Skocz do zawartości
zetor7745

Sipma 279/1 pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma

zetor7745    3

Witam posiadam Sipme 279/1 i zamierzam zalozyc do niej aparat na siatke i tu pytanie dla posiadaczy jak on sie sprawuje wymiencie wady i zalety.

Z góry dzieki

Pozdrawiam Bartek

Balzak    2

Teraz włąsnie człowiek o nicku Wojtek3222 będzie montował ten aparat w Sipmie i jakiś jego znajomy ma więc napisz do niego i on ci wszystko powie napewno

Pozdrawiam Balzak

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtek3222    2

Tak jak mówi Balzak mam już zamówiony , jak go dostane ,zamontuje i przetestuje to powiem jak sie sprawuje , cena to około 5tys. zł . Z tego co widze u brata ,który ma taki aaprat w simpie to robta idzie super .

wojtek3222    2

Zależy ile bel rocznie robisz ,ale myslę ,że warto . Ja u siebie robię około 1000-1100 bel . Najbardziej to mi chodzi o belowanie słomy bo wqr...a mnie te czekanie jak masz w jednym kawałku np. 7ha do sprasowania .

zetor7745    3

troche sie robi, a ile trzeba trzekac za aparatem, bo ja dzwonilem do wszystkich dealerow wokol i mowili ze od marca zamowili i nic nie dostali jeszcze a ojciec dzisiaj dzwonil bezposrednio do sipmy i sie niestety nic nie dowiedzial ;/

Grześ    3

Mnie wychodzi 1,5 zł na 1 balot siatka 2x owiniete baloty. Nie wiem jak wychodzi sznurek.

wojtek3222    2

No i super właśnie się dowiedziałem ,że ten aparat na si8atkę mogę mieć najwcześniej we wrześniu :angry: oczywiście zrezygnowałem z niego bo potrzebny by mi był na zniwa głównie ,a tak to zdecydowaliśmy z tatą ,że w przyszłym roku (może na wiosne już) zmienimy prasę na drugą (napewno nie na Sipme ) :angry:

zetor7745    3

jak ja dzwonilem to tez mi powiedzieli ze w marcu zamowili aparat na siatke i jeszcze do dzisiaj nie dostali, ja wlasnie swoja sprzedaje. i tez zmieniam na cos innego

tomek    0

jak to dobrze mieć znajomości :D w tym tygodniu(najpóźniej w następnym) będę miał obwiązywacz siatką :)

tomek    0

obawiam się że to będze nierealne- mieszkasz na Mazowszu(a ja gdzie indziej) poza tym lista osób z mojej okolicy "poszła" już do sipmy i raczej 2-gi rzut owijarek będzie po żniwach

ps. oby się nie okazało że i mi nie zamontują :D

wojtus    1
jak ja dzwonilem to tez mi powiedzieli ze w marcu zamowili aparat na siatke i jeszcze do dzisiaj nie dostali, ja wlasnie swoja sprzedaje. i tez zmieniam na cos innego

Amożna wiedzieć czemu sprzedajesz prase i jaką chcesz kupić?

wojtek3222    2

Ha jednak nie będe musiał się męczyć w zniwa :) . Aparat na siatkę juz mam w garażu jutro jak będzie czas montaż i fotki jesli ktoś chce . PS . znajomości pomogły i znajomy wynalazł mi ostatni egzemplarz w Augustowie :D no i dzis z rana w samochód i jest hehe.

tomcio748    1
Ha jednak nie będe musiał się męczyć w zniwa :) . Aparat na siatkę juz mam w garażu jutro jak będzie czas montaż i fotki jesli ktoś chce . PS . znajomości pomogły i znajomy wynalazł mi ostatni egzemplarz w Augustowie :D no i dzis z rana w samochód i jest hehe.

Po co masz jechać z mazowsza aż do Augustowa. W agromie Kutno masz o wiele bliżej i nie potrzebne żadne znajomości .Maja dwa na stanie

wojtek3222    2

Z Ostrołęki do Kutna ?? taa... Nie napisałem ,że pojechałem aż do Augustowa tylko ,że go tam znajomy znalazł i przywiózł go do siebie ,a do niego mam 40 km .

wojtek3222    2

Wiesz jak narazie to zrobiłem nim 2 bele na próbe :( ,ale owija super i mysle ,że bedzie sie bardzo dobrze spisywal

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek299
      Witam, Kupiłem  prasę z590/1 z rotorem i nożami z elektrycznym sterowaniem i chcę wymienić olej przekładniowy, przyglądałem się ale nie zauważyłem śruby kontrolnej. Wiecie ile tam wlać? Jeszcze mam dwa pytania: czy rolki podające siatkę powinno się dać obracać ręką w czasie postoju, bo ten metalowy się kręci a ten gumowy stoi. I jeszcze jedno czy da się jakoś wyjąć rolkę z siatką bo próbowałem tak jak w instrukcji ale nie idzie. widać że te kołki rozporowe w środku się nie schowaly po zluzowaniu tej bocznej śruby przy hamulcu. Pozdrawiam
    • Przez lexiflexi
      Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...
    • Przez wasil
      Witam. Jaką prasoowijarkę wybrać do New Holland t5060?? Zastanawiam się nad tymi dwoma. New Holland ma zwiększoną moc do 116km. Proszę o radę.
    • Przez Arturo1610
      Witam wczoraj zauwazyłem ze po prasowaniu sianokiszonki łańcuch ten głowny który zwija balota jest tak gorący ze w niektórym miejscu nie mozna sie go dotknąć. Wcześniej raczej tak nie było. Co moze być problemem w takiej sytuacji ? Dodam ze ostatnio pękło mi pierwsze łożysko odkąd mam prase czy to może łożyska sie koncza i przez to ten łańcuch sie tak grzeje ? Proszę o pomoc
    • Przez Johny1225
      Witam

Problem polega na tym iż haki które mają za zadanie trzymać tylną klapę puszczają zbyt wcześnie (wskaźnik nie wchodzi nawet na czerwone pole) przez co nie mogę zbić beli tak mocno jakbym chciał. Czasem gdy dobije za duzo materiału klapa sie otwiera i musze owijać belke awaryjnie na otawrtej klapie. Z boku pod siłownikiem jest regulacja (naciąg sprężyny) , pomimo naciągu na maxa spręzyna nadal jest luźno może wymienić ją na jakąś krótszą i grubszą ? Może ktoś miał podobny problem ,proszę o porade gdyz na forum nie znalazlem nic rzeczowego.

Pozdrawiam