zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

bartus16    10

a od czego są kurierzy??? przecież to wcale nie jest az takie duze :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no fakt. musze jeszcze dokladnie przemyslec czy to by sie oplacalo bo przez ostatni rok u nas z budzetem cienko, ostatnio sprzedalismy 3 jalowki wysokocielne a kasa od razu byla przeznaczona na paliwo na zniwa, sznurek i inne duperele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Siatka przy hodowli to zły wybór. Wujek ułożył pryzmę przy zagrodzie słomy, a gdy bydło wyszło- rozwaliło wszystkie baloty przy ziemi. Ale jeśli niema możliwości na uszkodzenie to czemu nie ale lepiej pomyśleć dwa razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Sznurek jest tak zaciśnięty przynajmniej przy sipmie u mnie że nic nie może go uszkodzić. W tych prasach jest o tyle dobre rozwiązanie że jest wiązanie pojedynczym sznurkiem i nawet jeśli pęknie w jednym miejscu to balot nadal będzie miał odpowiedni krztałt. Też miałem prasować słomę siatką ale po widoku pryzmy u wujka odechciało się oszczędności gdyż rozwalona słoma jest tylko na gnój bo szybko jej nie zużyjesz zwłaszcza latem i jesienią. I w tym roku pozostanę jednak przy sznurku zwłaszcza, że jest wiązanie na dwa sznurki to też idzie szybko prawie jak siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie są blisko lasy i dużo jest dzików itp więc sianokiszonkę musze zagrodzić:) a do siatki nic niemam tylko trzeba zawsze pomyśleć nad wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

a czy można kupić same zamki ( zawory na dole rozdzielacza) i główny zawór na górze na 24 i ampula czy trzeba cały ten rozdzielacz nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To nie są zawory tylko sprężyny pod tymi dużymi śrubami. Jak puszcza to spróbuj albo podkręcić o 1-2 obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

U mnie w z279/1 klapa otwiera się przy bardzo małym zbiciu balota. Jaka jest tego przyczyna? Manometr pokazuje wyższe ciśnienie, niż jest w rzeczywistości. Jak to wszystko wyregulować?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czym się różni z279/1 klasik od z279/1 farma? czy w farmie można dobrać mechaniczną blokadę klapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Spoko, każdy może się pomylić, no to w końcu czym się różni klasik od farmy jeśli nawet blokady komory są takie same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Classic od Farmy różni się wielkością wykonywanych bel classic robi standardowe 1,2x1,2 a farma 1,5x1,2


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

to nie jest wina pompy tylko prasy która nie ma zamków komory i jak trakror ma słabą pompę to przy końcu utwiera komore

 

co ty p********z w clasiku i w farmię są takie same wymiary bel 120 na 120 tylko w clasiku nie ma zamków komory a w farmię są zamki komory

 

Hamuj trochę z językiem

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

@Zetor1992 Dobrze mówi Classic i "Farma II" Robi bele 120x120 a "Farma" robi 120x150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

trzeba umieć robic baloty i nic sie nawet nie pruszy.... a sznurek nawet sie nie równa


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Ja sznurkiem owinełem to znowu szczury mi pocieły sznurki i teraz po jednej chwytakiem muszę wozić :rolleyes:


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak te sipmy sprawują się na standardowych kołach 11,2/80/15,3 czy gdyby założyć 12,5/80 to by już nie wystarczyło? przecież te 400/16 są tylko ze 6-7cm szersze od tych 12,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Uważam, że musi byc cos z hydrauliką może bele robisz większe i ci sie klapa unosi :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj