piozz

Susza 2018

Polecane posty

jarecki    3274

,,dobra zmiana'' jak by niebyło kontroli to by po 120 % STRAT PODAWALI . 

plony rekord astraty 60% a wojt pewno z psl   tak w mojej gminie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W naszym powiecie Puławy wyrolowały rolników uprawiających kukurydzę. Tak długo zwlekano z ogłoszeniem suszy, że najnowszy 13 raport już nie dotyczy kukurydzy na kiszonkę i ziarno, i w ten sposób oni swojego pińcet nie dostaną.  Brak słów, niech rząd zacznie pracować nad systemem satelitarnym, Puławy niestety się nie sprawdziły...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

No dobra zmiana działa, chłop bogaty. Pewno te nowo rejestrowane fyndy i dzondyry wliczyli. Bo jakoś zboże i świni nie podrożały na 900 zł z ha😡

Jak tam Rysiu  wniosek złożyłeś  ??

3 godziny temu, Kazik80 napisał:

W naszym powiecie Puławy wyrolowały rolników uprawiających kukurydzę. Tak długo zwlekano z ogłoszeniem suszy, że najnowszy 13 raport już nie dotyczy kukurydzy na kiszonkę i ziarno, i w ten sposób oni swojego pińcet nie dostaną.  Brak słów, niech rząd zacznie pracować nad systemem satelitarnym, Puławy niestety się nie sprawdziły...

System satelitarny  to seobie mogąw  d*pe  wsadzić  z tego nic nie wyjdzie   PZU  próbowało  wiosną  rzepak na wymarznięcia  szacować  i  wyszła z tego jedna wielka  lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Nie, nic narazie z ubezpieczeniem nie wiadomo, tamten z tygodnika się nie odezwał, czekam do czwartku i pojadę z dwoma wnioskami, z ubezpieczonym i bez ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

... I złóż obydwa . Może podwójnie zapłacą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Panowie doradźcie jeżeli możecie- straty oszacowane na poziomie 70, 50 i 40% działki w dwóch gminach.

Zacząłem wypełniać wniosek ale do końca nie jestem pewny z ktorej pomocy mam korzystać - publicznej czy deminis? i druga sprawa jeżeli działki są w dwóch gminach to składam 2 protokoły to jednego oddziału agencji po każdym na daną gminę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To zależy na ile masz oszacowane straty  ogółem jak powyżej 30%  to  publiczna jak poniżej to de minimis    składasz do biura  powiatowego   tam gdzie  wnioski  o  Dopłaty bezpośrednie 

52 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Nie, nic narazie z ubezpieczeniem nie wiadomo, tamten z tygodnika się nie odezwał, czekam do czwartku i pojadę z dwoma wnioskami, z ubezpieczonym i bez ubezpieczenia

Upieraj się przy  tym z polisami tłumacz  im że chcesz  odnich  odmową decyzje  przyznania 100%  na piśmie  bo będziesz się do sądu  odwoływał  

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula33    1

witam

czy w protokole podane są  procenty strat jakie podawaliście składając wniosek do gminy czy raczej komisja podała według własnych ustaleń? Zastanawiam się czy mogę zanieść wniosek do agencji wypełniony według tego co podałam do gminy? Bo czas ucieka a mój protokół krąży między wojewodą a gminą najpierw wzywali do podpisu teraz 13.09 wzywali żeby podpisać jeszcze raz bo był błąd i  muszą jeszcze raz niektóre wnioski wysłać do wojewody z tego co mi kobieta powiedziała że łapie się na 70% ale nie wiem czy wszystkie te które podałam. Dzisiaj 24 i zero odzewu z gminy (mieli dzwonić po odbiór protokołu), a do złożenia wniosku zostały 4 dni na 70%. czy mogę złożyć według tego co podawałam w gminie a protokół dostarczyć później czy nie bardzo

w instrukcji do wniosku jest takie coś

"Uwaga: Terminy składania wniosków, nie podlegają przywróceniu. W związku z powyższym, w terminie składania wniosków, można złożyć również wniosek niekompletny (np. bez dołączonej kopii protokołu, który na dzień upływu terminu złożenia wniosku nie został przekazany Wnioskodawcy). Wszelkie braki muszą zostać jak najszybciej uzupełnione przez Wnioskodawcę, nie później jednak niż na wezwanie kierownika BP ARiMR"

czyli można złożyć wniosek bez protokołu ale co jakie dane podać

Edytowano przez agula33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ciekawe jak rozdzieli 70+ i 30+ w tym terminie?

Screenshot_20180924-211415.jpg

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Niby   wszyscy do  31.10.2018    mają wydłużony termin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj byłem w agencji to puuuuusto.chyba kto miał złożyć to już złożył i nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

No i powinni po 28 połączyć termin dla wszystkich.

Połączyli  masz  czas teraz do 31.10.2018  na złożenie wniosku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Kolejna interwencja, a minister w d ma😡

 

Screenshot_20180925-134718.thumb.jpg.8c950d4271d7d90bbf59d5629bf941f5.jpg

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Unijne wymogi tylko do nich preten sje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa . Jak przeszkody , to Unia , a jak kasa to PiS . Spieprzyli tą pomoc jak cholera . Jeden wielki chaos i dezinformacja . Gminy kompletnie były nie przygotowane i stąd całe zamieszanie .
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Starał   się   ktoś  o umorzenie składki  w KRUS    z  związku z suszą ?   jak to wygląda  -  jakie dokumenty  trzeba złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Niech trwa   jak najdłużej  #Dobrazmiana

Kasa wpłynęła na konto   100%  kwoty  obiecanej    

Pierwszy  raz  w historii  tak  wcześnie wypłacona pomoc  klęskowa     

Brawa  dla  Ministra  Ardanowskiego  że   tak jak mówi  tak  jest  w rzeczywistości   :)  

#Dobrazmiana 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Zobaczymy marku jak kiedyś sytuacja powtórzy się w roku nie wyborczym. Oby i wtedy zachowali się podobnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

w 2016  nie było wyborów   a  900zł/ha było   za susze    PO-PSL obiecało 400zł  a dało  386 zł  i wypłacone w listopadzie 

 

I do tego  Kredyt  Suszowy w tym roku   na   0,5%     pierwszy  raz  w historii  taki tani  kredyt   

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Szymi40 napisał:

Starał   się   ktoś  o umorzenie składki  w KRUS    z  związku z suszą ?   jak to wygląda  -  jakie dokumenty  trzeba złożyć.

Wniosek i protokół szacowania

27 minut temu, zetorki12 napisał:

Taaa . Jak przeszkody , to Unia , a jak kasa to PiS . Spieprzyli tą pomoc jak cholera . Jeden wielki chaos i dezinformacja . Gminy kompletnie były nie przygotowane i stąd całe zamieszanie .
 

No wiadomo że unia zobacz co robią w innych krajach my mamy tylko wymogi a swoim kasę pchają ile się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy jeśli mam juz protokół podpisany przez wojewodę a teraz została ogłoszona susza w buraku i ziemniaku można jeszcze raz oszacować czy jakoś to dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj