Skocz do zawartości
zetor7745

Sipma 279/1 pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
Henius91    584

no a juz myslalem ze sporo ponad 5 tys. a jak z zalozeniem?? dam rade sam to zalozyc czy musze jakiegos fachowca wzywac?? a i jeszcze jedno, ile kosztuje rolka siatki i na ile bel starcza przy owinieciu 2 razy??

Wiadomość z agroFakt.pl

Henius91    584

no fakt. musze jeszcze dokladnie przemyslec czy to by sie oplacalo bo przez ostatni rok u nas z budzetem cienko, ostatnio sprzedalismy 3 jalowki wysokocielne a kasa od razu byla przeznaczona na paliwo na zniwa, sznurek i inne duperele :)

tomi382    98

Siatka przy hodowli to zły wybór. Wujek ułożył pryzmę przy zagrodzie słomy, a gdy bydło wyszło- rozwaliło wszystkie baloty przy ziemi. Ale jeśli niema możliwości na uszkodzenie to czemu nie ale lepiej pomyśleć dwa razy :)

tomi382    98

Sznurek jest tak zaciśnięty przynajmniej przy sipmie u mnie że nic nie może go uszkodzić. W tych prasach jest o tyle dobre rozwiązanie że jest wiązanie pojedynczym sznurkiem i nawet jeśli pęknie w jednym miejscu to balot nadal będzie miał odpowiedni krztałt. Też miałem prasować słomę siatką ale po widoku pryzmy u wujka odechciało się oszczędności gdyż rozwalona słoma jest tylko na gnój bo szybko jej nie zużyjesz zwłaszcza latem i jesienią. I w tym roku pozostanę jednak przy sznurku zwłaszcza, że jest wiązanie na dwa sznurki to też idzie szybko prawie jak siatką

Henius91    584

ja sie tym raczej nie przejmuje bo u mnie nic nie uszkodzi bel, juz tyle lat trzymam bele sianokiszonki bez zadnego ogrodzenia i nic mi ich nie uszkodzilo a co dopiero bele slomy.

tomi382    98

U mnie są blisko lasy i dużo jest dzików itp więc sianokiszonkę musze zagrodzić:) a do siatki nic niemam tylko trzeba zawsze pomyśleć nad wyborem :)

Dadam    4

a czy można kupić same zamki ( zawory na dole rozdzielacza) i główny zawór na górze na 24 i ampula czy trzeba cały ten rozdzielacz nowy?

Arek    115

To nie są zawory tylko sprężyny pod tymi dużymi śrubami. Jak puszcza to spróbuj albo podkręcić o 1-2 obroty.

look19    29

U mnie w z279/1 klapa otwiera się przy bardzo małym zbiciu balota. Jaka jest tego przyczyna? Manometr pokazuje wyższe ciśnienie, niż jest w rzeczywistości. Jak to wszystko wyregulować?

Ferdek07    62

Czym się różni z279/1 klasik od z279/1 farma? czy w farmie można dobrać mechaniczną blokadę klapy?

Ferdek07    62

Spoko, każdy może się pomylić, no to w końcu czym się różni klasik od farmy jeśli nawet blokady komory są takie same?

Zetor1992    0

Classic od Farmy różni się wielkością wykonywanych bel classic robi standardowe 1,2x1,2 a farma 1,5x1,2

damianzetor9540    1268

to nie jest wina pompy tylko prasy która nie ma zamków komory i jak trakror ma słabą pompę to przy końcu utwiera komore

co ty p********z w clasiku i w farmię są takie same wymiary bel 120 na 120 tylko w clasiku nie ma zamków komory a w farmię są zamki komory

Hamuj trochę z językiem

Edytowano przez krolikNH

Dodi    105

@Zetor1992 Dobrze mówi Classic i "Farma II" Robi bele 120x120 a "Farma" robi 120x150

Antek21    1

trzeba umieć robic baloty i nic sie nawet nie pruszy.... a sznurek nawet sie nie równa

pawelwlosty    6

Ja sznurkiem owinełem to znowu szczury mi pocieły sznurki i teraz po jednej chwytakiem muszę wozić :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek299
      Witam, Kupiłem  prasę z590/1 z rotorem i nożami z elektrycznym sterowaniem i chcę wymienić olej przekładniowy, przyglądałem się ale nie zauważyłem śruby kontrolnej. Wiecie ile tam wlać? Jeszcze mam dwa pytania: czy rolki podające siatkę powinno się dać obracać ręką w czasie postoju, bo ten metalowy się kręci a ten gumowy stoi. I jeszcze jedno czy da się jakoś wyjąć rolkę z siatką bo próbowałem tak jak w instrukcji ale nie idzie. widać że te kołki rozporowe w środku się nie schowaly po zluzowaniu tej bocznej śruby przy hamulcu. Pozdrawiam
    • Przez lexiflexi
      Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...
    • Przez wasil
      Witam. Jaką prasoowijarkę wybrać do New Holland t5060?? Zastanawiam się nad tymi dwoma. New Holland ma zwiększoną moc do 116km. Proszę o radę.
    • Przez Arturo1610
      Witam wczoraj zauwazyłem ze po prasowaniu sianokiszonki łańcuch ten głowny który zwija balota jest tak gorący ze w niektórym miejscu nie mozna sie go dotknąć. Wcześniej raczej tak nie było. Co moze być problemem w takiej sytuacji ? Dodam ze ostatnio pękło mi pierwsze łożysko odkąd mam prase czy to może łożyska sie koncza i przez to ten łańcuch sie tak grzeje ? Proszę o pomoc
    • Przez Johny1225
      Witam

Problem polega na tym iż haki które mają za zadanie trzymać tylną klapę puszczają zbyt wcześnie (wskaźnik nie wchodzi nawet na czerwone pole) przez co nie mogę zbić beli tak mocno jakbym chciał. Czasem gdy dobije za duzo materiału klapa sie otwiera i musze owijać belke awaryjnie na otawrtej klapie. Z boku pod siłownikiem jest regulacja (naciąg sprężyny) , pomimo naciągu na maxa spręzyna nadal jest luźno może wymienić ją na jakąś krótszą i grubszą ? Może ktoś miał podobny problem ,proszę o porade gdyz na forum nie znalazlem nic rzeczowego.

Pozdrawiam