Bizon_Ursus

owsik w jeczmieniu

Polecane posty

Bizon_Ursus    12
Oitam . Czy da się jeszcze zaradzic owsikowi w jeczmieniu ?? na jednym polu jest czysciutko nie ma nic owsika a na drugim jest placami i dosc gesto zaznaczam iz bylo wszystko pryskane tak samo i w tym samym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101
Owsik jest to robak pasożytniczy. Występuje tylko w organizmie człowieka, nie mam pojęcia skąd się wziął u Ciebie w jeczmieniu. Opisz dokładnie co masz w tym jeczmieniu to może coś się zaradzi
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kolega chyba miał na myśli tzw owies głuchy którego niektórzy nazywają owsikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon_Ursus    12
tak tak dokładnie owies gluchy u nas mowi sie na to potocznie owsik dlatego tak napisalem owies gluchy sie pojawil i to placami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
Teraz to po ptakach bo Pumą można jechać w jeczmieniu chyba do końca pierwszego kolanka na przyszłość obserwuj po wschodach jęczmienia czy nie wylazi owies rozpoznasz go po liściach skrecajacych się w prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Owies (liście) skręcają się w lewo , tak jak na konia z lewej strony się wsiada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
3 godziny temu, fezoi napisał:

Owies (liście) skręcają się w lewo , tak jak na konia z lewej strony się wsiada .

 

6 godzin temu, Bizon_Ursus napisał:

no w tym roku na tym kawalku dalem d*py

Przepraszam wprowadziłem w błąd, oczywiście liście owsa skręcają się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara czyli w lewo.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy uprawie jeczmienia to juz nie gania sie szukac owsu tylko profilaktycznie pryska tak samo jak przenice na miotle ten syf wyjdzie nawet po 30 latach z ziemi a po 2 to jakosc materialu siewnego na paszowke idzie wszystko ja dla sprawdzenia kiedys wrzucilem do mlynka (wialni) worek nasienia to na 50kg lekko ponad kg bylo osci i owsa wiec puma i w pole u mnie czysto a sasiad za miedza teraz ma zielono od owsa a jeczmien siwy juz szkoda ze tak pozno zauwazyles wkoncu to swiadczy jak bardzo  sie interesujesz tym co ci daje chleb znam takich co cale dnie pija gospodarze juz koncza kosic pszenice a ten dopiero zaklada stol do rzepaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon_Ursus    12
interesuje sie tym i to z bardzo dobrymi wynikami . Nie jest cale pole z tym dziadostwiem tylko placami sie porobil. Jak na jednym polu jest dobrze to na drugim widocznie oprysk nie zadziałał w kazdym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie oceniam nikogo tylko mowie ze sa gospodarze i PGRusy a owies gluchy to juz norma jak miotla w pszenicy wiec  trzeba pryskac a nie urzadzac wycieczki sasiad sie smial ze pryskam a teraz u mnie czysto a u niego czyste tylko metr moze poltora od miedzy ze mna tak  samo ja  dalem antywylegacz a  on nie i ma juz jakby walami pojechal 

a na twoim miejscu pomyslalbym o desykacji moze wysuszy ten syf i przy koszeniu wydmucha ale decyzja nalezy do ciebie bo nie wiem w jakiej fazie zboze u mnie by juz nic nie dalo bo taka susza ze za kilka dni kombajny w ruch 5 km dalej jeszcze zielono kwestia czy to browar czy paszowka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon_Ursus    12
no najgorsze ze browar a na cale szczescie ze to tylko na 1 h tak sie stalo . Pryskalem tak jak bog nakazal puma i sekator razem w zeszlym roku w pszenicy ladnie pieknie bylo czysciutko . W tym roku po zniwach randapem sciernisko spryskam odczekam z 2 tygodnie i przyoram a pozniej na gleboko juz raz tak mialem i robilem i pomoglo. Pewnego roku mialem na tym polu proso tez wszystko w czas robilem nic pozniej nic wczesniej i łoboda wyszla na tym samym placu co teraz owsik wyższa niż ciagnik z tego co pamietam byla . A moze ma ktos cos co praktykowal na chwasty na sciernisko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez Ist
      Czy są jakieś przeciwwskazania co do stosowania soli potasowej pogłównie w jęczmieniu jarym? Próbowałem rozsiać dzisiaj lejkiem ale zj_bane mieszadło zmieliło sól i wszystko zwiewa. Dzisiaj będę już siał i nie zdążę ogarnąć tematu z rozsianiem. Stosował ktoś sól pogłównie?
    • Przez anti239
      Witam, mam kawałek 0,5 ha, na którym był posiany jęczmień. Zastanawiam się co na nim posiać, wykonałem podorywkę i zastanawiam się nad jakimś poplonem, tylko chyba jest już trochę za późno, martwi mnie to, że pszenica byłaby marna, może owies? Co byłoby najlepsze?
      Pozdrawiam  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj