zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

darek1972    126

Któryś z zębów na widełkach może być przygięty albo masz luzy na łożyskach lub wałku wewnątrz rury nagarnacza. Luz na wałku wyczujesz jesli przy wysuniętych do góry widłach można lewą stroną ruszać w przód i tył a prawa jest sztywna. Drugi problem to może być zła regulacja sprzęgła łańcuchów zwijających jeśli jest to za każdym razem, jeśli sporadycznie to nic nie poradzisz bo to efekt nierównomiernego nabicia beli bo dolne wałki obracają wtedy belę razem z łańcuchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

A czy może mieć znaczenie trochę większe ciśnienie, niż na końcu zielonego pola na manometrze?Czy prasa może otrzymywać zbyt mało oleju od ciągnika lub czy mogą to być pęcherzyki powietrza w oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

co do tej klapy to przyczyna jest prosta albo nieszczelne uszczelniacze na tłokach a najczęściej to siada rozdzielacz w prasie ten z dwoma zaworami wymień go na nowy lub wyślij do regeneracji i problem z głowy miałem presę sipma Z279/1 przez 10 lat i zęby na niej zjadłem a robiłem ponad 2 tys bel rocznie i wiem że do tego nie ma nic ciągnik aby pompa miała ciśnienie to rozdzielacz nic do tego nie ma to rozdzielacz w prasie całością steruje jak coś to Hydrotor tuchola je regeneruje i produkuje nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

@darek1972 mam tę prasę od 2006roku, a ona jest z roku 1998. Pracowała w 30ha gospodarstwie i na usługach u rolników.

PS: czy ty kiedyś miałeś lub masz taką prasę jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

zrób tak; załaduj na przyczepę kamieni, piachu cokolwiek żeby obciążyć podnieś, zgaś i zostaw na jakiś czas jeśli opuści możesz mieć podejrzenia co do rozdzielacza w ciągniku, jeśli nie to wina prasy. W prasie na pierwszy ogień zabierz się za siłowniki koszt uszczelnienia jednego tłoka to ok.30 zł. Jeśli to nie pomoże to jedynie winny może być rozdzielacz w prasie. Sam to przerabiałem i o mało co nie wpakowałbym 800 zł. w rozdzielacz do ciągnika a winne były uszczelniacze na siłownikach za 60zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

Jeszcze jednym problemem jest to, że podbieracz prasy opada w trakcie jazdy drogą. Jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopec    0

witam,

mam problem z sipma a mianowicie gdy jest podlaczony zetor 5211 to sie prawie przy kazdej balce pod koniec prasowania klapa sie sama otwiera , a gdy podlacze ursusa 3512 to prasa sie otworzyla na razie tylko raz przy okolo 30 belkach.

 

czy ktos mial juz taki problem z samoistnym otwieraniem się tej prasy ?

a moze ktos z Państwa wie jak to naprawic?

ta prasa ma okolo 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Nie, no tak ma być. Posiadam sipme classic i NH 385. W sipmie jak już komora jest zapełniona materiałem to otwiera się samoistnie, ponieważ nie ma zamków. Na to nie ma bata. Ale przeciez bela nie wypadnie. Klapa otwiera się na góra 10 cm, więc co tu przeżywać. NH 385 ma zamki i nic się nie otwiera, nie ma jak. Nie martw się, wszystko jest dobrze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

klapa w prasie nie powinna się otwierać, bo takie otwieranie nie pozwala na dobre zbicie beli, bo wszystka zielonka co zapodajesz na podbierak wypada przez uchylona komorę.

 

Jeśli tak jest jak piszesz, że w jednym ciągniku jest ok a w drugim problem występuje non stop to świadczy o uszkodzeniu ,,czegoś" w ciągniku. Ja bym obstawiał na nieszczelny rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

klapa w sipnie 279/1 ma zamki hydrauliczne które puszczaja i nie ma cudow ze nie otworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopec    0

no ale pod tym ursusem tylko raz mi sie otworzyla, ale moze to byc rzeczywiscie wina jakiegos rozdzielacza bo kolo dwuch tygodni temu kupilem kosiarke dyskową samasz KDT 260 i uzywalem jej przy zetorze 5211 wiec moze cos sie popsulo :/

niczym bym sie nie marwil gdyby wlasnie mi zielonka nie wylatywala a ona wylatuje przez ta dziure ktora sie otwiera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasy classic nie mają zabezpieczeń tylko hydraulika trzyma klapę ale ona i tak odejdzie.Beluje siano zetorem 5340 i też mi odchodzi.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Mój brat belując Ursusem 3512 z w.w. Sipmą pod koniec napełniania komory ("dobijając") i na chwilę przed napełnieniem "domyka" klapę :mellow: jeździ już tak 11 sezon, hydraulika zaczęła puszczać ze 4 lata temu - nie ma co się nad Sipmą rozczulać :lol:


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

znajomy dawniej z sipma śmigał pronarem 82TS i też mu się otwierała pod koniec. Ale w tym przypadku niema sie co dziwić bo ten traktorek miał przełączone obroty na 1000 i bardzo dobrze dobijał belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Porównując zetora 5211 i ferdka to zetor jest nieco silniejszy co przekłada się końcowe dobijanie beli. Tam potrzeba więcej mocy. Materiał musi być dobrze ściśnięty. Porównywałeś ścisk beli po ferdku i po zetku? W sipmie jest siłownik działający tylko w jedną strone. Więc działa tylko do podnoszenia klapy, a nie do dociskania. Całkowicie zgadzam się ze swoim przedmówcą. Prasy sipmy użytkuje się w mojej rodzinie od 1989, a od 1993 prasy zwijki więc wiem co nieco o tym sprzęcie. And, Twój brat nie domyka klapy, ona sama się domyka pod koniec formowania beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@df92

To co w takim razie trzyma klape? Grawitacja? :mellow: Bez urazy ale bzdury piszesz bo wszystkie starsze Sipmy i obecny Classic mają siłowniki dwustronnego działania i hydraulika dociska klape (z przodu prasy jest taki fajny zegar pokazujący ciśnienie w jej układzie hydraulicznym). Klapa sama sie domyka pod koniec formowania beli?? Chłopie, nie pij tyle :lol:

 

Tak jak pisał @and, gdy ciśnienie na zegarze spada poniżej 15 na skali można je podbić hydrauliką dociskając mocniej klape (chyba że ciągnik nie da rady więcej :D). Ogólnie Sipmy mają takie rozdzielacze że ciśnienie zawsze jakoś ucieka (przynajmniej nie spotkałem takiej co by trzymała) - może tak ma być, nie wiem. Jeśli chodzi o ciągniki to Zetor ma rozdzielacz z pozycją swobodnego spływu którą można przypadkowo wrzucić po zamknięciu klapy. Ferdek takiej pozycji nie ma i na dobrym rozdzielaczu zawsze trzyma olej w prasie. Może stąd wynika różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Pije, pale fakt mój błąd. Inaczej myśle, inaczej pisze. To wszystko z rozpędu. Sory. Całkowicie potwierdzam twoją wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4
klapa w prasie nie powinna się otwierać, bo takie otwieranie nie pozwala na dobre zbicie beli, bo wszystka zielonka co zapodajesz na podbierak wypada przez uchylona komorę.

 

Jeśli tak jest jak piszesz, że w jednym ciągniku jest ok a w drugim problem występuje non stop to świadczy o uszkodzeniu ,,czegoś" w ciągniku. Ja bym obstawiał na nieszczelny rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej.

 

Nie gadaj głupot że jest coś zle z ciągnikiem, bo starsze sipmy nie mają zatrzasków, a nowsze juz mają i jak traktor dobrze dobija to juz sie otwieraja gdy jest pełno a u kumpla z zatrzaskami to nawet czasem z zatrzasków wyskakuje i się otwiera jak dobija... :mellow: :lol: pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

my jak zwijamy c360 to też dociskamy klapę jak już pełno. ja mam z 1998 z279 i ona chyba nie ma tych zatrzasków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
Nie gadaj głupot że jest coś zle z ciągnikiem, bo starsze sipmy nie mają zatrzasków, a nowsze juz mają i jak traktor dobrze dobija to juz sie otwieraja gdy jest pełno a u kumpla z zatrzaskami to nawet czasem z zatrzasków wyskakuje i się otwiera jak dobija... :lol: :mellow: pozdr!

 

 

Głupot to Ty nie gadaj, bo jeśli przy jednym ciągniku działa dobrze a przy drugim źle to czym to wytłumaczysz??? Widzę kolego, że prasę to widziałeś u kolegi dobrze, ze chociaż u niego a nie na obrazku a uważasz się za znawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

uudzie o czym wy wogóle dyskotujecie ?? Dziwne że sie otwiera ?! ...dla mnie nie, bo z tego co wiem to taki olej który jest w siłownikach jest substancją ścisliwą i to nie jest wina zadnego rozdzielacza czy czego tam. :lol: :D Tak to musi w nich być :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj