Polecane posty

mistrz096    0

Witam, Panowie stoję przed wyborem brony talerzowej na moje całe 15 ha waham się między agro-lift a tolmet szer,. 2.5 m z wałem rurowym do case 844 (83km) proszę o wady zalety poszczególnych firm dodam, że chciałbym również używać jej do uprawy przed siewnej zda egzamin takie rozwiązanie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Myślisz nad Tolmetem Simply? Do 90 koni mam 2,7m i ciągnik ma lekko, wał mam strunowy, ładnie uprawia pole, moim zdaniem lepszy jak rurowy. W galerii jest  sporo zdjęć Tolmetów, możesz zobaczyć jak uprawia, za taką cenę nie ma chyba nic lepszego (rok temu cena ok. 8tys)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrz096    0

A jak się zachowują piasty bezobslugowe ? Jestem jakos sceptycznie do nich nastawiony :/ Myślałem nad tą cięższą wersją bodajże astat. Używasz jej tylko do ścierania czy również pod uprawę ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Piasty są w porządku, po odkręceniu talerza jest dostęp do nakrętki i łożysk stożkowych jeśli dobrze pamiętam 30206 także nawet gdyby pojawił się jakiś luz to wystarczy docisnąć nakrętke. Używam do wszystkiego, ścierniska, uprawy pod siew, przesiewu łąk. Rurowy wał bym odpuścił, strunowy dobrze się sprawdza,jest dość masywny, można też za dopłatą wziąć wał daszkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
My kupiliśmy wiosna ciekawa talerzowke firmy Agro klon tyle ze 3.5m.Zdecydowaliśmy sie na nia bo jest bardzo masywnie zrobiona i przede wszystkim ma ramę a nie jak reszta te "banany" mam zdjęcie jej w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

mam agromasza 2,7 chodzi przy u912 i jest ok polecam, cenowo chyba ok 12-13 tyś netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezesszef    2
Dnia 17.06.2018 o 22:16, TofikWampir napisał:

A co sadzicie o bronie Tolmet model tytan ?

Tolmet tytan, bardzo solidnie wykonany w porównaniu do na przykład Agro masz Euro masz czy Armasz bo te oglądałem. Można się przyczepić do detali takich jak na przykład jakiś kawałek kartonu trzymający się na farbie czy jakiś ślad farby innego koloru (tak jakby otarła się o inną maszynę) . Mamy go tydzień, robiliśmy tylko sciernisko i zdarza się zapychać zrobiłem 2 hektary na dwa razy i pole wygląda świetnie. Teraz jak pozwoli pogoda zabiorę się za regulacje belek z talerzami względem siebie, mam nadzieję że to pomoże i przestanie się zapychać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Cześć

mam pytanko czy brone talerzową można skrócić? tzn. że jak będzie za ciężko małym ciągnikiem to po jednym talerzu zdemontować da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamill    2

Dołączam się do tematu. Również

alerzowej. Szukam uniwersalnego sprzętu zarówno do uprawy ścierniska jak i uprawy przedsiewnej. Ciągnik mam Belarus 820 może za jakieś 2 latka będzie większy koń. Ziemie lekkie od 4 do 6 klasy. 

W okolicy raczej nie ma bron kompaktowych a ja zastanawiam się nad:

- lekką broną lemtech 2,7 lub 3m na talerzach 560mm. (waga 850/900kg)

- ciężką broną agro-klon 2,7 lub 3m na talerzach 560mm (waga 1250/1350kg)

Pytanie brzmi czy pierwsza nie będzie za lekka? Jak będzie suchszy rok to nie zagłębi się w sciernisku. A z drugą boję się że ciągnik nie da rady po orce. Pierwszą w razie potrzeby można dociążać ale czy rama wytrzyma, no i lemtech ma wał blisko drugiego rzędu talerzy co sprzyja zapychaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalnh
      Witam,
      Mam do sprzedania mocną i solidną talerzówkę Akpil szerokość robocza 3m, więcej informacji w ogłoszeniu pod linkiem:
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html#919789e367
       
       
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez franky69
      Witam, 
      Czy możecie się podzielić doświadczeniami co do kąta pracy talerzy w bronach.
      Co producent to inne ustawienia talerza, ale które robi najlepszą robote 
       
    • Przez NH8670
      Witam zamierzam kupić talerzówke używaną ciąganą składaną na co  zwrócić uwagę mam jeden egzemplarz upatrzony marki FROST 4.8m czy lepiej sobie darować?
    • Przez kamil1614
      Witam.
      Kupie wirnik środkowy do brony aktywnej sicma 2,5m ,ten który miałem obecnie pękł ,prosze o kontakt 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj