Ist

Kverneland Hydrein 12" okrągła rama

Polecane posty

Ist    39
Stałem się ostatnio na wpół szczęśliwym posiadaczem Kvernelanda na okrągłej ramie. Niestety nie mam w nim przedpłużków ani scinaczy. Niemoge nigdzie w okolicy dostać mocowania scinaczy (w odkładnicy nie ma dziur do przykręcenia mocowania), zna ktoś może jakiś sklep internetowy w którym można takowe dostać? Potrzebuję do niego również lemiesze z dłutem. Czy warto zakładać kroje talerzowe? Czy przedpłużki pasowały by do orki z dużą ilością resztek(ścięta słoma, poplony)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeśli masz dużo resztek to kroje talerzowe są bardzo pomocne w pracy z przedpłużkami, szczególnie gdy ziemia jest spulchniona górą i resztki są długie i ciągną się.

Ścinacze mocowane są do odkładnicy poprzez odpowiednie mocowanie - jeśli nie masz otworów w odładnicy to szukaj dowolnego mocowania i ścinaczy - dopasuj i wykonaj otwory lub pobaw się i zamocuj na słupicy.

Przedpłużki z mocowaniami dokupisz na portalach typu allegro, olx itp. do tego pługu takie pasują:

https://www.olx.pl/oferta/przedpluzki-plug-kverneland-CID757-IDi52Gl.html#e0e35f8b23

 

Praca w poplonie z samymi przedpłużkami jest ok, gorzej jak masz od orane od miedzy i chcesz to odwrócić lub gdy robisz orkę po np. podorywce czy wcześniej kultywatorowanym polu ( szczególnie w suchym roku gdy ziemia słabo opadnie ). Wtedy mogą się zapychać ( miedzy odkładnicą a tyłem przedpłużka ) co w przypadku pracy z krojem talerzowym nie występuje. 

Orka poplonów z przedpłużkiem i krojem wygląda tak jakby nic tam wcześniej nie rosło, to mówi samo za siebie czy warto. 

Edytowano przez akmaly
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Ok, dzięki za odpowiedź, skuszę się na przedpłużki + kroje, zobaczymy jak sobie poradzą. Jeśli chodzi o mocowanie ścinaczy, wygląda na to że oryginał do tego modelu nie istnieje ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

KK

Dzięki za pomoc. Niestety nie znalazłem mojego modelu, podobne są ale dużo młodsze. Mam stety/niestety model MD i Kverneland chyba już tego nie obsługuje :D

Lemiesze podpatrzyłem u jednego użytkownika forum, wymiary samego lemiesza troche inne niż mam teraz (prawdopodobnie mocno wydarty) ale dziury pasują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    145
Dnia 20.06.2018 o 22:38, Ist napisał:

KK

Dzięki za pomoc. Niestety nie znalazłem mojego modelu, podobne są ale dużo młodsze. Mam stety/niestety model MD i Kverneland chyba już tego nie obsługuje :D

Lemiesze podpatrzyłem u jednego użytkownika forum, wymiary samego lemiesza troche inne niż mam teraz (prawdopodobnie mocno wydarty) ale dziury pasują.

 

jest na stronie kverneland katalog link post wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.06.2018 o 22:38, Ist napisał:

Mam stety/niestety model MD i Kverneland chyba już tego nie obsługuje

Obsługuje, obsługuje, wystarczy trochę poszperać

 

https://www.kvgportal.com/publicquest/post/17513

Nie wiem czy Ci przeżuci link na gotowo. Jeśli nie to wpisz normalnie w wyszukiwarce na tej stronie hydrein i wybierz z listy, ściągniesz pdf ( w języku norweskim) i wszystko wyczaisz jak były montowane ścinacze.

Przedpłużki do twojego powinny tak wyglądać

https://sprzedajemy.pl/przedpluzki-kverneland-kozlowka-2-e30984-nr62377348

 

Powstawiałem Ci zdjęcia ścinaczy (montowane do słupicy)  i przedpłużek

scinacz.png

przedp.png

przedp2.png

Edytowano przez Partyzant85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba284
      Witam czy warto jest kupić pług kverneland na resorach?
      Czy na glinie nie będzie wychodzić?
      Jak często się psują resory i jaki tego koszt?
    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

    • Przez luk110
      Witam mam problem z pługiem Kverneland LD85 bo zapycha się co jakis czas w masie kukurydzianej, pług  ma duże i szerokie dokładnie i przedpluzki duże kukurydziane ale mimo wszystko lubi się zapchac, miał może już ktoś podobnie z pługiem co może być przyczyną.?

    • Przez szeik812
      Tak jak wyżej, mam problem ze swoim pługiem otóż gdy był zamontowany packomat S było wszystko ok a teraz jak go zdemontowałem podczas pierwszej fazy obrotu przewód od siłownika i cała wieżyczka strasznie drżą. Nie wiem w czym może byś problem. Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów
    • Przez domel27
      Witam wszystkich na forum... jestem na etapie poszukiwan pługa dzis ogladalem kverneland 4-skiby obort zabez. resor  szeorkosc robocza skiba 40... Co wy o takim pługu sadzicie jakies opinie a moze inne propozycje jaki wybrac?
       https://www.olx.pl/oferta/kverneland-4-obrotowy-nie-khun-lemken-overum-CID757-IDxdkVB.html
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj