Skocz do zawartości
Ist

Kverneland Hydrein 12" okrągła rama

Polecane posty

Ist    6
Stałem się ostatnio na wpół szczęśliwym posiadaczem Kvernelanda na okrągłej ramie. Niestety nie mam w nim przedpłużków ani scinaczy. Niemoge nigdzie w okolicy dostać mocowania scinaczy (w odkładnicy nie ma dziur do przykręcenia mocowania), zna ktoś może jakiś sklep internetowy w którym można takowe dostać? Potrzebuję do niego również lemiesze z dłutem. Czy warto zakładać kroje talerzowe? Czy przedpłużki pasowały by do orki z dużą ilością resztek(ścięta słoma, poplony)?

akmaly    216
Napisano (edytowany)

Jeśli masz dużo resztek to kroje talerzowe są bardzo pomocne w pracy z przedpłużkami, szczególnie gdy ziemia jest spulchniona górą i resztki są długie i ciągną się.

Ścinacze mocowane są do odkładnicy poprzez odpowiednie mocowanie - jeśli nie masz otworów w odładnicy to szukaj dowolnego mocowania i ścinaczy - dopasuj i wykonaj otwory lub pobaw się i zamocuj na słupicy.

Przedpłużki z mocowaniami dokupisz na portalach typu allegro, olx itp. do tego pługu takie pasują:

https://www.olx.pl/oferta/przedpluzki-plug-kverneland-CID757-IDi52Gl.html#e0e35f8b23

Praca w poplonie z samymi przedpłużkami jest ok, gorzej jak masz od orane od miedzy i chcesz to odwrócić lub gdy robisz orkę po np. podorywce czy wcześniej kultywatorowanym polu ( szczególnie w suchym roku gdy ziemia słabo opadnie ). Wtedy mogą się zapychać ( miedzy odkładnicą a tyłem przedpłużka ) co w przypadku pracy z krojem talerzowym nie występuje. 

Orka poplonów z przedpłużkiem i krojem wygląda tak jakby nic tam wcześniej nie rosło, to mówi samo za siebie czy warto. 

Edytowano przez akmaly
  • Like 1

Ist    6
Ok, dzięki za odpowiedź, skuszę się na przedpłużki + kroje, zobaczymy jak sobie poradzą. Jeśli chodzi o mocowanie ścinaczy, wygląda na to że oryginał do tego modelu nie istnieje ._.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ist    6

KK

Dzięki za pomoc. Niestety nie znalazłem mojego modelu, podobne są ale dużo młodsze. Mam stety/niestety model MD i Kverneland chyba już tego nie obsługuje :D

Lemiesze podpatrzyłem u jednego użytkownika forum, wymiary samego lemiesza troche inne niż mam teraz (prawdopodobnie mocno wydarty) ale dziury pasują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TheZielonyJohny
      Witam
      Poszukuję opinii na temat rozsiewacza Kverneland Exacta TL GEOspread. Chodzi mi o efektywność działania GPS, wagi itp. Oraz o jakość wykonania i trwałość materiałów ? 
    • Przez hvr
      Jak w temacie, proszę o opinie użytkowników. Pług - Kverneland vd 93. 

• Przez xyzet
      Kupiłem bronę aktywną kverneland ng 14 300, zepsute są zębatki. Czy wie ktoś, gdzie można nabyć zębatki ze 48 zębami i 22 frezami w środku? Potrzebne 5 sztuk.
    • Przez sumek666
      Cześć!
      Stoję przed dość pilnym wyborem rozsiewacza.
      Otóż w grę wchodzą:
      1. Amazone ZA-M 1001 Special
      2. Rauch MDS 17.1/19.1
      3. Kverneland CL 1100
      Co możecie o nich powiedzieć? Jak z jakością powłok lakierniczych?
      Cena i odległość nie ma znaczenia bo są one w przedziale 15-17,5 tyś netto a do dilerów mam od 800 m do 15 km 
    • Przez Piotr190497
      Witam. Mam na oku pług  kverneland em 100 trójka na resorze i w ładnym stanie. Łatwo jest zdemontować resory ponieważ mam dużo kamieni a w nim jest po 8 resorów  a dla mnie by wystarczyły standardowe po 5 piór. Jak  w nim ustawić skibe np z 40 na 45 cm bo nie wiem jak się przestawia.  I ogólnie jak orzą te pługi (lekko czy ciężko) i kryją jakie są wasze opinie na temat tego pługa. I czy ciągnik o mocy da rade z nim o mocy 95 km a gleby są lekkie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.