vrn

Kosiarka bijakowa

Polecane posty

vrn    0

Witam

Mam zamiar zakupić kosiarkę bijakową do rozdrabniania trawy na łące i słomy po kombajnie. Wiem, że są z młotkami lub z nożami w kształcie litery Y. Które rozwiązanie będzie lepsze tak aby kosiarka scięła wszystko w drobną "sieczkę" a nie robiła pokosów? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
oba robią to tylko że noże się szybciej zużywają i na dłuższą metę młotki lepiej wychodzą dodatkowo jak brzózki jakieś rosną czy Pieńki kamienie to nie musisz zmieniać i nie musisz ostrzyć ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą. U nas mamy obydwa rodzaje i tłuczemy bardzo dużo, więc co moge doradzić, jeśli masz pola równe, "bez niespodzianek" to bierz noże, dokładniej robią, ale są to przeważnie delikatniejsze maszyny niż na młotki ;) Możesz zerknąć jeszcze na tzw ścinacze. Też fajnie pracują, niskie zapotrzebowanie mocy i cena, zerknij na MCMS Warka :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0

Dzięki za rady, w moim przypadku mam łąki do tej pory używane i nie ma żadnych drzewek. Zależy mi tylko na dobrym cięciu trawy i słomy bo mam kombajn bez sieczkarni. Kosiarka nie będzie używana w nieużytkach. Czyli mogę spokojnie kupić z nożami? Jakie jeszcze firmy polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
grunt to budżet jaki chcesz przeznaczyć ale 10tys to minimum czasem lepiej jest skosić zwykła kosiarka i oddać komuś żeby nawet zebrał u nas tak robią niektórzy bo rotacyjna w godzinę się wyrobisz hektar a bijakowa 2 trzeba liczyć jeśli zdecydujesz się na bijakowa to patrz aby miała wał z tyłu ugniatający a do jakiego ciągnika wgl chcesz podczepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak do słomy i równych łąk to tylko noże, robiłem słome na młotkach-tragedia. Noże ida lżej i lepiej rozdrabniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0
52 minuty temu, przemekuliski napisał:

grunt to budżet jaki chcesz przeznaczyć ale 10tys to minimum czasem lepiej jest skosić zwykła kosiarka i oddać komuś żeby nawet zebrał u nas tak robią niektórzy bo rotacyjna w godzinę się wyrobisz hektar a bijakowa 2 trzeba liczyć jeśli zdecydujesz się na bijakowa to patrz aby miała wał z tyłu ugniatający a do jakiego ciągnika wgl chcesz podczepiać?

Ciągnik to C-360, trawy i słomy będzie do cięcia maksymalnie 3.5ha. U mnie jest problem z oddaniem trawy lub słomy, bo nikt nie chce wziąć. Wiadomo, że pewnie każdy powie że nie jest to opłacalne, ale nie chcę chodzić i prosić się żeby ktoś wziął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

i co wysikasz piwko i nic Ci z najmowania nie zostanie, a ktoś spłaci sprzęt i zarobi, swoją maszyną zrobisz swoje kiedy chcesz i jeszcze z usługą polecisz, a maszyna szybko się zwróci, za kilka lat jak będzie niepotrzebna sprzedasz maszynę za konkretną kasę, z usługami tak jak z zabieraniem skoszonego siana rok dwa chętni a potem nie ma nikogo, tak samo z usługami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0

Przymierzam się już jakiś czas do tego zakupu. W moich stronach nie widziałem żeby ktoś używał tego typu sprzętu. Po prostu chcę na własną rękę rozdrobnić to i mieć spokojną głowę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
tylko w c360 może być problem z podnoszeniem i wałkiem u mnie w 4512 to wałek siedzi cały czas a tak będziesz musiał wyjmować na transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0

Z tym nie będzie problemu bo wyjeżdżam za stodołę i mam wszystko na miejscu bez dojazdów. Planuję kupić mniej więcej 1.5m szerokości. Tylko nie wiem jakiej firmy, widziałem kosiarki na Y firmy STARK, ale nie mogę znaleźć żadnej opinii o nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wojtek026 napisał:

i co wysikasz piwko i nic Ci z najmowania nie zostanie, a ktoś spłaci sprzęt i zarobi, swoją maszyną zrobisz swoje kiedy chcesz i jeszcze z usługą polecisz, a maszyna szybko się zwróci, za kilka lat jak będzie niepotrzebna sprzedasz maszynę za konkretną kasę, z usługami tak jak z zabieraniem skoszonego siana rok dwa chętni a potem nie ma nikogo, tak samo z usługami

Ciekawe masz poczucie czasu jak według Ciebie szybko się zwróci na 3ha (doliczając koszty eksploatacji ciągnika) xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

ponad 1 tyś  wyda na usługę na 3 ha a ropy spali ze 40l od całe koszty, a tak naprawdę to czy zakup pewnych maszyn w gosp. zawsze się zwraca, czy w tych kilku hektarowych gosp w ogóle opłaca się zakup ciągnika, to może sprzedać ciągnik sprzedać maszyny i tylko usługi brać na ładnych kilka lat będzie tylko co dalej, nie jeden już przeliczał dzienniki kosztów prowadził i za nic nie wychodziło że się opłaca zakupić ciągnik i za koniem chodził, a jak kupił w końcu ciągnik to i tak się nie opłacało ale dopiero wiedział że żyje i jaka wygoda docenił, jak ktoś ma sąsiada co ma bijaki i zrobi bez problemu to na 3 ha usługa ok, ale szukać po świecie to już nie tak spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0

Umówmy się tak, że nie liczymy kosztów paliwa i nie patrzymy kiedy zwróci się kosiarka. Po prostu chcę skosić i tyle... Najbliższa osoba, która jeździ po usługach jest gdzieś 40km ode mnie w jedną stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

wracając do tematu, to co to jest tex shark za firma czy to nie jest chińczyk tak samo jak kelfrii? osobiście patrzył bym za jakimś bometem, bo te wszystkie bazarowe maszyny firmy krzak, to zanim to podczepisz do ciągnika to już sobie ręce pokaleczysz o tandetne spawy, a cenią się jak za firmowe no bo ich niby masywniejsze, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vrn    0

Jeszcze nie pytałem bo nie nastawiałem się na takie rozwiązanie. W najbliższym czasie pojadę obejrzeć tego bometa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Wiatam Panowie. Rozgladam sie za kosiarka rotacyjna nowa lub uzywka lecz zeby przekladnia kosiarki byla katowa. Panowie pomozcie wasze spostrzezenia. Bedzie pracowal z 3512. I zadko z masseyem 4255. Ale to jakby cos nie tak z tym mniejszym. Czekam na opinie urzydkownikow i porady co kupic.
    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj