. panie Ardanowski, co z pana obietnicami, ze w kilka dni zostanie rozpatrzone i przelane pieniadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas odliczają procenty za wymarznięcia. To jest dopiero katastrofa. Dosyć, że nic za to nie dostaliśmy, to teraz nie łapiemy się na suszowe, bo nie sumują procentów!!! 

Dnia 29.09.2018 o 07:38, marekfarmer napisał:

zgłoś to nawet do komisji europejskiej albo do samej gerzdorf. śmieszny jesteś myślisz że ja się przestraszę. dobre hahaha :D twoje informacje które tutaj piszesz są wadliwe bo czytać nie potrafisz . data na 2 stronie ma dotyczyć kiedy szkoda wystąpiła a nie okres suszy. susza unas trwa po dzień dzisiejszy. w wymarznięciach terz jest na 5.03.2018 dzień wystawienia szkody a nie żaden okres mrozów. nie pisz tych bzdur bo ktoś jeszcze w to uwierzy i będzie robił z siebie pośmiewisko w ARiMR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13
Słuchajcie Ci którzy mają problem z datą na protokole i będą chcieli robić korekty do Gminy- powołujcie się na komunikat z MRiRW z tego piątkowego, w którym wyraźnie jest napisane ze komisja okresla date wystapienia szkód a nie wojewoda.. Bo u mnie jak się pytałem czemu mamy taką dat wystąpienia szkody to babka z Gminy powiedziała że tak im kazał wojewoda wpisywać... jutro idę do Gminy i im to przedstawię wszystko..Będzie ciekawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj