zetor7745

Sipma 279/1-Montaż aparatu siatki

Polecane posty

mtz800    0

No i super właśnie się dowiedziałem ,że ten aparat na si8atkę mogę mieć najwcześniej we wrześniu :angry: oczywiście zrezygnowałem z niego bo potrzebny by mi był na zniwa głównie ,a tak to zdecydowaliśmy z tatą ,że w przyszłym roku (może na wiosne już) zmienimy prasę na drugą (napewno nie na Sipme ) :angry:

kolego dlaczego piszesz że na pewno nie sipmę zmienisz prasę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

dlaczego gdy już mam zrobiony balot i zaczynam go wywalać z prasy to najpierw klapa go podnosi na jakąś wysokość i potem on się odrywa i wylatuje. Prasa wtedy aż podskakuje i i słychać huk. w słomie i sianie jest ok dzieje się tak przy sianokiszonce. dodam ze łańcuchy zwijające są mocno wyciągnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Po prostu sianokiszonka jest dobrze zbita, tak mocno, że aż klinuje się w komorze prasowania. Mi też się to zdarza, jak chce wyrzucić belę bez włączonego napędu. Z włączonym napedem nie ma problemu, choć trochę też potrafi walnąć. Tylko, że ja mam prasę walcową i przy otwieraniu komory nie muszę jej wyłączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

a siano dlaczego nie chce wylecieć z komory czasami tak mi się dzieje... wom załączony klapa podniesiona a balot nie wylatuje tylko dopiero po jakimś czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Nie wiem, nie jestem w stanie ci pomóc. Tak jak już pisałem, mi czasami nie wypadają bele jak wyłączę napęd (raz siano też nie chciało), ale przy włączonym to zawsze wypadają. Według mnie jest to wina zgniotu, bo jak belowałem na mniejszym zgniocie to takiego czegoś nie zauważyłem. Dla mnie nie jest to jednak jakoś strasznie wkurzające i dlatego i tak prasuję sianokiszonkę a czasami siano na największym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

do wywalania bala napęd musi być włączony bo inaczej się blokuje i macie takie ceregiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a siano dlaczego nie chce wylecieć z komory czasami tak mi się dzieje... wom załączony klapa podniesiona a balot nie wylatuje tylko dopiero po jakimś czasie

nie równe rozłożenie materiału. nawet w instrukcji pisze od sipmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam . posiadam Sipme classic i ostatnio nabyłem problem. Zrobie pare belek i pozniej zaczynaja sie schodki. klapa przy otworzeniu otworzy sie tylko max 10 cm. A cisnienie wtedy podskoczy na full na zegarze. i dalej nic nie mogę zrobić tylko opuśnic a podnieść już nie, tylko ten kawalek. co mi poradzicie?? prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu68    2

witam chce kupić prase sipme 279/1 jak ona sie sprawuje prosze o opinie wiązanie sznurkiem ma elektryczne czy ręczne i czy warto kupić ją czy lepiej inną

Było, było i jeszcze raz- było!

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

warto . tyle below rocznie sie robi i bez awarynie . tylko cos w tym roku zaczęła fiksowac(wpis moj wyzej) a takto nadaje sie do wszystiiego. Nawet jak sie umie prasowac i ustawic prase to mozna b.dobrze dobic bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Czy do sipmy classic zmieści się siatka 3000m i czy aparat da radę ją pociągniąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Mam pytanko czy ktoś mogłby powiedzieć mi jakie są długie pręty na ruszcie w Z279/1 bo u mnie tego rusztu nie ma i chcę sam go dorobić bo widziałem ze nowy kosztuje 3 stówki a to tylko rurka i chyba 8 prętów. A czy da rady może belować bez tego rusztu??


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Nie prasowałem bez rusztu,ale podejrzewam że może się pchac słoma,zwłaszcza krótka.Faktycznie prętów jest 8 długość 70 cm grubość 10 lub 12 nie mierzyłem.Większa przerwa między

prętami jest pod kółkiem co podaje sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Dzięki wielkie za szybką odpowiedz. Ale one są jakieś stalowe czy jakieś sprężynowe czy zwykły pręt??

Edytowano przez arni251

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Pany u siebie w komorze na sznurek mam taki pręt wygięty na wzór pogrzebacza w piecu. Może to śmieszne ze nie wiem ale co to i do czego to?? I jak najprościej wyjąć nagarniacz??

Edytowano przez arni251

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XGTALS    0

Pany a może powie mi ktoś jak założyć sznurek w Sipmie Z-569 Farma bo jestem po raz pierszy posiadaczem rolki. w instrukcji jest ale ten sznurek kończy się przed walcem. I co walec go poda na balkę? Na jakiej zasadzie to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Załóż tak jak jest w instrukcji i będzie dobrze. Podawanie sznurka musisz włączyć chwilę przed zatrzymaniem ciągnika, tak aby wciągało go razem ze słomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XGTALS    0

Aaa czyli włączyć chwile przed zatrzymanie a pytanie czy musze trzymać linkę jak podaję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj