zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekUR    9

Ha jednak nie będe musiał się męczyć w zniwa B) . Aparat na siatkę juz mam w garażu jutro jak będzie czas montaż i fotki jesli ktoś chce . PS . znajomości pomogły i znajomy wynalazł mi ostatni egzemplarz w Augustowie :) no i dzis z rana w samochód i jest hehe.

 

Co do fotek to jak byś mógł ;] Z chęcią bym zobaczył jak to wyglada bo jeszcze w praktyce tego nie widziałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

jak te sipmy sprawują się na standardowych kołach 11,2/80/15,3 czy gdyby założyć 12,5/80 to by już nie wystarczyło? przecież te 400/16 są tylko ze 6-7cm szersze od tych 12,5

 

 

Trochę się pomyliłeś.

11,5 = 290 mm

400 = 290 +110

 

Własnie takie zamieniłem i różnica jest znakomita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Chciałbym się dowiedziec czy zdarza wam sie że jak zaczynacie owijac bele, że spadnie sznurek z prowadnicy tej co jedzie w lewo i prawo,bo mi tak często sie dzieje. Macie na to jakąś rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Mi się tak kiedyś robiło, ale ja mam Krone kr125, wystarczyło żeby sznurek szedł ciaśniej i już było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Tak właśnie zrobiłem,no i jest tak jak piszesz prowadnica sama go zgarnie i idzie w jedną i w drugą. No widzicie jak sie u kogoś nie podpatrzy jak to ma byc, to sie robi problem większy niż w rzeczywistosci jest. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

wie moze ktos gdzie kupie szybkozlacza "euro" do sipmy?? jaka jest srednica tego gwintu w tym "czyms" na koncu przewodow od hydrauliki bo kupilem z gwintem 18mm to jest za male, 22mm za duze. czy to jest 20mm?? gdzie takie dostane bo to raczej nietypowe. musze zmienic bo w przetrzasaczu mam wlasnie "euro" a w prasie zwykle i musze gniazdo w ciagniku przekrecac ;) na a po za tym to "euro" sa lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

A co jeśli w nowej prasie po około tygodniu użytkowania po zamknięciu klapy ciśnienie spada do zera albo prawie do zera, a przy prasowaniu wskazówka nie wyjdzie nawet za białe pole i już klapa się otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Ciągnik jest nowy, a nie mogę podłączyć prasy do sąsiada ciągnika bo oleje się wymieszają.

A jak sprawdzić czy jest dobry rozdzielacz w ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Otwieranie się klapy nie ma nic wspólnego z rozdzielaczem ciągnika. Puszcza zamek w prasie,jeśli prasa nowa wzywać serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Przyjechał serwis i wymienił zawór w prasie. Teraz klapa sama się nie uchyla, nie wiem dlaczego niektórzy piszą że w sipmie to normalne że pod koniec klapa się uchyla, nie ma prawa sama się otworzyć jeśli jest wszystko sprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

jeśli mogę pomuc to wykręć "rozdzielacz " w pracie i tam będziesz miał takie 2 zaworki bespieczeństwa i podkręć je o 2 obroty wystarczy i jeszcze przy złączkach co dokręcasz do traktora są takie filterki w tch przewodach rozkręć i wyczyśc u mnie pomogło rużnice było widać odrazu wcześniejsze 2 belki to teraz 1

 

jeśli mogę pomuc to wykręć "rozdzielacz " w pracie i tam będziesz miał takie 2 zaworki bespieczeństwa i podkręć je o 2 obroty wystarczy i jeszcze przy złączkach co dokręcasz do traktora są takie filterki w tch przewodach rozkręć i wyczyśc u mnie pomogło rużnice było widać odrazu wcześniejsze 2 belki to teraz 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek    0

Jaka może być przyczyna otwierania się klapy tylnej w prasie sipma z279/1 z hydrauliczną blokadą?

Masz siłowniki do naprawy albo wymontuj z przodu prasy taką kostkę i daj ją do regeneracji, nie polecam nowej bo są do niczego coś o tym wiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek    0

Witam posiadam Sipme 279/1 i zamierzam zalozyc do niej aparat na siatke i tu pytanie dla posiadaczy jak on sie sprawuje wymiencie wady i zalety.

 

Z góry dzieki

Pozdrawiam Bartek

wadą jest że jak się porządnie zapcha prasa to jest problem bo istnieje możliwość wygięcia takiej belki w którą uderza nóż który ucina siatkę a żeby dojść do tej belki trzeba "rozebrać pół maszyny" no ale lepiej założyć że nic się nie stanie, ja robię rocznie 4tys bel więc mogę coś powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj