zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

tomek    0

przyjechał,założył,wziął kasę,dał gwarancje i odjechał - zobaczymy jak będzie chodzić w żniwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

No więc tomek ja od razu jako już praktyk hehe moge dać Ci kilka wskazówek ,a więc najpierw założ tako belke jak ja dorobiłem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=19348 i jesli nie chcesz mieć kłopotów , że czasem Ci siatki nie zlapie i bedziesz musiał wysiadać z ciagnika i ciągnąc za ten drut ,który trzyma nóz to oddaj do jakiegoś fachmana hehe te kółko z trybem i gwintem po ,którym chodzi nóz ,żeby Ci dorobił ejden zwój gwintu dodatkowo wtedy więcej siatki będzie wychdoziło gdy będziesz [pociągał za sznurek . Jest ono zamontowane na tej ośce co ejst połączona z napędem od sznurka . Pozdrawiam gdyby były jakies niejasności to pisz śmiało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ok dzięki wojtek :( na razie założyłem tą przystawkę i mam jeszczę kupę roboty-podbieracz i nagarniacz do remontu za 3,4 dni jak będą części będzie próba generalna

 

ps. chodzi Ci o tą belkę gdzie przechodzi siatka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Taki drut wygięty przypatrz się na zdjęciu u mnie (nad rolką siatki). Dzieki niemu siatka jest idealnie rozprowadzana na krawędzie beli ,a bez niego czesto jest zsunięta do srodka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

a nie masz takiego złotego/pozłacanego wałka za siatką do jej rozciągania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Jest ,ale to nie zdaje egzaminu . Siatka czasem chowa się do środka ,a tak jest idealnie rozciągnięta do samych krańców beli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

Jaka może być przyczyna otwierania się klapy tylnej w prasie sipma z279/1 z hydrauliczną blokadą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Nieszczelności w układzie hydraulicznym, najczęściej puszcza rozdzielacz w ciągniku - regeneracja, albo nowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

nieszczelne siłowniki (jeśli pojawia się na nich olej). Gdzieś chyba już był wałkowany ten temat, użyj opcji "SZUKAJ"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Nieszczelności w układzie hydraulicznym, najczęściej puszcza rozdzielacz w ciągniku - regeneracja, albo nowy :P

Nie wiem jak jest w polskich ale w claasie to jest specjalny zawór i nic nie ma wspulnego rozdzielacz ciągnika (i podejżewam że i w sipmie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

walnięte uszczelniacze na siłownikach komory prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

Twoje porównanie @marcin87 przypomina porównanie fiata 125p z mercedesem. Claas to zupełnie inna bajka niż sipma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Najprostrzy sposób to leć po przewodach aż znajdzieśz jakieś "ustrojstwo" do których przewody są wkręcone. A mój claas jest starszy od twojej sipmy i nie wieże w to że polscy konstruktorzy nie wzorowali się na zachodnim sprzęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

musi być gdzieś przeciek nie ma szans żeby nie! a z jakim ciągnikiem pracuje? może tam jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

jeśli siłowniki są na zewnątrz szczelne to zostają jeszcze uszczenienia na tłoku wewnątrz siłownika albo rysa na tłoku bądź cylindrze i przy takim uszkodzeniu olej przepływa na drugą stronę siłownika , ale czy jesteś pewien że rozdzielacz w ciągniku trzyma szczelność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Dokładnie zacznij najpierw od rozdzielacza w ciągniku sprawdź czy trzyma a później rozdzielacz w prasie i w ostateczności siłowniki


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
Pracuje z zetorem 7211 z 1988 roku, jeśli ma to jakieś znaczenie?

Podepnij jakiś młodszy ciągnik i zapewne problem się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@darek1972

Co to ma do rzeczy jak stary ciągnik pracuje, u mnie z sipmą pracuje 7245 z 1989r i jakoś takiego problemu nie mamy.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Bo nowy będzie miał sprawną hydraulikę i wiadomo będzie gdzie klucz włożyć czy w traktor czy w prasę a diagnoza zajmie raptem 5 minut. W przypadku braku takowego można zaprosić sąsiada z traktorem na browarka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

darek a jeżeli nikt młodszego ciągnika w okolicy nie ma??? Takie wypowiedzi jak Twoja to mnie doprowadzają do nerwicy... Ale obstawiam siłowniki na prasie... chociaż u mnie w 7211 jest taka akcja że jak się pompy nie wyłączy a jedzie się z przyczepą i ma się podłączony wąż od kipowania to potrafi się przyczepa sama podnieść... ale np. w prasie u mnie problemów nie ma... nic się nie otwiera... Ojciec mówi że ten typ tak ma... a rozdzielacz jest ok bo był sprawdzany z resztą on miał tak od nowości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

Dzięki wam wszystkim za pomoc, Jutro przystąpię wraz z ojcem do naprawy. Zaczniemy od rozdzielacz w ciągniku (wymiana uszczelek), a jeśli to nie pomoże, to będziemy szukać dalej. Zawór w prasie, ten, co znajduje się obok dźwigni podbierak/komora był już wymieniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Można też wersję kilkugodzinną:

zestaw kluczy, komplet uszczelniaczy i oringów, 5l oleju , zapas szmat aby potem wszystko doczyścić

wymieniamy wszystkie uszczelniacze, najważniejszy jest zamek hydrauliczny na ramie koło przekładni głównej. Po wszystkim należy wypłukać cały układ bo zanieczyszczenia jakie były lub mogły się dostać po naprawie nie opuszczają instalacji prasy ze względu na filtry przy szybkozłączch i po pewnym czasie znów trafią do zamka. Ruszamy w pokos i po kilku ha klapa znów się otwiera :P Zamek hydrauliczny wymaga ciśnienia po stronie ciągnika do prawidłowej pracy i był montowany po to aby ciągnik ze średnio sprawną hydrauliką radził sobie z prasą . Przez kilka lat miałem tak z MTZ a teraz z Forterrą zapomniałem jak wygląda olej na rękach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

A jaka jest przyczyna dzwoniących widełek nagarniających i szarpania klapy tylnej(tylko przy otwieraniu jej po to, aby wypadł balot)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj