PiotrUrbaniak

Na co zwrócić uwagę przy kupnie Claas Dominator 76

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam we wtorek jadę oglądać dominatora 76 z 1988 z silnikiem mercedesa kombajn stoi na dworze po plandeką od tira. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach , ile powinien mieć godzin na liczniku żeby ten sprzęt pochodził jeszcze z 4 lata na gospodarstwie o pow 60ha Był by to mój pierwszy kombajn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
sprawdz w necie do ktorego roku byly produkowane 76 bo mi sie wydaje ze 1988 szly juz 78 na co zwrocic uwage na wszystko na heder na beben mlucacy na podsiewacz sita hydraulike skrzynie biegow czy ma hydrostat? na 60ha szukal bym czegos wiekszego

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Na przekladnię w zbiorniku ziarna. Koszt łożysk ok 60 zł. Koledzy na forum powiedzieli mi, że każda jest walnięta. I się nie mylili. Stan i kolor oleju w silniku i hydraulice. Apropo hydrauliki, na miarce jest jedna kreska. To jest minimum, poziom czy maximum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
60 ha i pierwszy kombajn?, może lepiej niech Ci pomoże ktoś doświadczony, bo sporo złomy stoi na olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
dominator to zaczyna się od 100 poniżej to jak bizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kombajn jest znajomego 12 lat temu sprowadzony z niemiec i przez 12 sezonów kosił tylko na gospodarstwie o pow 23 ha więc pytam się was na co patrzeć aby zbić cenę i ile mogę za niego zapłacić przy jakim przebiegu

ale nie wiadomo ile u szwaba robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974
jak Perkins to sobie odpuść odrazu i to na pewno nie jest 88 rok, robili je do 85 czy do 86. resztę to jak koledzy piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sita, bo lubią pękac. 

 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Kosz sitowy w 76 to jest nie za dobry faktycznie, ja bym polecił 86 spory przeskok w wydajności... Godziny i tak pewnie nie prawdziwe bo albo kręcony albo licznik zepsuty itp... przy należytym użytkowaniu i serwisowaniu to 5-6 tys godzin i bedzie długo chodził jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój wg. Felg jest z 82 roku. Dałem 60. Silnik Mercedes ciśnienie oleju ma na zimnym 7-8 barów, a na gorącym 4-5 (obroty wolne - szybkie) miałem dwa paski do wymiany, czujnik paliwa, łożyska w przekładni, sito do poprawek, cylinderek hamulcowy. Ma nowe opony przednie. Cepy na 50 procent. I powiem Ci kolego, że za 40 tyś u handlarza nie było na co patrzeć. Wkoncu kupiłem od rolnika. Tak na szybko możesz sprawdzić główki od kosy, listwy na podajniku pochyłym, ślimaki w zbiorniku czy nie wytarte. Łożyska to musiałbyś pasek zdjąć, żeby luz wyczuć. Silnik jak zapala, czy nie kopci, dmucha z odmy (ale to Mercedes, więc raczej nie będzie problemu) luzy na panewkach wytrząsaczy i takich wideł nad wytrząsaczami. Do jednych dostęp jest z klapy w zbiorniku, do drugich klapa jest z tyłu u góry. Paski w jakim są stanie. Czy oryginalne. Czy olej nie leci z siłowników. Przyśpieszacze młocarni i jazdy jak działają. Biegi jak wchodzą, czy przy skręcaniu na max nic nie puka w skrzyni. Acha i sita czy wszystkie listwy się ruszają. Ogólnie moja rada jest taka nie kupuj oczami. Wiem, że to trudne, ale podejdź do tego na spokojnie. Obejrzyj inne, porównaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luoo321    0

Witam

W tych kombajnach trzeba patrzeć na cepy klepisko kosz sitowy czy nie spawany bo same sita można wymienić ale jak kosz ma luzy czy to na napędzie czy przez to że jest popękany na mocowaniach to wymiana sit po kilku dniach niszczy sita lubi też pękać rama podsiewacza silnik i hydraulika to już trzeba oddzielnie spojrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj