Skocz do zawartości
zetor7745

Sipma 279/1 pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
gruchmen    0

Możliwy jest zły naciąg łańcuchów zwijających. Ja słysze trzaski właśnie z naciągaczy łańcuchów zwijających. Moja sipma od nowości tak trzaska ale nie jakoś bardzo głośno możliwe że u ciebie jest to inna przyczyna.

mistrzu124    0

Witam. Jestem zielony i jeszcze nigdy nie prasowałem prasą rolującą, zakupiłem sipme 279/1 i mam takie pytanie czy przy owijaniu beli sznurkiem muszę trzymać ten włącznik czy po prostu raz szarpnąć i sama owinie ? 

post-151034-0-40604400-1431368242_thumb.jpg

aresss    6

Pociągając za sznurek podajesz sznurek, i musisz to przytrzymać do momentu aż balot "załapie" ten sznurek , Te paski żółte na kole się kręcą , z tego co wiem jest to nieodczuwalne czy jeszcze podaje czy już załapał , Ale zasadniczo musisz trzymać kilka sekund(5-7 chyba ) Zawsze lepiej dłużej i być pewnym że załapało niż na odwrót.

P.s Prasa kupiona z Łowicza? :)

Życzę bezawaryjności i pozdrawiam :)

Wiadomość z agroFakt.pl

arni251    5

Jeśli z Łowicza to posprawdzaj czy wszystko jest bo sprzedają niekompletne, zwłaszcza listonosz z Wygody.

mikcom20    22

Jak zwiekszyć zgniot w Farmie II? Gdy wskażnik jest na połowie czerwonego pola otwiera mi zamki a balot nie jest wystarczająco zbity jeśli chodzi o sianokiszonkę. Idzie jakoś coś podciągnąć albo dokręcić?

vw141998    12

Witam. co zrobić gdy wypada sznurek z prowadnika w Sipmie Classic ? zaspawac czy coś innego zrobić i zostawic tylko otwór na sznurek ?

marko-kolo    220

z jakiego prowadnika ? sznurek wypada bo tak ma być , prowadnik go załapie sam jak bela pociągnie sznurek .

mistrzu124    0

Witam. Posiadam Sipma 279/1 i otwiera mi się klapa podczas prasowania. Czytałem że trzeba dokręcić śruby w zaworze tylko nie wiem które. I czy wgl te dokręcanie coś da czy kupić nowy zawór ? post-151034-0-47335100-1433531441.jpg

Edytowano przez mistrzu124

marko-kolo    220

odkręcaj te zielone , poluzuj pomarańczowe i wkręć tą na śrubokręt

osobiście wyjmowałem grzybek( wykręcasz te niebieskie ) i docierałem pastą od zaworów  

mistrzu124    0

No dobra dziś przy prasowaniu zauważyłem ze klapa tylko z jednej strony się uchyla czyli to siłownik jest dobity? a dodam że gdy podniosę klapę jeden siłownik mi się zacina wie ktoś może czemu tka się dzieje ?

wzdowian    0

koledzy czy moglibyście podesłać mi kilka fotek jak zamontowany jest aparat do siatki w sipmie bo kupiłem używany i nie wiem jak go zamontować boguslaw.supel@wp.pl

krzysiek03    4

witam mam problem z moja 279/1 otoz nie otwiera mi tylnej klapy za pierwszym razem zdarza się notwozy mi za 10 razem i tak 10 belek pod rząd a jak idzie ok to i z 50szt zrobie bez problemu na następny dzień belowania znowu już nie idzie czy ktoś z was miał może taki przypadek?

Nightdevil    1

Witam 
Gdzie szukać Numeru Fabrycznego na prasie Sipma z-279/1 Farma II ?
Oczywiście oprócz Tabliczki , bo ta jest zagubiona . Czy można ten numer gdzieś indziej na prasie znaleźć ?

aresss    6

Witaj

obok tabliczki gdzie powinna być ( z lewej strony na przodzie prasy , -patrząc od przodu ) powinien być taki biały pasek i na nim wybity numer fabryczny :)

A po co ci on? :)

Pozdrawiam :)

Piotr6991z    3

Czy przy prasie sipma z279/1 (czerwona) z 1994r da rade założyć siatkę? Ewentualnie jakie by to były koszty?

Antekk    0

Podpowiedzcie jeśli padło łożysko na łańcuchu a dokładnie te ostatnie na tym pręcie to muszę rozpinać łańcuch czy jest inna metoda na wymianę ?

gruchmen    0

nie jestem pewien ale jeśli podniesiesz klapę to parę łożysk jest luźnych i możliwe że coś można z nimi zrobić. Musisz sprawdzić jak to u ciebie wygląda.

pablo14    17

Witam mam pytanie czy w prasie sipma z279/1 farma jest takieś ustawienie zgniotu (cisnienia) w komorze gdy prasuje siano słomę albo kiszonkę czy Zadnej takie regulacji ta prasa nie posiada ?

możesz tylko regulowanac wskaźnik zgniotu na lince, na końcu są otwory i zmieniasz ale ja tego nie robię bo do każdego materiału jest inny zgniot.

LeIto    0

Mam pytanie czy jest możliwość zwiekszenia czasu podawania siatki przez elektromagnez ,chodzi o to ze materiał nie łapie mi siatki i jest d*pa?? a może podesła by ktoś instrukcje

wzdowian    0

mam takie pytanko w jakiej odległosci jest ten pręt rosprowadzający siatke bo montuje obwiazywacz i w instrukcji coś zle napisali wymiar od przodu ramy i od dołu

gruchmen    0

Mam pytanie czy jest możliwość zwiekszenia czasu podawania siatki przez elektromagnez ,chodzi o to ze materiał nie łapie mi siatki i jest d*pa?? a może podesła by ktoś instrukcje

Witam. prosty i sprawdzony sposób to opuszczenie minimalnie siatki w momencie maksymalnego otwarcia komory w czasie wyładunku beli. dodatkowo minimalna regulacja jest na gwincie umieszczonym na końcu pręta w osi elektromagnesu. pozdrawiam.

LeIto    0

Witam. prosty i sprawdzony sposób to opuszczenie minimalnie siatki w momencie maksymalnego otwarcia komory w czasie wyładunku beli. dodatkowo minimalna regulacja jest na gwincie umieszczonym na końcu pręta w osi elektromagnesu. pozdrawiam.

Czyli normalnie takie kródkie podanie siatki przyciskiem na "sucho " dobrze rozumiem ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek299
      Witam, Kupiłem  prasę z590/1 z rotorem i nożami z elektrycznym sterowaniem i chcę wymienić olej przekładniowy, przyglądałem się ale nie zauważyłem śruby kontrolnej. Wiecie ile tam wlać? Jeszcze mam dwa pytania: czy rolki podające siatkę powinno się dać obracać ręką w czasie postoju, bo ten metalowy się kręci a ten gumowy stoi. I jeszcze jedno czy da się jakoś wyjąć rolkę z siatką bo próbowałem tak jak w instrukcji ale nie idzie. widać że te kołki rozporowe w środku się nie schowaly po zluzowaniu tej bocznej śruby przy hamulcu. Pozdrawiam
    • Przez lexiflexi
      Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...
    • Przez wasil
      Witam. Jaką prasoowijarkę wybrać do New Holland t5060?? Zastanawiam się nad tymi dwoma. New Holland ma zwiększoną moc do 116km. Proszę o radę.
    • Przez Arturo1610
      Witam wczoraj zauwazyłem ze po prasowaniu sianokiszonki łańcuch ten głowny który zwija balota jest tak gorący ze w niektórym miejscu nie mozna sie go dotknąć. Wcześniej raczej tak nie było. Co moze być problemem w takiej sytuacji ? Dodam ze ostatnio pękło mi pierwsze łożysko odkąd mam prase czy to może łożyska sie koncza i przez to ten łańcuch sie tak grzeje ? Proszę o pomoc
    • Przez Johny1225
      Witam

Problem polega na tym iż haki które mają za zadanie trzymać tylną klapę puszczają zbyt wcześnie (wskaźnik nie wchodzi nawet na czerwone pole) przez co nie mogę zbić beli tak mocno jakbym chciał. Czasem gdy dobije za duzo materiału klapa sie otwiera i musze owijać belke awaryjnie na otawrtej klapie. Z boku pod siłownikiem jest regulacja (naciąg sprężyny) , pomimo naciągu na maxa spręzyna nadal jest luźno może wymienić ją na jakąś krótszą i grubszą ? Może ktoś miał podobny problem ,proszę o porade gdyz na forum nie znalazlem nic rzeczowego.

Pozdrawiam