TwojaBabcia

Słaba wydajność dmuchawy ssaco tłoczącej

Polecane posty

TwojaBabcia    0

Witam 

Posiadam dmuchawę ssaco tłocząca firmy neuero 7,5 KW. Zakupiłem w zeszłym roku i mam z nią problem, ma słaba wydajność około 4,5 a 5 ton na godzinę, Ogólnie słabo ciągnie , wąż ssący jest długośći 5m. a tłoczy na odległość około 8 a 10m. Domyślam sie przyczynę słabego ciągu przez sitko które znajduję sie w cyklonie ssącym . Praktycznie co 20 min muszę wyjmować ow sitko i czyścić z zabitego kurzu. Przez pierwsze pare naście minut pracy po wyczyścieniu sitka   witać lepszy efekt ssania, ale po paru minutach zaś wydajność spada.W tym sitku średnica otworów wynosi 1mm, i diomyślam sie ze te sitko nie jest czasem do rzepaku ? i mam prośbę do kolegów sprawdzenia ow tego sitka i srednicę otworów , lub jakie kolwiek sugestie w sprawie poprawy wydajnośći pracy dmuchawy.

20180610_111512.jpg

20180610_112145.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TwojaBabcia    0

Mam zamiar zrobić nowy lej , o otworach mniej więcej 2,5/3mm (jeszcze muszę sprawdzić dokładnie czy ziarno przez ów otwór nie przejdzie) Tylko pytanie czy dobrym tokiem i drogą myślenia idę.. bo nie ukrywam nie znam się,  a w okolicy nikogo nie znam by choćby nawet porównać i porozmawiać .a jaką wydajność ta dmuchawa powingłą mieć? Ktoś posiada taka z tej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531
Po dmuchawie ssącej 7,5 kW raczej trudno si€ spodziewać większej wydajności. Sitko zapewne ma za zadanie chronić pompę przed plewami itp. więc zwiększając średnicę otworów może i pozbędziesz się problemu na jakiś czas dopóki nie wykonczy się pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Dokładnie, dmuchawa o mocy 7,5kw nie zrobi więcej, nowe o tej mocy mają podobną wydajność... Dużo wieksza wydajność zaczyna się od mocy 13-15kw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

mam dmuchawe ssaca tłocząca też 7,5kw pom augustów i wydajność podobna do twojej... kupiłem ją z myśla ze w żniwa bede zboze ciągnał na strop z przyczepy ale za długo to wszystko trwalo i dodatkowy człowiek zeby cały czas trzymał wąż ... Wkurzyłem sie i wykopałem kanał w posadzce w kanał wpusciłem żmijke  która podaje zboże do dmuchawy a ta dalej pcha na góre gdzie chce. Efekt pracy sto razy lepszy jak przy ssaniu tym wezem. Podjezdzam przyczepą kipruje i jade spowrotem na pole. Robie to w kilka minut a i nikogo nie potrzeba do obsługi bo wszysko idzie samo. 5ton w ten sposób wciągnie w 10 min a nie jak przedtem godzine i czlowiek upocony od trzymania tego weża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TwojaBabcia    0

Odnośnie  średnicy otworów w sitach jakie macie wymiary bo u mnie jest 1mm, i muszę sito wyjnowac i czyśćić  co przyczepa . Prosił bym o pilną odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jak masz wątpliwości co do otworów w sicie , to znajdz podobną na necie , zadzwoń do sprzedawcy, że jesteś nią zainteresowany i niech  ci zmierzy  otwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piterq1991
      Witam!
       
      Czy jest możliwość aby w MF 3080 zwiększyć przepływ oleju na podnośnik?
      Chodzi mi o to, że chcę aby szybciej podnosił(pompa jest nowa założona). Jak jadę z maszyną w polu to zanim zdąży podnieść to ciągnik już zakopany. Siłę ma, bo podnosi wszystko bez problemu na wolnych obrotach, ale chodzi, żeby szybciej to robił. U znajomego w NH tak było, że wydajność miał zmniejszoną i w serwisie bez problemu od ręki mu to zwiększyli i zdecydowanie szybciej podnosił. Gdzieś kiedyś na forum coś czytałem, że w MF też tak jest. Czy to prawda? Jak to zrobić jeśli jest taka możliwość?
       
      Pozdrawiam
    • Przez nomysz14
      Sprzedam dmuchawe do zboża bez silnika orginalna plus rury transportowe komplet cena 700 zł  numer tel.504025204

    • Przez dawidjachim1
      Witam, sprzedam dmuchawę ssąco - tłoczącą.
      Rok produkcji 2006.
      Silnik 11,25 kw.
      Długość ssania 4m (fi-150).
      Długość tłoczenia 11m (fi-160).
      W zestawie klamry, kolana, końcówka kierunkowa, ssawa klasyczna oraz nowa ssawa "rurowa" świetnie nadająca się do silosów zbożowych. Dmuchawa mało używana, średnio 150 ton na sezon.
      Wydajność to jakieś 45-50 minut 8 ton pszenicy. 
      Cena zimowa do nie wielkiej negocjacji.
      Lubuskie
      TEL. 725-609-176






    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez Siwecki97
      Witam, co powiecie o tym kombajnie - Rostselmash vector 420/425? Interesuje mnie wydajność, wykonanie, bezawaryjność, czystość młocenia jak i straty po pokosie . Prosiłbym o rzetelna opinie tej maszyny jak i firmy! Dziękuję i pozdrawiam! 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj