zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
momek    27

witam panowie mam kilka pytań co do tej prasy chodzi mi o głośną pracę pracuje z pronarem 82ai na polu cholernie głośno chodzi i czy wasze też tak chodzą głuwnie podbierak i łączenie komur bo przy otwartej tylniej szybie radia niemogę sobie słuchać :(a i czy jak by przełączyć wałek na 1000obrotów i jezdzić bez gazu to nic jej niebądzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Jaki koszt zakupu adaptera do siatki ?

Można go samemu zamontować czy trzeba wzywać serwis ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jaka jest różnica miedzy Classic Z-279/1 a Farma II Z-279/1 oprócz mechanicznej blokady w Farmie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

@Henius91 wymieniłeś różniące się, że tak powiem pierdołki a zapomniałeś o głównej różnicy jaką są wałki w przedniej części komory przez co zmniejsza się długość łańcucha (dla Farmy II);)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Classic - komora z blokadą hydrauliczną - komora łańcuchowa + 2 wały

wyposażenie standardowe: obwiązywanie sznurkiem pojedyńczym, ogumienie 11,5"x15"

wyposażenie dodatkowe (za dopłatą): obwiązywacz siatką, elektryczne wł. obwiązywacza z akustycznym sygnalizatorem wypełnienia komory, półautomatyczne smarowanie, rozdzielacz komora/podbieracz w kabinie ciągnika, przewód do hydraulicznego sterowania podbieraczem, ogumienie 14"x16"

 

 

Farma seria 200 - komora z mechaniczną blokadą - komora łańcuchowa + 2 wały

Farma seria 500 - komora z mechaniczną blokadą - komora łańcuchowa + 5 wałów (tzw. łańcuchowo-walcowa)

wyposażenie standardowe: obwiązywanie sznurkiem pojedyńczym, elektryczne wł. obwiązywacza z akustycznym sygnalizatorem wypełnienia komory, półautomatyczne smarowanie, rozdzielacz komora/podbieracz w kabinie ciągnika, przewód do hydraulicznego sterowania podbieraczem, ogumienie 14"x16"

wyposażenie dodatkowe (za dopłatą): obwiązywacz siatką, ogumienie 400/65

 

Co innego jak się kupuję używaną :D nie ma co ilczyć na doposażania tylko trzeba szukać danej pracy co już ma zainstalowane (doposażona podczas zakupu nowej a Agromie) takie sprawy - może z wyjątkiem siatki :D


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ups... nie dźwignąłem tematu... Sory za błąd :D


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

czy w prasie Sipma Z-279/1 da sie zamontowac sie zamki haki aby klapa sie nie unosila i jaki jest koszt założenia zamków mechanicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

widziałem na allegro że ktoś założył sobie takie zamki ale w warfamie ale wkońcu warfama i sipma to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

Bede musial zadzwonic na fabryke do lublina do działu sprzedarzy częsci i dowiedziec sie ile kosztuje najlepiej jakby mial ktos zdjecia takiej przeróbki to by mi bardzo pomogło w pozniejszum montazu dobrze ze sie da zalozyc prasa jest z roku 2000 z-279/1 i ma juz swoje lata niewiedzialem czy do starszego typu mozna zalozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Jeśli robisz sianokiszonki = owijasz potem w folię - to nie ma potrzeby, szkoda kasy...

 

a praktyka to taka, że jak zrobisz trochę o większej wilgotności i przy mrozach będziesz chciał zadawać bydłu to się namęczysz odrywając siatkę z materiału zawiniętego - sznurek w takim przypadku łatwiej wyrwać - porada z praktyki :D

 

A jeśli słoma, siano to chyba można ale nie wiem czy warto bo trzeba było przeliczyć koszty zakupu adaptera do siatki i samej siatki - i porównać ze sznurkiem i czasem przeznaczonym na owinięcie sznurkiem (siatką owija się 15-20 sekund, sznurkiem "bardzo długo" :D )

Pozdrawiam


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Na pewno też jest problem z odrywaniem siatki ze słomy w zimie :rolleyes:

ale ja trzymam słomę i sino pod dachem - więc woda nie kapie na nie :D

A sianokiszonce to bym musiał zbudować jakiś termosik na okres zimowy :P :lol: hihhi


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Jakoś w moim przypadku sznurek w mrozy było gorzej ściągać niż siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

U mnie owijanie podwójnym sznurkiem trwa 30s, więc nie jest tragicznie, :D co nie zmienia faktu że siatką idzie i tak 4 razy szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Jedyny sprawdzony i dobry sposób to zmienić prasę :lol: Polecam pasową.

Edytowano przez wertus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

nie śpieszy mi się aby ją zmieńiać pytam tylko czy u innych też podbierak głośno chodzi

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia91    3

Ja mam pytanie co do tej prasy, co może być przyczyną spadku ciśnienia w hydraulice?


ALL RIGHTS RESERVED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

nie śpieszy mi się aby ją zmieńiać pytam tylko czy u innych też podbierak głośno chodzi

\

a ile lat ma ta prasa moze rolki ci sie na prowadnicy skonczyły, bo u mnie podbierak czodzi cicho, tylko komora to halasuje jak cholera ale to przy lancuchowych lub walcowo lancuchowych sipmach to norma. Nawet przy zachodnich lancuchowych to pewien halas jest, bo to nie pasówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

95 rok ale dobrze mi się prasuje bo dobrze zbija bo jak podnosiłem swoje belki to tylko 1

a jak przejechałem do sąsiada na pole to 2 belki na raz spokojnie pykła

 

u mnie jak nie trzymała ciśnienie to wyjołem z niej rozdzielacz i go uszczelniłem na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No to jak 95 no to moze juz by trzeba rolki wymienic na podbieraczu bo mogly sie zuzyc tak mysle bo podejrzewam ze wczesniej chodziła ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj