Polecane posty

ovi    210
Kupiec pewnie jakiś sie znajdzie bo ze słomą w tym roku będzie krucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Jak taka mieszanka jak u nas ze z hektara bedzie moze z 5bel to po 100zl bela wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
ja po 45 zł pusciłem w sobote 30 belek 120x120 i nawet ogłoszenia nie dawałem wystarczyło pochwalić sie sąsiadom że sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Ja dałem 20 zł po polskiej i 25 po zagranicznej i wcale zainteresowania nie ma.

Na głowę upadłeś ? Piątaka za sipmę , a za jakąś pasówkę z rotorem max 15zeta w naszych stronach .

Kolego , a właściwie dlaczego za zagraniczne bele więcej chcesz ?

@ZYLA , to w jakiej cenie kupujecie po za sezonem ? Znaczy gotowe od kogoś .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No oki , to jaki sens niektórym płacić 40 z pokosu ? A tak na marginesie - 60 to za jaką belę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718
14 minut temu, zetorki12 napisał:

Na głowę upadłeś ? Piątaka za sipmę , a za jakąś pasówkę z rotorem max 15zeta w naszych stronach .

Kolego , a właściwie dlaczego za zagraniczne bele więcej chcesz ?

@ZYLA , to w jakiej cenie kupujecie po za sezonem ? Znaczy gotowe od kogoś .

Sprzedałem wlasnie dziś patelnię słomy (jutro kolejna) , która ode mnie (okolice  Siedlec) jedzie aż pod Suwałki. Nie pierwszy raz zresztą. Ale oni przywożą jakieś kruszywo do Siedlec i wolnym transportem zabierają słomę. W zeszłym roku sprzedawalem im po 50 zł. Siano jak z dobrej łąki płacą nawet po 60 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Zyła  masz swoja belarkę? Ja już kilka lat sprzedaję z pola ceny w tamtym roku były do 20zł ciekawe jak w tym roku będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

ja robię 120x130, w tamtym roku pod koniec żniw płacili nawet po 35-40 z pokosu i sami belowali, a na początku sezonu startowali od 10 zł ale niestety pomimo ulew słomy też było mało, popyt był ogromny, jakbym miał 2000 tys sztuk to też bym sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Kurcze a 2 lata temu u moich rodziców między Łukowem a Radzyniem Podl. płacili po 5 zł wolałem ściąć i w ziemie poszło jakieś 60 bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w zeszłym roku ten co prasował u mnie słome to jedno belke dla siebie drugo dla mnie i było git raczej w tym roku na słomie nie zbije się majątku bo handlarze nie napłacą a słomy tak czy siak mniej wiadomo będzie ale wraz w ch*j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

u mnie cena dobra jest od jakichś 3 lat, wcześniej to albo na kurnik szło za wymianę, albo się cięło, albo za darmo oddawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, zetorki12 napisał:

Na głowę upadłeś ? Piątaka za sipmę , a za jakąś pasówkę z rotorem max 15zeta w naszych stronach .

Kolego , a właściwie dlaczego za zagraniczne bele więcej chcesz ?

@ZYLA , to w jakiej cenie kupujecie po za sezonem ? Znaczy gotowe od kogoś .

No nie wiadomo co on odwala że po zagranicznej więcej woła. Zagranicznej to powinien na pole nie wpuścić choć by 4 razy dopłacali.

38 minut temu, ZYLA napisał:

Sprzedałem wlasnie dziś patelnię słomy (jutro kolejna) , która ode mnie (okolice  Siedlec) jedzie aż pod Suwałki. Nie pierwszy raz zresztą. Ale oni przywożą jakieś kruszywo do Siedlec i wolnym transportem zabierają słomę. W zeszłym roku sprzedawalem im po 50 zł. Siano jak z dobrej łąki płacą nawet po 60 zł. 

Ile na taką patelnię wchodzi i jak to ładujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Znajomy wystawił zeszłoroczne bele ze stodoły po 40zł i ani jednego telefonu, a ma ich ponad 100. Wezmę trochę bo po co się męczyć i latać po polach gdzie trzeba będzie dać pewnie ponad 20zl i samemu robić. U nas że słomą raczej problemu nie będzie mimo suszy, bo ozime wyrosły naprawdę elegancko. A i jare kto wcześniej posiał dobrze wyglądają. Tylko że wszystko żółknie z każdym dniem coraz bardziej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718
7 godzin temu, damianzbr napisał:

No nie wiadomo co on odwala że po zagranicznej więcej woła. Zagranicznej to powinien na pole nie wpuścić choć by 4 razy dopłacali.

Ile na taką patelnię wchodzi i jak to ładujesz?

24 bele. Jak się ładuje to zależy czy ma z tyłu wrota czy klapę. Jak klapa to mus wrzucać przez burty, jak wrota to od tyłu. Kierowca tacza i ustawia. 

@GRZES1545 mam swoją Carraro z wąskim podbieraczem, ale odbiorcy chwalili zbicie beli, bo jak mówią różnie z tym bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
11 godzin temu, zetorki12 napisał:

Na głowę upadłeś ? Piątaka za sipmę , a za jakąś pasówkę z rotorem max 15zeta w naszych stronach .

Kolego , a właściwie dlaczego za zagraniczne bele więcej chcesz ?

@ZYLA , to w jakiej cenie kupujecie po za sezonem ? Znaczy gotowe od kogoś .

Za piątaka to pruchnica będzie przesieje się łubinem i będzie gnić. No sami mówicie że polska z ha ukręci 10 a zagraniczna 6 z tego samego pola i tej samej słomy, no to przecież 4 bel nie dam gratis,  co ja frajer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Jak komus potrzebna to kupi, a jak ja mam się kasy nie nachapać to niech pole skorzysta, to topiero drugi rok słoma dla pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Rolnik1973  znajomy prasował słome prasa zagraniczną dla siebie po 10 zł dawno  to mowił  ze nie ubije bardziej od polskiej :D / ale siano miał na sprzedarz to PANIE ON DRUGIE TYLE ZBIJE CO TE POLSKIE .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez dexterek
      Witam wszystkich! Chciałbym się dowiedzieć (może inni też by chcieli), które paliwa do suszarni są najlepsze i dlaczego? Wiadomo, że najwygodniejszy jest gaz ziemny, ale drogi, podobno najtańsza słoma, ale z nią jest kupa zabawy. Jakie macie doświadczenia z innymi źródłami energii? Poza tym w przypadku niektórych paliw konieczne są dodatkowe urządzenia okołosuszarnicze, jak na przykład wymiennik ciepła. Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń!
       
      Informacja do Adminów: jeśli jest już podobny temat, proszę o podłaczenie.
    • Przez crickmaverick
      Witam serdecznie mam sporo słomy i che sie wymienić z lokalnym gęsiarzem na obornik od gęsi natomiast jako ze pierwszy raz w zyciu bede to robil nie wiem w jakim stosunku sie wymienic słoma do obornika.
       
      przedmiotem wymiany będą bele okrągłe słomy średnica 150 cm po prasie pasowej mocno ubite, wagi bel nie znam
       
      ile obornika powinienem otrzymać za 100 takich bel?
       
      ile obornika gęsiego stosuje sie na hektar? ( pod zboża i kukurydze na ziemi kl 3-5)?
       
      ten człowiek sam ode mnie odbierze słomę a obornik będzie ładowany na naczepę łódkę około 27 ton.
       
      za te 100 belek na ile hektarów powinienem otrzymać mniej więcej obornika?
       
      u nas tez sa kurniki ale tam sprawa wyglada inaczej tam sie zawozi słome na kurnik i to co sie zawiozło sie odbiera a u tego pana on odbera słome od każdego i on nie rodziela na kurniki tylko scieli do bolu i raz do roku czysci gęsnik.
       
      prosze o pomoc.
    • Przez krzycho88
      Do sprzedania słoma z 2015r  58rolek i około 190 kostek 120x80 łączna waga około 70-80t, z załadunkiem. 40km od Lublina w kierunku Biłgoraja
    • Przez łukasz
      Witam sprzedam 120 balotów słomy po prasie zmiennokomorowej 120x120 z sezonu 2015 cena do uzgodnienia    lubelskie okolice Biłgoraja  662690673
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj