zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

FINN    1478

po pierwsze, to wywal ten cały elektryczny system podawania siatki... ja go wywaliłem juz pare lat temu... i od razu szybciej sznurek podaje , czy siatkę... bo chyba masz ten woreczek z częsciami i tam powinien być pasek , kułko napinające i sznurek ...

A co do siatki , to tam u dołu jest taka blacha aluminiowa chyba... popodginaj jej boki tak aby jeszcze bardziej była w kaształcie litery V... a co do zachodzenia na boki, to jak nabijesz ją na czerwone pole to wtedy łądnie siatka się zawinie, ale jeśli nie dobijesz belki to bedzie zchodzić do środka...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy potrzebuje porady, bo podczas balotowania gdy są jakieś zakręty to strasznie trzęsie sie prasa. Na prostych odcinkach nie ma takiego problemu. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

masz zwykły wałek przekaźnika mocy i to jest ten problem ,a żeby go nie było to musisz mieć wałek z jednego końca z dwoma krzyżakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Mam problemy z hydrauliką. Na początku nie odmykał mi jeden z siłowników i hak-ten odpowiedzialny za wysprzęglanie łańcucha przy otwieraniu komory. Po poluzowaniu węży pojawił się spieniony olej-jakby siłownik był zapowietrzony. Ten siłownik zaczął działać ale nieodmykał z kolei drugi. I tak na zmianę. Okazało się że w zaworze rozdzielającym (tam gdzie plomba z prawej strony wałka patrząc z ciągnika)znalazły się kawałki jakiejś plastikowej połamanej podkładki i metalowy opiłek. One blokowały właściwą pracę zaworu. Po oczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Ale teraz znowu stał się problem z siłownikiem-poluzowałem nakrętki węży, oczyściłem je oraz ten zawór. Otwiera i zamyka prawidłowo, wysprzęgla łańcuch przy otwieraniu komory, ale nie domyka haków-zatrzasków. Zauważyłem że przewód przy włączeniu zamykania szarpie-wcześniej tylko się napinał pod cisnieniem. Co jest nie tak. Czy możliwe że jeszcze jakieś opiłki lub śmieci są w przewodach, czy może wtyczka (ta aluminiowa) szwankuje? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Mam problemy z hydrauliką. Na początku nie odmykał mi jeden z siłowników i hak-ten odpowiedzialny za wysprzęglanie łańcucha przy otwieraniu komory. Po poluzowaniu węży pojawił się spieniony olej-jakby siłownik był zapowietrzony. Ten siłownik zaczął działać ale nieodmykał z kolei drugi. I tak na zmianę. Okazało się że w zaworze rozdzielającym (tam gdzie plomba z prawej strony wałka patrząc z ciągnika)znalazły się kawałki jakiejś plastikowej połamanej podkładki i metalowy opiłek. One blokowały właściwą pracę zaworu. Po oczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Ale teraz znowu stał się problem z siłownikiem-poluzowałem nakrętki węży, oczyściłem je oraz ten zawór. Otwiera i zamyka prawidłowo, wysprzęgla łańcuch przy otwieraniu komory, ale nie domyka haków-zatrzasków. Zauważyłem że przewód przy włączeniu zamykania szarpie-wcześniej tylko się napinał pod cisnieniem. Co jest nie tak. Czy możliwe że jeszcze jakieś opiłki lub śmieci są w przewodach, czy może wtyczka (ta aluminiowa) szwankuje? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel070390    0

Witam:) Czy może mi ktoś pomóc mam sipme i nie działa mi zegar od ciśnienia nie wiem co może być przyczyną i co można zrobić żeby to naprawić?? z góry dzięki za pomoc:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

raczej zegar kliknął albo jakimś paprochem się zapchał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Ma może ktoś doświadczenie w podkręcaniu tych dwóch zaworków żeby tak szybko nie otwierała sie komora? Poprosił bym o wskazówki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

czym więcej wkręcisz tym mocniej będzie trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4422    0

Witam, mam problem z moja prasą z279/1. Również mi się otwierała i wymieniłem zawór regulacyjne ZP-3-00 i teraz jak zamykam komore to jest wysokie ciśnienie, wskazówka jest na czerwonym polu. Można to w jakiś sposób wyregulować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz sianokiszonki = owijasz potem w folię - to nie ma potrzeby, szkoda kasy...

 

a praktyka to taka, że jak zrobisz trochę o większej wilgotności i przy mrozach będziesz chciał zadawać bydłu to się namęczysz odrywając siatkę z materiału zawiniętego - sznurek w takim przypadku łatwiej wyrwać - porada z praktyki biggrin.gif

 

A jeśli słoma, siano to chyba można ale nie wiem czy warto bo trzeba było przeliczyć koszty zakupu adaptera do siatki i samej siatki - i porównać ze sznurkiem i czasem przeznaczonym na owinięcie sznurkiem (siatką owija się 15-20 sekund, sznurkiem "bardzo długo" biggrin.gif )

Pozdrawiam

 

Ja owijam sianokiszonke siatka a pozniej folia i jest lepszy efekt niż sznurkiem:)

A zimą lepiej sie odrywa siatke niż sznurek( mam 15 hektarów łąk i wiem co mówie)

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

lewa strona prasy z przodu tam gdzie przewody hydrauliczne od ciągnika wchodzą masz kwadratowy regulator i od spodu masz dwie śrubki na klucz 13 odkręcasz od dołu zaślepkę i wkręcasz tą śrubkę 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Witam, mam problem z moja prasą z279/1. Również mi się otwierała i wymieniłem zawór regulacyjne ZP-3-00 i teraz jak zamykam komore to jest wysokie ciśnienie, wskazówka jest na czerwonym polu. Można to w jakiś sposób wyregulować??

 

Jesli jeszcze aktualne...:)

Oczywiscie ze idzie. jak masz tą kostke którą wymieniłes... na dole są dwa zawory.

Stojąc twarzą to Prasy! zawór po PRAWEJ stronie-Jest to zawór który zabezpiecza prase przed przeciązeniem (klapa sie otwiera).

Zawór po LEWEJ-tym regulujesz cisnienie na wejscie,czyli stopien dobicia (Zamkniecia) tylnej klapy... I to własnie nim to regulujesz.Oile dobrze pamietam... jak bedziesz WYKRECAC to Cisnienie bedzie malec :-)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Witam, nabyłem na zniwa 20212 prase rolującą sipma z279/1 classic z obwiązywaczem bel siatką, Ogólnie prasa fajna, hałas robi niemiłosierny kilka bananów z poprzeczek mam i dzwoni jak w kosciele.., jakies propozycje ogolnie co by je szybko i sprawnie wyprostowac ?

 

Ale głownie chciałem się dowiedziec bo na początku tego tematu pojawio się ze montuje się dodatkowy pręt rozciągający siatkę gdyz mam wałki owinięte czasami na srodku i brakuje z lewej i prawej strony po 20 cm wiec po bokach jeż zostaje okropnie to wyglada, szczegolnie na usługach.. czasami uda sie ze na rolce siatki czyli ok 190 bel wyjdzie z 20 nieładnych.. ale teraz jak zamontowalem siatke to idzie urwicy dostac, kazda okropna.. moze ktos poradzic jakimiś zdjęciami dość wyraźnymi co bym sobie takie cos sprawił..

 

 

Pozdrawiam

 

poki co prawie 800 owinietych bez zadnej awari poza bezpiecznikami.. dobijam do ok 18MPa prasa chodzi z U-4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4422    0

Okazało się że zapsuty był zegar który pokazuje ciśnienie w prasie. Dziwne było to że przed wymianą tego zaworu działał normalnie a nagle po wymianie zaczął tak zawyrzać. Dziękuje za zainteresowanie moim pytaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra92    0

a nie wiecie może jak łatwo i szybko wypuścić olej z siłowników z prasy Z-297/1 . bo kupiłem prase a tam jest inny olej a nie chce miechać go z olejem Zetora bo świerzo co wymieniony jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra92    0

a nie wiecie może jak łatwo i szybko wypuścić olej z siłowników z prasy Z-297/1 . bo kupiłem prase a tam jest inny olej a nie chce miechać go z olejem Zetora bo świerzo co wymieniony jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra92    0

a nie wiecie może jak łatwo i szybko wypuścić olej z siłowników z prasy Z-297/1 . bo kupiłem prase a tam jest inny olej a nie chce miechać go z olejem Zetora bo świerzo co wymieniony jest ???

 

a nie wiecie może jak łatwo i szybko wypuścić olej z siłowników z prasy Z-297/1 . bo kupiłem prase a tam jest inny olej a nie chce miechać go z olejem Zetora bo świerzo co wymieniony jest ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

poodkręcać przewody gdzie się da??


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

posiada może ktoś zabezpieczenie przed kamieniami między walcami w podłodze bo podobno jest w nowych prasach montowane. sąsiad na bednarach widział to mu powiedzieli, że można w każdej zamontować a ja mam już dość montowania nowych bezpieczników z prawej strony przez głupi kamień co między walce w podłodze wpadł i zablokował, podobno taka ramka w SIPMIE 300 zł kosztuje. byłbym wdzięczny gdyby szczęśliwy posiadacz prasy z takim zabezpieczeniem jakie foto wstawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

@@lukeczl

 

Ja planuje sobie cos takiego sprawic bo będąc na bednarach tez to widziałem w nowych prasach. Rozmawiałem z serwisantem i gadał ze mozna sobie to zamowic i pasuje a ile kosztuje jeszcze nie pytałem, taki zwykly plaskownik i troche nie wierze ze 300zl bedzie kosztowac.. dodatkowo mozna tez zamowic taka blache z pretem rozciagajacym siatke co tez musze sobie sprawic bo takie kulfony czasami wychodza... jak się czegokolwiek dowiem dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj