zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aresss    6

 Pociągając za sznurek podajesz sznurek, i musisz to przytrzymać do momentu aż balot "załapie" ten sznurek , Te paski żółte na kole się kręcą , z tego co wiem jest to nieodczuwalne czy jeszcze podaje czy już załapał , Ale zasadniczo musisz trzymać kilka sekund(5-7 chyba ) Zawsze lepiej dłużej i być pewnym że załapało niż na odwrót.

 

P.s Prasa kupiona z Łowicza? :)

 

Życzę bezawaryjności i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Jeśli z Łowicza to posprawdzaj czy wszystko jest bo sprzedają niekompletne, zwłaszcza listonosz z Wygody.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jak zwiekszyć zgniot w Farmie II? Gdy wskażnik jest na połowie czerwonego pola otwiera mi zamki a balot nie jest wystarczająco zbity jeśli chodzi o sianokiszonkę. Idzie jakoś coś podciągnąć albo dokręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. co zrobić gdy wypada sznurek z prowadnika w Sipmie Classic ? zaspawac czy coś innego zrobić i zostawic tylko otwór na sznurek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

z jakiego prowadnika ? sznurek wypada bo tak ma być , prowadnik go załapie sam jak bela pociągnie sznurek .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzu124    1

Witam. Posiadam Sipma 279/1 i otwiera mi się klapa podczas prasowania. Czytałem że trzeba dokręcić śruby w zaworze tylko nie wiem które. I czy wgl te dokręcanie coś da czy kupić nowy zawór ? post-151034-0-47335100-1433531441.jpg

Edytowano przez mistrzu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

odkręcaj te zielone , poluzuj pomarańczowe i wkręć tą na śrubokręt

osobiście wyjmowałem grzybek( wykręcasz te niebieskie ) i docierałem pastą od zaworów  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzu124    1

No dobra dziś przy prasowaniu zauważyłem ze klapa tylko z jednej strony się uchyla czyli to siłownik jest dobity? a dodam że gdy podniosę klapę jeden siłownik mi się zacina wie ktoś może czemu tka się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

raczej to wina siłownika , rozbieraj i będziesz widział może tylko uszczelniacze poszły

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzdowian    1

koledzy czy moglibyście podesłać mi kilka fotek jak zamontowany jest aparat do siatki w sipmie bo kupiłem używany i nie wiem jak go zamontować boguslaw.supel@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

witam mam problem z moja 279/1 otoz nie otwiera mi tylnej klapy za pierwszym razem zdarza się notwozy mi za 10 razem i tak 10 belek pod rząd a jak idzie ok to i z 50szt zrobie bez problemu na następny dzień belowania znowu już nie idzie czy ktoś z was miał może taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

Witam 
Gdzie szukać Numeru Fabrycznego na prasie Sipma z-279/1 Farma II ?
Oczywiście oprócz Tabliczki , bo ta jest zagubiona . Czy można ten numer gdzieś indziej na prasie znaleźć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witaj

obok tabliczki gdzie powinna być ( z lewej strony na przodzie prasy , -patrząc od przodu ) powinien być taki biały pasek i na nim wybity numer fabryczny :)

A po co ci on? :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Czy przy prasie sipma z279/1 (czerwona) z 1994r da rade założyć siatkę? Ewentualnie jakie by to były koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekk    0

Podpowiedzcie jeśli padło łożysko na łańcuchu a dokładnie te ostatnie na tym pręcie to muszę rozpinać łańcuch czy jest inna metoda na wymianę ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

nie jestem pewien ale jeśli podniesiesz klapę to parę łożysk jest luźnych i możliwe że coś można z nimi zrobić. Musisz sprawdzić jak to u ciebie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo14    17

Witam mam pytanie czy w prasie sipma z279/1 farma jest takieś ustawienie zgniotu (cisnienia) w komorze gdy prasuje siano słomę albo kiszonkę czy Zadnej takie regulacji ta prasa nie posiada ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz tylko regulowanac wskaźnik zgniotu na lince, na końcu są otwory i zmieniasz ale ja tego nie robię bo do każdego materiału jest inny zgniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeIto    0

Mam pytanie czy jest możliwość zwiekszenia czasu podawania siatki przez elektromagnez ,chodzi o to ze materiał nie łapie mi siatki i jest d*pa?? a może podesła by ktoś instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzdowian    1

mam takie pytanko w jakiej odległosci jest ten pręt rosprowadzający siatke bo montuje obwiazywacz i w instrukcji coś zle napisali wymiar od przodu ramy i od dołu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Mam pytanie czy jest możliwość zwiekszenia czasu podawania siatki przez elektromagnez ,chodzi o to ze materiał nie łapie mi siatki i jest d*pa?? a może podesła by ktoś instrukcje

 

Witam. prosty i sprawdzony sposób to opuszczenie minimalnie siatki w momencie maksymalnego otwarcia komory w czasie wyładunku beli. dodatkowo minimalna regulacja jest na gwincie umieszczonym na końcu pręta w osi elektromagnesu. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeIto    0

Witam. prosty i sprawdzony sposób to opuszczenie minimalnie siatki w momencie maksymalnego otwarcia komory w czasie wyładunku beli. dodatkowo minimalna regulacja jest na gwincie umieszczonym na końcu pręta w osi elektromagnesu. pozdrawiam.

 

Czyli normalnie takie kródkie podanie siatki przyciskiem na "sucho " dobrze rozumiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam czy te filterki co sa na poczatku przyłaczy hydraulicznych spelniaja jakas jeszcze inne funkcje?bo strasznie leje sie z nich olej wymienilem oringi i jest podobnie =moge zalozyc zwykle koncówki?

post-22937-0-06662800-1466165001_thumb.jpg

Edytowano przez kakus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj