Danielkoltun

Właściciel pola nie płacił KRUS

Polecane posty

Witam , Na początek PROSZĘ o pomoc kogoś obeznanego . Sprawa wygląda tak że jest umowa ustna z właścicielem pola któremu płacę dzierżawę ja piszę o dopłatę i to wszystko . Dzisiaj przyszło pisemko że jest do zapłaty 5500 tyś za to że pan xxx od którego zbieram to pole nie płacił swojego ubezpieczenia , Może ktoś miał podobny przypadek ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
to jego sprawa ze nie placi krus. co ty masz do tego? najwyzej on nie bedzie mial emerytury ale ty nic do tego niemasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko związane z dzierżawą masz na papierze? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
jak widac krus ma wglad kto bierze doplaty i od kogo. i sie czepiają ale to nie zmienia faktu ze ty nic do tego niemasz chyba ze jest zatrudniony u ciebie ale chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa ustna , nie ma nic , płacimy 500zł dzierżawy za 1ha i tyle . 

Krus nie patrzył na kogo są dopłaty bo stoją na moją mamę żeby być bardziej precyzyjnym to pan XXX jest znajomym z wioski mojego taty  i to właśnie zawiadomienie przyszło na mego ojca a pan XXX pewnie duużo wcześniej dostał zawiadomienie i pewnie w Krusie się zapytali kto jest dzierżawcą i powiedział że mój ojciec . Nie nic z tych rzeczy ten pan XXX nie pracuje u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ok, czyli tak umowa o dzierżawę jest ustna, a w agencji Ty podpisujesz papiery o dopłaty i Ty je składasz? Tak mam to rozumieć? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Całą ziemię od niego dzierżawisz czy tylko jakąś cześć?  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papierkowo to dopłaty stoją na mamę , my zwyczajnie użytkujemy ten hektar , tylko jakiego groma mamy płacić za kogoś z kim nie jestem w inny sposób związany tylko ustną dzierżawą i nic więcej , tylko ten ma 1ha i nic więcej pan XXX . Krus powinien go komornikiem obarczyć jak krus wiedział że ma dług a nie czepiać się osoby obcej (czyli mnie ) żebym za kogoś płacił jego ubezpieczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sprawa była by zamknięta gdyby była pisemna umowa na dzierżawę ( zwykła najprostsza bez notariusza ). Teraz KRUS chce ściągnąć kasę z dopłaty którą bierzecie ( pierwsza kasa po którą sięga łapami KRUS ) bo się podpisujecie w agencji, tak działa system i tu jest problem.  Teraz sprawę trzeba wyjaśnić w KRUS-ie, nie zostawiaj tego tak, tylko wyjaśnić na gorąco.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda ...

IMG_20180618_162143.jpg

Tylko że dopłata jest na moją mamę tak jak i sprawy agencyjne , a to pismo na mojego ojca który w ARiMR nic by nie mógł załatwić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

22 minuty temu, corrado napisał:

Sprawa była by zamknięta gdyby była pisemna umowa na dzierżawę ( zwykła najprostsza bez notariusza ). Teraz KRUS chce ściągnąć kasę z dopłaty którą bierzecie ( pierwsza kasa po którą sięga łapami KRUS ) bo się podpisujecie w agencji, tak działa system i tu jest problem.  Teraz sprawę trzeba wyjaśnić w KRUS-ie, nie zostawiaj tego tak, tylko wyjaśnić na gorąco.  

jaki system ? KRUS ma prawo ściągać tylko od dłużnika lub  wpisach się na hipotekę  i obarczyć tym długiem ewentualnie  nabywce jak pójdzie na to 

 żadne dopłaty osób trzecich nie ma prawa ciągać ....wyjaśnić trzeba jak najbardziej bo pewnie gość coś nakłamał  i tyle 

 

 

 

z tego pisma wynika że chcą abyś ta kwot którą płacisz za dzierżawę wpłacał dla nich na pokrycie długu i nic więcej   ..facet pewnie sam powiedział że oddał w dzierżawę i podał Twoje  dane wiec przysłali takie wezwanie do przekazywania na żecz zadłuzenia 

ma już egzekucje długu i zajętą hipotekę i nie ma prawa dysponować tak naprawdę tym gruntem bez zgody  wierzyciela 

 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę się martwić tą kwotą 5400 ? , mam nadzieję że za czyjeś problemy i głupotę nie będę płacił , to teraz ciekawe czy tylko jednego ma wierzyciela , bo jak tylko ten krus ma to trzeba zrobić z nimi umowę że krusowi bym płacił za dzierżawę oczywiście jak nie wywindują kosmicznej kwoty . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

powiedz im ze masz umowę ustna i nie wiesz czy będziesz dzierżawił za rok a należną kwotę przekazałeś właścicielowi  ...


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię a właściciel dzierżawę dostał w lutym . Moim zdaniem teraz są dwie kwestie , pole zostanie przekazane do komornika na licytację albo będą chcieli żeby im płacić dzierżawę te 500zł , gorzej jak będą chcieli zapłaty tych 5400 to w tedy rzucę ten interes , a co lepsze przed chwilą dowiedziałem się że pan XXX złamał nogę a wiadomo .... niepłacony KRUS + szpital = problemy i jakaś kwota do zapłaty .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401
48 minut temu, marko-kolo napisał:

 

jaki system ? KRUS ma prawo ściągać tylko od dłużnika lub  wpisach się na hipotekę  i obarczyć tym długiem ewentualnie  nabywce jak pójdzie na to 

 żadne dopłaty osób trzecich nie ma prawa ciągać ....wyjaśnić trzeba jak najbardziej bo pewnie gość coś nakłamał  i tyle 

 

 

 

z tego pisma wynika że chcą abyś ta kwot którą płacisz za dzierżawę wpłacał dla nich na pokrycie długu i nic więcej   ..facet pewnie sam powiedział że oddał w dzierżawę i podał Twoje  dane wiec przysłali takie wezwanie do przekazywania na żecz zadłuzenia 

ma już egzekucje długu i zajętą hipotekę i nie ma prawa dysponować tak naprawdę tym gruntem bez zgody  wierzyciela 

 

 

 

Taki system mamy w Polsce, umowa ustna to przejdzie tylko w sądzie KRUS będzie miał ją głęboko w tym wypadku. Dobrze znam taką sytuację bo kolega przerabiał to samo. gdyby była umowa na ziemię problem byłby rozwiany. W tym wypadku trzeba wszystko wyjaśniać i mieć na piśmie.   

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla czego nie jest napisane że chcą pobierać dzierżawę za dług a jest ta cała kwota 5400 i do zapłacenia w terminie 7 dni za obcego mi człowieka ? 

Panowie !! okazało się że mam umowę ale do 2013 roku z tym panem XXX , dalej umowa była ustna 

IMG_20180618_195928.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jest wyliczona kwota i to jest dług dłużnika 

Ty dostałeś wezwanie do płacenia należnej kwoty od dzierżawy na rzecz tego długu bo tak życzy sobie wierzyciel ... w tym roku możesz olać ten interes i niech się dymają 

nic Ciebie nie obchodzi ten dług i tyle  i nic nie mogą egzekwować od Ciebie ... niemniej dostałeś pismo urzędowe to zgłoś się do nich i wyjaśnij że kwotę za ten rok zapłaciłeś  właścicielowi i  niech jego ścigają  

złamał nogę to ubezpieczenie jest i tyle  bo to obowiązkowe , tylko dług rośnie który teraz odliczą od ewentualnego odszkodowania   

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez DANDYS
      Witam , dorabiam na warsztacie ,czy ktoś podpowie, bo chcialbym byc na krusie ale pracodawca sie boi zebym pracował na czarno , coś tam czytałem ze mozna pracować na umowie-zlecenie ,nie przekraczając XXX dochodu , Moze ktoś rozjasnić sprawe ? 
    • Przez Narko
      Witam.
      Od tego roku pod zboza ozime chciałbym zacząć stosować lopate mechaniczna. Rok temu tak na szybko zrobiłem krotki test na sciernisku… jadac wolno ( może 2-3km/ha) z opuszczona oslona,o która grudy ziemi sie rozbijają. Efekt jest taki,ze ziemia jest bardzo pulchna... roznica wysokości terenu po przejeździe lopata to ok.15cm. Mam gleby lekkie piaszczyste klasy 3/4a.
      Narodzil sie pomysl aby po zastosowaniu lopaty mechanicznej  przygotować pole pod siew... problem jedynie z ta spulchniona gleba... musze ja czyms troche ubic.  Poszperalem troche w necie i znalazłem takie rozwiązanie 
      Czy zastosowanie takiego walu ma sens na polu,przy wielkości oczek siatki 90x31mm i grubości materialu 4mm? Jeśli z lopata mechaniczna w jade w przedplon z lubinu bądź gorczycy z takim walem to nie będzie sie wal oblepial? Przedplon moglbym wcześniej skosic kosiarka bijakowa. Waszym zdaniem jaki wal bylby lepszy? Mam wal strunowy na podwojnych walkach... zdalby egzamin?
      Do uprawy na dzień dzisiejszy mam do uprawy cos ponad 4ha... z możliwościami na więcej... orka szla plugiem zagonowym na polach szerokich... troche mordega, nastepnie brona aktywna i siewnik. Chciałbym ta prace troche usprawnić i polepszyć jakościowo. Susza tego roku daje wszystkim popalić dlatego zdecydowałem sie na lopate mechaniczna ( o zaletach jej stosowania można znaleźć w necie)… tak z grubsza to zapobiega powstawaniu podeszwy pluznej,poprawia podsiąkanie wody itp.
      Jednym słowem... chce zastosować lopate mechaniczna z odpowiednim walem by można było wjechać z siewnikiem... pomijając uprawe brona aktywna... wiadomo im mniej przewracamy glebe tym więcej wody w niej zostanie.
      Zapraszam do dyskusji.
      Kilka filmikow dla zobrazowania tematu.
      Zwrodzcie uwagę,ze im wolniejsza predkosc ciągnika tym efekt lepszy. Wielkosc odrzucanych kawalkow gleby zależy od predkosci pracy.
       
      Na tym filmiku jakby troche wolniej jechal i zamiast plaskownikow rozbijających grudy ziemi miał oslone jak na filmiku wyżej to efekt bylby dużo lepszy.
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj