Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ovi    40
Kupiec pewnie jakiś sie znajdzie bo ze słomą w tym roku będzie krucho

artek27    6

Jak taka mieszanka jak u nas ze z hektara bedzie moze z 5bel to po 100zl bela wyjdzie.

Uziu92    1928

Rolnik, jakbys blizej był to bym był u Ciebie po te słomę :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

pawel_rawa    8
ja po 45 zł pusciłem w sobote 30 belek 120x120 i nawet ogłoszenia nie dawałem wystarczyło pochwalić sie sąsiadom że sprzedaje

ZYLA    375

U nas też aktualnie po 45 sloma idzie. 

zetorki12    4035
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Ja dałem 20 zł po polskiej i 25 po zagranicznej i wcale zainteresowania nie ma.

Na głowę upadłeś ? Piątaka za sipmę , a za jakąś pasówkę z rotorem max 15zeta w naszych stronach .

Kolego , a właściwie dlaczego za zagraniczne bele więcej chcesz ?

@ZYLA , to w jakiej cenie kupujecie po za sezonem ? Znaczy gotowe od kogoś .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

Uziu92    1928

u mnie 60 zł pewnie bedzie w tym roku za gotową.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

zetorki12    4035

No oki , to jaki sens niektórym płacić 40 z pokosu ? A tak na marginesie - 60 to za jaką belę ?

ZETOR TEAM

ZYLA    375
14 minut temu, zetorki12 napisał:

Na głowę upadłeś ? Piątaka za sipmę , a za jakąś pasówkę z rotorem max 15zeta w naszych stronach .

Sprzedałem wlasnie dziś patelnię słomy (jutro kolejna) , która ode mnie (okolice  Siedlec) jedzie aż pod Suwałki. Nie pierwszy raz zresztą. Ale oni przywożą jakieś kruszywo do Siedlec i wolnym transportem zabierają słomę. W zeszłym roku sprzedawalem im po 50 zł. Siano jak z dobrej łąki płacą nawet po 60 zł. 

GRZES1545    317

Zyła  masz swoja belarkę? Ja już kilka lat sprzedaję z pola ceny w tamtym roku były do 20zł ciekawe jak w tym roku będzie.

Uziu92    1928

ja robię 120x130, w tamtym roku pod koniec żniw płacili nawet po 35-40 z pokosu i sami belowali, a na początku sezonu startowali od 10 zł ale niestety pomimo ulew słomy też było mało, popyt był ogromny, jakbym miał 2000 tys sztuk to też bym sprzedał.

GRZES1545    317

Kurcze a 2 lata temu u moich rodziców między Łukowem a Radzyniem Podl. płacili po 5 zł wolałem ściąć i w ziemie poszło jakieś 60 bel

u nas w zeszłym roku ten co prasował u mnie słome to jedno belke dla siebie drugo dla mnie i było git raczej w tym roku na słomie nie zbije się majątku bo handlarze nie napłacą a słomy tak czy siak mniej wiadomo będzie ale wraz w ch*j

Uziu92    1928

u mnie cena dobra jest od jakichś 3 lat, wcześniej to albo na kurnik szło za wymianę, albo się cięło, albo za darmo oddawało.

damianzbr    1248
59 minut temu, zetorki12 napisał:

No nie wiadomo co on odwala że po zagranicznej więcej woła. Zagranicznej to powinien na pole nie wpuścić choć by 4 razy dopłacali.

38 minut temu, ZYLA napisał:

Sprzedałem wlasnie dziś patelnię słomy (jutro kolejna) , która ode mnie (okolice  Siedlec) jedzie aż pod Suwałki. Nie pierwszy raz zresztą. Ale oni przywożą jakieś kruszywo do Siedlec i wolnym transportem zabierają słomę. W zeszłym roku sprzedawalem im po 50 zł. Siano jak z dobrej łąki płacą nawet po 60 zł. 

Ile na taką patelnię wchodzi i jak to ładujesz?

• Haha 1

Skoczek1994    68

Znajomy wystawił zeszłoroczne bele ze stodoły po 40zł i ani jednego telefonu, a ma ich ponad 100. Wezmę trochę bo po co się męczyć i latać po polach gdzie trzeba będzie dać pewnie ponad 20zl i samemu robić. U nas że słomą raczej problemu nie będzie mimo suszy, bo ozime wyrosły naprawdę elegancko. A i jare kto wcześniej posiał dobrze wyglądają. Tylko że wszystko żółknie z każdym dniem coraz bardziej :/

ZYLA    375
7 godzin temu, damianzbr napisał:

No nie wiadomo co on odwala że po zagranicznej więcej woła. Zagranicznej to powinien na pole nie wpuścić choć by 4 razy dopłacali.

Ile na taką patelnię wchodzi i jak to ładujesz?

24 bele. Jak się ładuje to zależy czy ma z tyłu wrota czy klapę. Jak klapa to mus wrzucać przez burty, jak wrota to od tyłu. Kierowca tacza i ustawia. 

@GRZES1545 mam swoją Carraro z wąskim podbieraczem, ale odbiorcy chwalili zbicie beli, bo jak mówią różnie z tym bywa

Rolnik1973    2116
11 godzin temu, zetorki12 napisał:

Za piątaka to pruchnica będzie przesieje się łubinem i będzie gnić. No sami mówicie że polska z ha ukręci 10 a zagraniczna 6 z tego samego pola i tej samej słomy, no to przecież 4 bel nie dam gratis,  co ja frajer?

• Like 1

Rolnik1973    2116

Jak komus potrzebna to kupi, a jak ja mam się kasy nie nachapać to niech pole skorzysta, to topiero drugi rok słoma dla pola.

• Like 1

jarecki    26

Rolnik1973  znajomy prasował słome prasa zagraniczną dla siebie po 10 zł dawno  to mowił  ze nie ubije bardziej od polskiej :D / ale siano miał na sprzedarz to PANIE ON DRUGIE TYLE ZBIJE CO TE POLSKIE .:D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dalas3345
      Witam wszytskich
      Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma problem z zapychająćą sie masą pod blachą przy gładkim walcu?
      Cały mankament leży w gumie i płaskowniku na 6 śrób jest on widoczny po otwarciu klapy w środku tuż pod gładkim walcem. zobaczyłem że jest tam duża szczelina dosunołem gume do samego walca i suchej słomy juz mało o wciąga pod tą blache. ale sianokiszonka wiadomo wilgotniejsza jest tto wciśnie sie tam tyle masy ze pozniej z godzine trzeba to wyciągac nozem i haczykiem  czy ktoś temu jakos zaradził? co zrobić zeby nie wciągało tam masy?
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?

• Przez warchest
      Sprzedam pszenna słome w małych kostkach z pod dachu ok 300 szt cena 4,5 zł szt woj mazowieckie nr tel 728 381 453
    • Przez maciek21
      witam czy ktoś sie orientuje w obecnych cenach zbóż patrzyłem trochę na olx ale ceny w regionie są trochę wybujane moim zdaniem. Po ile w ŁÓdzkim  chodzi pszenica jęczmien przeżyto i owies 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.