Nowak5425

Claas Variant 360 -Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nowak5425    61

Witam, tak jak w temacie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu. Znalazłem jeden egzemplarz, który ma nie duży przebieg,od pierwszego właściciela. Prasa posiada rzadki rotor bez noży. U mnie prasowała by tylko słomę. Słyszałem wiele opinii o rzadkim rotorze w słomie. Jedni chwalą i mówią że jest super, inni mówią, że jak będzie dobrze sucha i sieczkowata słoma to słoma będzie zapychać się przy rotorze. Posiada może ktoś takowy model z takim właśnie rotorem i wypowie się na ten temat ?  Czy ciągnik o mocy 90 KM poradzi sobie z tą prasą ?


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba84    136

Ja mam variant 365RC, kupiona nowa w 2013r. Po czterech miesiącach od zakupu padł czujnik od zamykania klapy 800zł z dowozem i założeniem. W tym roku znowu padł czujnik od zamykania klapy 783zł brutto. Od tamtego roku panel podczas prasowania wyłącza się, najprawdopodobniej okablowanie to od panelu do wtyczki na zaczepie prasy. To okablowanie jest w stanie idealnym, nigdy nie zdeptane, uderzone etc to okablowanie to 1800zł netto jeszcze nie kupilem, diagnoza/praca serwisanta 738zł brutto dojazd 86km 264zł brutto. Prasa użytkowana w sposób idealny, wszystkie koszta wynikają z badziewnej jakości CLAASA. Musisz mieć świadomość ewentualnych kosztów i pseudo jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61
Dobrze wiedzieć... Prasę kupiłem miesiąc temu 2.5 tyś balotów zrobione odpukać bezawaryjnie ten sezon

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Koledzy użytkownicy Varianta 360 i 380 co sądzicie o tych prasach, czy podczas prasowania słomy 95-cio konny ciągnik poradzi sobie z taka prasą? Jak sprawuje się obwiązywacz siatką i ogólnie jak wam się spisują te prasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

Kręcę 120tki 360tką i pierwszego roku prasowałem  ciągnikiem 75km, trochę wolnej ale dawał radę. Nie zbijam mocno. Teraz śmigam Mf em 95 koni.

Jeśli chodzi o siatkę to u mnie trochę wybredna jest, hellasnet jej nie pasuje, ale na oryginalnej siatce claasa śmiga aż miło.

Edytowano przez Nowak5425

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez dominikl95
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej kosiarki dyskowej ,bo nie miałem z takimi kosiarkami do czynienia.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj