Skocz do zawartości
zetor7745

Sipma 279/1 pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
Bartek01    1

@@lukeczl

Ja planuje sobie cos takiego sprawic bo będąc na bednarach tez to widziałem w nowych prasach. Rozmawiałem z serwisantem i gadał ze mozna sobie to zamowic i pasuje a ile kosztuje jeszcze nie pytałem, taki zwykly plaskownik i troche nie wierze ze 300zl bedzie kosztowac.. dodatkowo mozna tez zamowic taka blache z pretem rozciagajacym siatke co tez musze sobie sprawic bo takie kulfony czasami wychodza... jak się czegokolwiek dowiem dam znac

kuba667    0

Mam takie pytanie do posiadaczy wyżej wymienione (z blokadą mechaniczną) czy da się jakoś zwiększyć stopień zgniotu ? bo przy belowaniu sianokiszonki gdy wchodzi gdzieś tak na czerwone to puszczają zamki

i czy w jakiś sposób da się zwiększyć stopień zgniotu ?

PS jeżeli jest już taki temat to przepraszam ale nie mogłem znaleźć

Wiadomość z agroFakt.pl

lukeczl    1

no właśnie w teraz tych nowych (ps 1211 itp.) to już jest a ja mam Z279/1 z 2002r to nawet wtedy w opcji nie było.

bartek01 jak bedziesz posiadaczem tych bajerów to wstaw foto to sobie pooglądamy

Daniel26    0

Witam wszystkich posiadaczy prasy Sipma 279 1998 r. Mam problem, potrzebuję instrukcji, schematów tej prasy. Jeśli ktoś z forumowiczów mam taką instrukcję to proszę wysłać ją na mojego email daniel618@o2.pl . Z góry dziękuje :) Pozdrawiam

Witam wszystkich posiadaczy prasy Sipma 279 1998 r. Mam problem, potrzebuję instrukcji, schematów tej prasy. Jeśli ktoś z forumowiczów mam taką instrukcję to proszę wysłać ją na mojego email daniel618@o2.pl . Z góry dziękuje :) Pozdrawiam

PawelMU20    0

witam, podziele sie swoim rozwiązaniem w sipmie aby nie wyskakiwac z ciagnika zeby podnieśc opuścić podbieracz. zalozyłem 2 porcelanowe prowadniczki sznurka ( sipmy kostki z-224 ) na ramie w niewielkiej odleglości od rączki rozdzielacz(jedna z prawej a druga po lewej stronie raczki rozdzielacz), kupiłem dwa kolorowe sznurki (mniej więcej po 2.5 metra ) zamocowalem je na rączce rozdzielacza za pomocą zacisków do cienkich linek i gotowe;) sznureczki do ciągnika jeden pod lewą ręke a drugi pod prawą reke i mam problem wysiadania i rycia podbieracza na nierównym terenie z głowy;) pozdrawiam

wiedman1900    0

koledzy mam pytanie czy mógł mi ktoś wstawić zdj mocowań odjazdu beli w prasie simpla chodzi mi też o długości tych płaskowników co idą do rurki i jakiej średnicy są te rurki i mam tez pytanie jaka jest szerokość rurki tej wygięte a mianowicie zmierzam jaka jest jej długość jak mógł ktoś z posiadaczy simpli wstawić fotkę z wymiarami będę wdzięczny całego odjazdu beli i zdjęcie z układem mocowań do ramy prasy

18mateo18    0

Witam chciałbym was zapytać do jakiego ciśnienia zbijacie belki: słome, siano i sianokiszonkę

danielhaker    803

W instrukcji obsługi nie ma podanego ciśnienia?

Ja jak ją miałem to ok. do połowy czerwonego pola o ile dobrze pamiętam. (Zetor 5211)

18mateo18    0

niemam do niej instrukcjii a pozatym jestem świeżym posiadaczem tej prasy to niewiem i chciałem was o to zapytać. Może udzielićie mi jakichś cennych porad jeszcze

Bartek01    1

do polowy czerwonego ja dobijam,

zamierzam jeszcze kupic ten teownik pomiedzy walce co by zabezpiecznia nie scinało bo wywalałem kilka razy belke nie owienietą i prasowalem na nowo...

w przyszlym tygodniu powinienem miec to wstawie fotki tej blachy z przodu i wlasnie tego teownika, bo niby zima a czasu brak

Ryba9312    0

Witam,jestem świeżym posiadaczem Sipmy Z-279/1 Farma i mam pytanie jaki sznurek jest najlepszy do owijania bel?

Edytowano przez Ryba9312

danielhaker    803

Praktycznie każdy chyba pójdzie. U mnie używany był Chemitex bo był jeszcze kilkukrotnie używany przez następne lata

Sznurek_rolniczy_Chemitex_TEX_2500.jpg

wel    0

Może ktoś wie lub ma na sprzedaż obwiązywacz siatką do prasy Sipma Z279/1

FINN    988

ale opłacalne podczas eksploatacji bardzo, no i podczas sprzedaży tez pare tyś można zyskac...

danielhaker    803

Po dołożeniu 5 tys. do prasy wartej np. 20 tys. nie sprzedaż jej za 25.

Nie mówię że siatka się nie opłaca, bo kiedyś z obliczeń wyszło mi że jednak troszkę taniej wychodzi ale te 5 tys tak szybko się nie zwróci...

FINN    988

no w jednym sezonie na pewno nie.. ;) ale wiem po sobie, że praca z siatką i bez w sipmie to jak niebo a ziemia... o dziwo, aż chce się prasowac... i uważam ,że te 5 tyś jest tego warte... ;)

Meg5    344

Dokładnie zgadzam się z @FINN-em , bo ile czasu owija się bele sznurkiem ,a ile siatką . Mężowi jak zabrakło siatki i musiała dokończyć sznurkiem ,to stwierdził ,że siatka jest bezkonkurencyjna . Tylko ,że w sipma-ch aparat do obwiązywania siatką jest niedopracowany i w wietrzną pogodę jest mały problem z tym .

nikolas29    165

tylko ze siatki zima z siankiszonki nie urwiesz bo sie przymarza a sznurek jakos wyciagniesz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się