Lukas85

Manitou 5xx, 6xx - sterowanie joystikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    37

Czy ktos z użytkowników ładowarek maniotu z joystikiem z lat 1995-1998 moglby mi powiedziec w jaki sposob jest zrobione to sterowanie? Chodzi mi o to czy poszczegolne przyciski sa podlaczone bezposrednio do zaworow elektrycznych czy jest jeszcze jakas elektronika sterujaca? znalazłem ładowarke z 1997 roku z takim własnie sterowaniem ale obawiam się ze jezeli jest tam cos wiecej niż zawory elektryczne zeby nie było potem z tym problemów 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Miałem styczność z taką ładowarką, nie pamiętam modelu, ale jakiś większy model Manitou z podporami z przodu i 3 stopniowym wysięgnikiem. Sterowanie podstawowymi ruchami roboczymi, tzn podnoszenie, opuszczanie wysięgnika i odchylanie i zamykanie łyżki odbywa się na zwykłym rozdzielaczu suwakowym, sterowanym za pomoca jednej dźwigni, taki typowy joystick. Pozostałe ruchy są sterowane albo bezpośrednio za pomocą guzików na tym joysticku, albo kombinacja guzik plus ruch joysticka. W małej ładowarce pewnie jest ta pierwsza opcja, czyli podstawowe ruchy na z joysticka i dodatkowo 4 guziki z których 2 obsługują teleskop i 2 do np krokodyla. Takie sterowanie montowane było w koparko-ładowarkach Manitou. Co do sterowania elektrycznego to jest zwykły elektromagnes połaczony z guzikiem, możliwe że przez jakiś przekaźnik żeby się przyciski nie "wypalały". plus takiego sterowania to wszystko obslugujesz jedną dzwignią, minus jest taki że te rozdzielacze elektryczne nie mają płynnego ruchu, nie da się ich wysterować tak dokładnie jak zwykłego rozdzielacza suwakowego. Koszt ewentualnej wymiany cewki też nie jest zbyt wysoki, w 100 pln się zapewne zmieścisz. Wrzuć link tej ładowarki to się może uda to rozszyfrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Dzięki za odpowiedź  właśnie o to mi chodziło czy pomimo joysticka nie ma jakichs zaworów proporcjonalnych itp. Nie miałem na mysli zadnej konketnej ładowarki ale ostatnio znalazłem taką oto maszyne:

https://www.olx.pl/oferta/ladowarka-teleskopowa-manitou-524-nie-jcb-merlo-CID757-IDwefsX.html

Na moje oko sprawa jest podejrzana. Kilka dni przed pojawieniem sie tego ogłoszenia była wystawiona za 47 tys do negocjacji. W opisie była tylko kapitałka silnika, teraz pojawila sie tez nowa pompa. Do tego w obu ogłoszeniach sa inne lata produkcji ale jak to zweryfikowac skoro ładowarka nie ma tabliczki znamionowej???

Jakaś nie ciekawa sprawa. Dokumentów z napraw z rzekomym  serwisie tez niema...

Link do poprzedniego ogłoszenia poniżej porównajcie sami:

https://www.olx.pl/oferta/ladowarka-manitou-mlt-524-nie-jcb-merlo-cat-CID757-IDwbeu5.html#4805e1a1dd;promoted 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Coś tu jest pogmatwane. Jeśli silnik jest po kapitalnym remoncie w dobrym warsztacie to powinien być do tego jakiś rachunek, który jest podstawą gwarancji. Chyba że ten remont był kilka lat temu i sprzedawca nie chce tego ujawniać, ale silnik po umyciu prezentuje się na tyle dobrze, że może za świerzo remontowany uchodzić. Dziwne że te ogłoszenia są w tak krótkim odstępie czasu i w innej miejscowości, bo może poprzedni właściciel sprzedał ładowarkę jakiemuś handlarzowi lub zamienił na inną maszynę, a ten handlarz zmienił pompę i wystawił ją do dalszej odsprzedaży. Dziwne że nie ma wzmianki o żadnym osprzęcie do tej maszyny, a na zdjęciach widać ją z wycinakiem do kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Maszyna jest sprzedawana bez osprzetu. Pierwszy ten kto ją sprzedawał to 100% handlarz miał kilkanascie innych maszyn wystawionych, drugi z tego co widze to tez handlarz bo sprzedaje juz jednego klamota manitou 523 z rewersem na linki za 46 500zł co jest jakąś pomyłką cenową. Ogłoszenie wisi juz chyba z miesiac. Najdziwniejsze jest to że maszyna nie ma tabliczki znamionowej. Jak zadzwoniłem do niego zapytać co i jak to potem oddzwaniał ze byłem pierwszy i kiedy przyjade bo ma badzo duzo telefonów a chce byc  "fer" bo byłem niby pierwszy. Jak widac chyba nie było tylu chetnych skoro sie nadal nie sprzedała.

Rachunków z napraw nie posiada, raczej nie mozliwe zeby ten drugi wstawił pompę bo pierwszy własciciel twierdził ze wszystko działa jak należy rozmwiałem z nim nie wspominał o żadnej nowej pompie a pewnie tego faktu by nie pominął. Jak dzwoniłem do pierwszego sprzedajacego ponownie ładował ją na transport, wieczorem juz była wystawiona przez kogos innego...

Edytowano przez Lukas85

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Jak ta maszyna przez kilku handlarzy przeszla, a kazdy na niej musi jakis grosz zarobic to i cena sie uzbierala. Brak osprzetu to tez spory minus, bo nawet zwykla lyzka do piachu bedzie ktorys tysiac kosztowac, a na sucho to sie maszyny sie sprawdzi. Przez brak tabliczki kazdy nastepny sprzedawca maszyne odmladza, wiec za kilka tygodni ta ladowarka bedzie z 2016 roku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Zauwazyłem w swojej ładowarce że podczas hamowania pedał hamulca wciska sie praktycznie do podłogi. Ktoś moze mi potwierdzic czy tam powinno byc czy to znaczy ze cos sie konczy? Ładowarka hamuje tylko trzeba mocno wcisnac pedał. Płynu w zbiorniku jest w normie.
      Druga sprawa dotyczy olei. Znalazłem w instrukcji że do piast i tylnego mostu ma byc olej 80W90. Został mi taki olej firmy Akcela ktory kupowałem do ciagnika case, czy moge go zalac takze w manitou? do przedniego mostu zalewa sie jakis olej przekladniowy do pracy z hamulcami mokrymi. Ktos może mi cos polecic? I jeszcze jedno pytanie - jaki zalać olej do skrzyni? Do silnika ma byc 15W40. Ten także został mi od case firmy Akcela chyba moze byc?
       
    • Przez eljote
      Witam Panowie przymierzam się do zakupu ładowarki teleskopowej upatrzyłem już sobie kilka modeli ale spodobały mi się takie jak JCB 530-70 lub Manitou 731 chodzi żeby podniosła te 3 tony i miała wysuw na 7 metrów. Ale żeby też była zwinna w małych zakamarkach. Może ktoś z grupowiczów ma taką na sprzedaż lub może zna kogoś kto by chciał sprzedać.
    • Przez saymon87
      Witam wszystkich.
      Mam zapytanie odnośnie lekkiej przeróbki hydrauliki w ładowarce teleskopowej Manitou MLT 626, a mianowicie troszkę zmienić sposób sterowania. Chciałbym przerobić funkcję zamykania\otwierania łyżko-krokodyla sterowanie elektrozaworem ponieważ sterowanie oddzielną dźwignią jest strasznie niewygodne, lepiej by było gdyby sterować tym jakimś przyciskiem. Tylko mam problem w jaki sposób podpiąć się do rozdzielacza nowym elektrozaworem lub zmienić sekcję i co za tym idzie w jaki sposób zasilić elektrozawór olejem. Gdyby ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez Gremorg
      Witam, mam pytanie dotyczące obsługi, a konkretnie do czego służą te 3 przyciski w ładowarce Manitou MT 1740 SLT.
      Nie mam do niej instrukcji obsługi, a podczas pracy ciężko zaobserwować aby coś znacznie się zmieniało.
      Dzięki za pomoc i pozdrawiam !


    • Przez Daniells80
      Witam. Znajomy zakupił ładowarkę manitou 741 lsu 120 PowerShift. I problem jest w tym że jak jest zimna to wszystkie biegi są a jak się zagrzeje to nie ma biegu do przodu 3 i 4 a do tyłu 2,4,5. Czyli zostają biegi do przodu 1,2,5 do tyłu 1,3 i na tych biegach siłę ma można pracować ale dlaczego znikają tamte mial ktoś może taki przypadek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj