zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

Dodi    517

Ja mam pytanie co do tej prasy, co może być przyczyną spadku ciśnienia w hydraulice?

 

Z jakim ciągnikiem współpracuje? Bo może to być wina rozdzielacza w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia91    3

Pracuje zależnie od tego jaki ciągnik jest wolny: DF Agrotron K110 lub DF Agrofarm 420 oba ciągniki są nowe.


ALL RIGHTS RESERVED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Jest sporo możliwości. Albo rozdzielacz ciśnieniowy w prasie padł albo nieszczelność w układzie hydraulicznym prasy. Przejrzeć przewody może znajdziecie jakiś defekt. Manometr nie jest w jakimś stopniu uszkodzony? Na siłownikach nie ma śladów oleju, czy nie cieknie po nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

przeciesz zawsze możesz ją domknąć mi jak siętył uchyla to domykam i weca dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia91    3

Manometr był wymieniany, nigdzie nic nie cieknie wszystko jest szczelne.

 

Tak momek tyle, że wtedy i tak wychodzą ,,ciapy" i tak. A mi chodzi o to żeby tego nie było.


ALL RIGHTS RESERVED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

u mnie wychodzą luksius jak je zbije to moja 30 niechce podnieść a somsiada belki to 2na raz podniose

Edytowano przez momek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Prasa Sipma Z279/1 współpracuje z traktorem o 540 obrotach wałka przegubowo-teleskopowego - taka informacja jest na osłonie prasy oraz w instrukcji obsługi ! Więc wynika, z tego, że nie jest przystosowana do 1000 obrotów !

 

Prasa Sipma Z-279/1 wymaga 540 obrotów wałka ! Tak informacja jest na prasie oraz w instrukcji obsługi ! Zachodnie mają takie opcje, że na 1000 można pracować.


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Mam pytanie czy normalne jest, że po jakimś czasie podbieracz opada??? Bo u mnie opadł, prasa podpięta pod nowy cięgnik.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Witam, mam kilka pytań odnośnie tej prasy.

- z czym lepiej jeździć, ciągnik 70 KM czy 100 KM czy będzie jakaś różnica w balotach przy tym większym czy tylko strata paliwa?

- z jaką prędkością prasujecie i czy jadąc wolniej baloty będą lepiej zbite?

- przy ciągniku 70 KM można pracować na obrotach 540 eko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Widzę, że kolega zadał kilka pytań więc i ja o coś spytam:

1.Coś na rodzaj techniki zwijania albo "zgniotu" bo nie jestem pewien czy dobrze robię. Gdy zamykam klapę troszkę dłużej przytrzymuję dźwignię i dodaję gazu aby zegar wskazywał ok. 16 te ciśnienie spadam z niewiadomych dla mnie przyczyn (prasa i ciągnik nówka ok. 50 balotów zrobiłem)

2.Po spadku ciśnienia zbieram materiał aż zegar pokażę ok 17 za dużo za mało?? Proszę abyście powiedzieli tak wy to robicie od zamknięcia do owinięcia.

 

 

PS:

Jeśli ktoś nie wie

Dla tych co aby podnieść podbieracz muszą przełączyć wajchę a mają możliwość podpięcia 3 przewodu hydraulicznego do ciągniku. Kupujemy przewód hydrauliczny ok 2 metry(taki ze stożkiem na końcu nie wiem jak to nazwać lepiej) szybkozłącze hydr. zgodne z gniazdem w ciągniku.

W ramie jest dziura na 3 przewód. Wykręcamy zaślepkę przykręcamy przewód podpinamy do ciągnika a wajchę zostawiamy w położeniu "klapa". Cieszymy się bo nie musimy wysiadać z ciągnika :P

 

EDIT: Ma ktoś opuszczony dyszel?? Chodzi mi o regulację na śrubach opuszczone na ostatnią aby podnieść pracę. Dobrze podczyszcza wtedy podbieracz sprężyna nie odbija podbieracza w górę?

Edytowano przez Slawuss

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

panowie nie siłowniki. siłowniki jak by się pociły (u mnie tak jest) przeciesz macie zamki hydrauliczne na siłownikach i one trzymaja cisnienie w siłownikach i rozdzielacz w prasie.

kolego chcesz to szybko naprawić to wykręć rozdzielacz z prasy i na zaworach przelewowych (bespieczeństwa) wkręć je ja zrobiłem 1,5obrotu tzn o kąt540stopni złuż i będziesz śmigał mi teraz klapa uchyli się może 1cm ale to już jest mocno zbita bela

ja taki zabiek zrobiłem 2lata temu i jest dobrze niema pęknieć na spawach ani nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

tam gdzie idzie linka od stanu komory je pręzyna z obu stron podxiśl ją to ci się nie powinna otwierać


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Moniek- Gdzie ty masz zamki hydrauliczne na siłownikach?

Pierwsze słysze, wskaz ich miejsce... Nawet w instrukcji, schematach nic o takim czyms niema. Jest tylko jeden zawór hydrauliczny, który trzyma cisnienie, i tylko on. Rozdzielacz nie trzyma ciscienia! Jest tylko po to zebys mógl zmieniac przepływ oleju, na podbieracz lub klape...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Może wam wszystko wyjaśnię bo widzę ze temat kręci się błędnym kołem, w prasie zastosowane są 2 zawory i to one regulują ciśnienie. Zarówno nie podadzą za dużego na siłowniki jak i trzymają ciśnienie, ciągnik nic nie trzyma, sprawnie działający układ powinien trzymać ciśnienie takie jakie podamy z ciągnika, dopiero po zaciągnięciu wajchy otwierania komory zawory puszczają.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar56cin    8

Ja... Są: 1 zawor regulujący cisnienie na wejscie, 1 zawór utrzymujący cisnienie do odpowiedniego stopnia, powyzej 20Mpa otwiera się(otwiera sie klapa) , i 1 zwrotny który równiez utrzymuje cisnienie, wszystkie te podzespoły znajdują się w jednej obudowie która nazywa się- Zawór Hydrauliczny... Boze

Edytowano przez mar56cin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian150    8

Witam , chciał bym założyć aparat do siatki do mojej sipmy i prosił bym was o jakieś namiary na firmy handlujące tymi aparatami i montujące je . Jak ktoś ma jakieś namiary to bym był wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffcio    0

Widzę, że kolega zadał kilka pytań więc i ja o coś spytam:

1.Coś na rodzaj techniki zwijania albo "zgniotu" bo nie jestem pewien czy dobrze robię. Gdy zamykam klapę troszkę dłużej przytrzymuję dźwignię i dodaję gazu aby zegar wskazywał ok. 16 te ciśnienie spadam z niewiadomych dla mnie przyczyn (prasa i ciągnik nówka ok. 50 balotów zrobiłem)

2.Po spadku ciśnienia zbieram materiał aż zegar pokażę ok 17 za dużo za mało?? Proszę abyście powiedzieli tak wy to robicie od zamknięcia do owinięcia.

 

 

PS:

 

Jeśli ktoś nie wie

Dla tych co aby podnieść podbieracz muszą przełączyć wajchę a mają możliwość podpięcia 3 przewodu hydraulicznego do ciągniku. Kupujemy przewód hydrauliczny ok 2 metry(taki ze stożkiem na końcu nie wiem jak to nazwać lepiej) szybkozłącze hydr. zgodne z gniazdem w ciągniku.

W ramie jest dziura na 3 przewód. Wykręcamy zaślepkę przykręcamy przewód podpinamy do ciągnika a wajchę zostawiamy w położeniu "klapa". Cieszymy się bo nie musimy wysiadać z ciągnika tongue.gif

 

EDIT: Ma ktoś opuszczony dyszel?? Chodzi mi o regulację na śrubach opuszczone na ostatnią aby podnieść pracę. Dobrze podczyszcza wtedy podbieracz sprężyna nie odbija podbieracza w górę?

 

 

ODP na pyt.1. Prawdopodobnie masz zjechany oring albo filterek taki miedziany na wężu przy wejsciu do złącza w ciągniku.

ODP na PS. WIELKIE DZIĘKI:) właśnie zamiaruję zrobić taki MYK tylko się zastanawiałem co zrobić z rozdzielaczem a tu po prostu trzeb ago zostawić w pozycji KLAPA i po zawodach, wkurzało mnie już to wychodzenie z ciągnika żeby podnieść/opuścić podbieracz podczas pracy. DZIEKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZbyszeW    0

Dyskusja sie rozwinęła.... Mam problem z siatką w sipmie 279/1 farma II. Po pierwsze po odcięciu siatki przez nóż i wyładowaniu beli gdy zbieram materiał na kolejną bardzo często siatkę mi " wywiewa" i zamiast z rolek prosto na tą " skośną blachę" i pionowo w dół, siatka zostaje wywiana aż pod same rolki. Drugi problem jest ze sciąganiem siatki do środka w wyniku czego boki a raczej krarędzie beli są nie owinięte i nastroszone.

Prosiłbym o jakąś poradę co z tym fantem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffcio    0

Dyskusja sie rozwinęła.... Mam problem z siatką w sipmie 279/1 farma II. Po pierwsze po odcięciu siatki przez nóż i wyładowaniu beli gdy zbieram materiał na kolejną bardzo często siatkę mi " wywiewa" i zamiast z rolek prosto na tą " skośną blachę" i pionowo w dół, siatka zostaje wywiana aż pod same rolki. Drugi problem jest ze sciąganiem siatki do środka w wyniku czego boki a raczej krarędzie beli są nie owinięte i nastroszone.

Prosiłbym o jakąś poradę co z tym fantem zrobić.

 

Mam ten sam problem, na który w tym roku szczególnie zwracam uwagę. Pewnego razu podpytałem PH SIPMY czy znaleźli rozwiązanie, otóż tak. Sipma dostrzegła ten problem, i teraz w prasach zwijających montują dłuższą tą nierdzewną blachę żeby siatka po odcięciu nie wisiała bezwładnie tylko była zakryta. Jeśli się przyjrzysz od spodu nowej prasie to zauważysz, że jest ona dluższa i wystaje do dołu bardziej. Będę u siebie w maju dorabiał blache i troszkę tą starą przedłużę, zobaczymy na ile to rozwiązanie będzie się sprawdzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZbyszeW    0

O widzisz, ciekawy pomysł może być, a może masz pomysł na nie równo owiniętą bela siatką, chodzi o postrzępione krawędzie, pewnie sporo zależy od siatki, znaczy jej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Widzę, że kolega zadał kilka pytań więc i ja o coś spytam:

1.Coś na rodzaj techniki zwijania albo "zgniotu" bo nie jestem pewien czy dobrze robię. Gdy zamykam klapę troszkę dłużej przytrzymuję dźwignię i dodaję gazu aby zegar wskazywał ok. 16 te ciśnienie spadam z niewiadomych dla mnie przyczyn (prasa i ciągnik nówka ok. 50 balotów zrobiłem)

2.Po spadku ciśnienia zbieram materiał aż zegar pokażę ok 17 za dużo za mało?? Proszę abyście powiedzieli tak wy to robicie od zamknięcia do owinięcia.

 

 

PS:

Jeśli ktoś nie wie

Dla tych co aby podnieść podbieracz muszą przełączyć wajchę a mają możliwość podpięcia 3 przewodu hydraulicznego do ciągniku. Kupujemy przewód hydrauliczny ok 2 metry(taki ze stożkiem na końcu nie wiem jak to nazwać lepiej) szybkozłącze hydr. zgodne z gniazdem w ciągniku.

W ramie jest dziura na 3 przewód. Wykręcamy zaślepkę przykręcamy przewód podpinamy do ciągnika a wajchę zostawiamy w położeniu "klapa". Cieszymy się bo nie musimy wysiadać z ciągnika tongue.gif

 

EDIT: Ma ktoś opuszczony dyszel?? Chodzi mi o regulację na śrubach opuszczone na ostatnią aby podnieść pracę. Dobrze podczyszcza wtedy podbieracz sprężyna nie odbija podbieracza w górę?

 

Mam przestawiony dyszel w dół i nie ma problemów.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ZbyszeW ,jeśli chodzi o siatkę do sipmy to polecam defalin astre ,on ma taki ściągacz po bokach i to trochę pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Witam mam takie pytanie czy ma może ktoś przerobiony dyszel na górne ciągło do ciągnika,jeżeli tak to prosze o jakieś komentaże jak to sie ma w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

mam pytanie jak obwijam siatką to siatka schodzi do środka siatka załrzona dobrze i jeszcze jak położe obciąznik na siatke to elektro-magnez nie daje rady jej pociągnąć czy jest tam jakaś regulacja siłowa tego mechanizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj