Skocz do zawartości
zetor7745

Sipma 279/1 pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
Ferdek07    62

jak te sipmy sprawują się na standardowych kołach 11,2/80/15,3 czy gdyby założyć 12,5/80 to by już nie wystarczyło? przecież te 400/16 są tylko ze 6-7cm szersze od tych 12,5

DebyFarmer    5

Uważam, że musi byc cos z hydrauliką może bele robisz większe i ci sie klapa unosi :lol:

JarekUR    9

Ha jednak nie będe musiał się męczyć w zniwa B) . Aparat na siatkę juz mam w garażu jutro jak będzie czas montaż i fotki jesli ktoś chce . PS . znajomości pomogły i znajomy wynalazł mi ostatni egzemplarz w Augustowie :) no i dzis z rana w samochód i jest hehe.

Co do fotek to jak byś mógł ;] Z chęcią bym zobaczył jak to wyglada bo jeszcze w praktyce tego nie widziałem....

Wiadomość z agroFakt.pl

jankris    10

jak te sipmy sprawują się na standardowych kołach 11,2/80/15,3 czy gdyby założyć 12,5/80 to by już nie wystarczyło? przecież te 400/16 są tylko ze 6-7cm szersze od tych 12,5

Trochę się pomyliłeś.

11,5 = 290 mm

400 = 290 +110

Własnie takie zamieniłem i różnica jest znakomita.

Robertb    0

Chciałbym się dowiedziec czy zdarza wam sie że jak zaczynacie owijac bele, że spadnie sznurek z prowadnicy tej co jedzie w lewo i prawo,bo mi tak często sie dzieje. Macie na to jakąś rade?

wertus    0

Mi się tak kiedyś robiło, ale ja mam Krone kr125, wystarczyło żeby sznurek szedł ciaśniej i już było ok.

Robertb    0

Tak właśnie zrobiłem,no i jest tak jak piszesz prowadnica sama go zgarnie i idzie w jedną i w drugą. No widzicie jak sie u kogoś nie podpatrzy jak to ma byc, to sie robi problem większy niż w rzeczywistosci jest. Pozdr.

Henius91    574

wie moze ktos gdzie kupie szybkozlacza "euro" do sipmy?? jaka jest srednica tego gwintu w tym "czyms" na koncu przewodow od hydrauliki bo kupilem z gwintem 18mm to jest za male, 22mm za duze. czy to jest 20mm?? gdzie takie dostane bo to raczej nietypowe. musze zmienic bo w przetrzasaczu mam wlasnie "euro" a w prasie zwykle i musze gniazdo w ciagniku przekrecac ;) na a po za tym to "euro" sa lepsze...

zajac1    25

Przepraszam ze odswiezam temat, ale wkoncu po to jest forum zeby sie czegos spytac :)

I tu moje pytanie Czy z uchylaniem klapy spotkaliscie sie rowniez przy Warfamie?

Bo ona tez ma blokade hydrauliczna?

kazoo    5

A co jeśli w nowej prasie po około tygodniu użytkowania po zamknięciu klapy ciśnienie spada do zera albo prawie do zera, a przy prasowaniu wskazówka nie wyjdzie nawet za białe pole i już klapa się otwiera.

kazoo    5

Ciągnik jest nowy, a nie mogę podłączyć prasy do sąsiada ciągnika bo oleje się wymieszają.

A jak sprawdzić czy jest dobry rozdzielacz w ciągniku?

Henius91    574

co to za ciagnik?? jesli ciagnik jest nowy to raczej nie rozdzielacz... do jednej z koncowki w ciagniku podlacz zegar cisnieniowy i sprawdz ile jest...

Henius91    574

no to wtedy watpie zeby byla to wina rozdzielacza w ciagniku, no ale kto wie, nawet nowe ciagniki sie psuja... ale to raczej wina prasy...

Henius91    574

nie wiem, przynajmniej przy moim nie ma. ja mam ten wkladany do kabiny ciagnika...

Arek    113

Otwieranie się klapy nie ma nic wspólnego z rozdzielaczem ciągnika. Puszcza zamek w prasie,jeśli prasa nowa wzywać serwis.

Henius91    574

@Arek, przeciez kolega @kazoo wyraznie napisal, ze w jego prasie jest zegar wiec tutaj jak najbardziej moglaby byc wina rozdzielacza ale to warto sprawdzic...

kazoo    5

Przyjechał serwis i wymienił zawór w prasie. Teraz klapa sama się nie uchyla, nie wiem dlaczego niektórzy piszą że w sipmie to normalne że pod koniec klapa się uchyla, nie ma prawa sama się otworzyć jeśli jest wszystko sprawne.

momek    15

jeśli mogę pomuc to wykręć "rozdzielacz " w pracie i tam będziesz miał takie 2 zaworki bespieczeństwa i podkręć je o 2 obroty wystarczy i jeszcze przy złączkach co dokręcasz do traktora są takie filterki w tch przewodach rozkręć i wyczyśc u mnie pomogło rużnice było widać odrazu wcześniejsze 2 belki to teraz 1

jeśli mogę pomuc to wykręć "rozdzielacz " w pracie i tam będziesz miał takie 2 zaworki bespieczeństwa i podkręć je o 2 obroty wystarczy i jeszcze przy złączkach co dokręcasz do traktora są takie filterki w tch przewodach rozkręć i wyczyśc u mnie pomogło rużnice było widać odrazu wcześniejsze 2 belki to teraz 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się