Skocz do zawartości
maciek

Naprawa młocarni

Polecane posty

maciek    27

Witam, jak poznać cepy do wymiany ,chodzi mi o wysokość tych karbów,ile powinny mieć żeby dobrze młóciły?

wiktor27    1

ja wymienialem cepy bo z moich byly prawie same blachy,sprawdzic musisz wrzystkie pokolei i wtedy bedziesz widzial kture sa mocno wytarte i wygiete od kamieni,ale podlug mnie powinienes wymienic wrzystkie i spokoj na kilka lat

Adriano1232    0

Najlepiej porównaj nowe cepy z Twoimi, jeżeli są już bardzo wytarte tzn grzbiety nie są już ostre a owalne i nie mają zbyt dużej wysokości to na pewno są do wymiany, zużycie cepów od razu można poznać po jakości omłotu zboża w czasie pracy kombajnu jeżeli miałeś problemy z nie domłacaniem zboża tzn ziarno zostawało w kłosach choć ustawienie szczeliny klepiska i obrotów były prawidłowe, albo było już ponad normę zawyżone . Jeżeli będziesz wymieniał cepy na nowe to wymieniaj cały komplet, Ponieważ unikniesz rozważenia zespołu omłotowego i nierównomiernemu wymłacania zboża.

Adi1232

Wiadomość z agroFakt.pl

Maly11119    0

Poszukuje nadajnika obrotów bębna młócącego, czy może ktoś wie gdzie i za ile mogę coś takiego kupić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jacek3p
      Witam Panowie zacząłem czytać i nigdzie nie ma dokładnie opisane ale możliwe to jest na pewno a mianowicie chodzi mi o hamulce bębnowe hydrauliczne w moim bizonie z056 Od czego dokładnie pasują i żeby było jak najmniej przeróbek i prosiłbym jeszcze o fotki tego dzieła jeśli ktoś ma i z góry dziękuję
    • Przez Tomek7G
      mam pytanie do znawców - czym różni się SW 400 z turbem od silnika 6CT107/R4 znanego nam z Rekorda??
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez tomas318
      Witam kupię bizona w stanie bdb w kuj-pom lub pomorskie lub niedaleko tych województw . Pozdrawiam  
    • Przez Marcin198309
      Chłopaki mam problem. I bardzo proszę o wypowiedzi osób które mają pojęcie. A więc tak. Nie jestem marzycielem. Poprostu chcę kupić kombajn tylko nigdy go nie miałem. A maszyna która u nas kosi te 15 ha nigdy na polu nie nawaliła:) pytanie czy ciężko nauczyć się obsługi? Wiele się naczytałem że to gówno:) ale czy to nie jest tak że ludzie nie potrafią z nich korzystać?