Robben

Case JXU 95 czy Zetor Forterra 95

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Robben    0

Na początek serdecznie witam wszystkich użytkowników Forum Agrofoto.Mam dylemat z wyborem nowego ciągnika.Ma to być maszyna o mocy 95 KM tylko mam wątpliwości na którą z nich lepiej postawić:Case JXU czy Zetor Forterra.Interesują mnie tylko ciągniki tych dwóch marek.Proszę o opinię najlepiej użytkowników tych modeli ciągników.Dlaczego warto na tą a nie na tą postawić.Jakie plusy i jakie minusy mają te ciągniki.Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Posiadam zetora forterra 9641. Po 2500mtg zero większych awarii. Tylko sprzęgło mi robili na gwarancji. Minusem jest brak elektrohydraulicznego rewersu. Ale za to jest tani serwis itp. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serek244    0

Mam forterrę i jej nie polecam nie wiem jak z case ale zetor to wyjątkowe G.Poczytaj z resztą na forum psuje się sprzęgło, brak szczelności układów: hydraulicznego, hamulcowego, chłodniczego. Czujnik wspomagania psuje się w każdym a co najgorsze to strasznie trzęsie i skacze.Pali jak mały czołg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeździłem tylko chwilę foterrą i nie podoba mi się w dodatku u mnie na żwirowni nie mógł wyciągnąć dwóch przyczep (jak chcesz filmik to pisz na gg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Jeżeli to ma byc ciągnik pomocniczy to tylko i wyłącznie case leciutki zwinny i zapewne mniej pali!

A jak to ma być ciągnik główny do pługa agregatu itp ciężki prac to stawiał bym na zetora dużo cięższy , sporo większy uciąg a spalanie nie jest tragiczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

czy case jest lekki morze jx bo jxu wcale lekki nie jest ale i cena jest cięższa ...sam posiadam jxu 95 i powiem szczerze bardzo przyjemny do jazdy i ma bdb skręt bo ma oś pod skosem co jest przydatne w turze. a z awarji to mam go od lutego i ma dopiero 400h wymieniałem pasek od sprężarki bo się rozdzielił i popiskiwał 39zł bo podobno na paski; żarówki nie ma gwarancji i spalił się bezpiecznik od świateł poza tym jest ok założyłem mu tylko kierunki pod odblaskami w dachu kabiny bo moim zdaniem jak są to niech migają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja był bym za Jxu wszyscy użytkownicy bardzo je chwalą choć ja sam nie miałem przyjemności jeździć :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Case będzie zwrotniejszy i sprytniejszy od zetora do tego wielki plus dla case za rewers elektrohydrauliczny, jak najbardziej polecam case :blink:


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

a jak byscie porównali jxu 85, DF agrofarm, kubota 8540 ? bo ja tez bede musiał niedługo sie zdecydowac pasuje case ale ale :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@biały z tych wszystkich to zdecydowanie Case CS multicontroler :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no tak tylko kasa mi nie pasuje :D i ma byc mechanik prosty w obsłudze ( zastapi 7341 jak wszytko wypali)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

bialy Chcesz ciągnik z turem czy bez ?bo jak z turem to troche elektroniki by się przydało .

Teraz w firmie Master jest promocja na Case jxu85 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

włąsnie to pod ładowacz ciagnik pomocnicz. jak wyglada ta promocja. chyba jest tez w NH na ta serie. moze trzeba sie udac do delera i ponegocjowac moze zaklepac maszynke :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

bialy Chcesz ciągnik z turem czy bez ?bo jak z turem to troche elektroniki by się przydało .

Teraz w firmie Master jest promocja na Case jxu85 .

 

Ile chcą za niego?

Z jaką skrzynią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dzis zrobiłem mały rekonesans :) JXU 85 i t5040 w tej samej konfiguracjio róznica 9tys netto na korzysc niebieskiego :)

full opcja poza hitchem EHR i szerokimi oponami

skrzynia 24x24 ( pólbiegi i rewers elekto)

obciazniki

fotel pneumatyczny

3 predkości wom załczane elktro

opony 340 i 420

klima

pneumatyka

niebieski 130netto ;)

 

typowy golas około 117 netto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ale jak chcesz NH to do końca roku jest chyba promocja... wiem że seria TD po nowym roku zdrożeje o ok 15 tys albo i więcej a seria T to nie wiem ale jak możesz to możesz skontaktować się z dilerem NH i zapytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Witam. Ile teraz kosztują ciągniki z CNH w mocy 95-105 KM. ? Jest ktoś zorientowany? z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Przeciez ja juz podałem ceny własnie promocyjne !!!! tzn. wczorajsze :( TD mnie nie interesuje tak jak i JX interesuje mnie tylko JXU i seria T poza tym jeszcze inne marki :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam ja bym, postawił na case u mnie w okolicy coraz więcej tego sprzetu w tym roku już sie pojawiły 5 nowych case-ów czyli zaufanie do marki jest i wyssane z palca raczej nie co do Nh nie mam pojęcia nie miałem stycznosci z tymi ciągnikami lecz mówią że to są te same ciągniki w innej masce i kolorem sie tylko różnią lecz ja bym był za case.

Pozro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

DF agrofarm DT 430 109km z polbiegami, klima i Hitchem 144 netto


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

czy case czy nh wybierz co ci się lepiej podoba bo oglądał go będziesz co dziennie jak żonę mnie jxu lepiej podchodził z wyglądu i ma trochę bardziej ściętą maskę poza tym bardzo ważną sprawą jest serwis bo w piomarze jest do d*py ale przekonałem się dopiero po zakupie ..widzę że jesteś z okolic łukowa to jedź do czyżewa za sokołów podl..mają tam nh ..byłem tam przez przypadek i bardzo mi się podobało .mają duży sklep z częściami dostępnymi od ręki i dużą halę do ewentualnych poważniejszych napraw a w okolicy jest niebiesko i to nie przez zaufanie do marki tylko prawdopodobnie do dilera ...ciekawi mnie tylko jedno co z tym mitem że niby case jest lepiej wykonany bo wziąwszy pod uwagę że chłop się pozna że poza kolorem wyglądem i paroma duperelami są to dwa takie same ciągniki to pewnie diler case nie mógł nic lepszego wymyśleć bo miał wyższą cenę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Podobno z tego co czytałem to drobne części takich których sami nie jesteśmy w stanie ocenić Case wykonuje lepiej i porządniej chociaż case i nh w tej samej fabryce składają to Case ma lepszej jakości materiały. No i nie pamiętam ale od którejś serii już są wykonywane inaczej, chociaż to ten sam koncern

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj