jamadera

Jaka spawarka

Polecane posty

jamadera    0

Witam jestem tu nowy i mam pytanie jaka spawrka oczywisie nie droga kupic do uzytku domowego tak zyby topila gruby metal i czy 300a jak na spawarke to duzo i musi byc oczywiscie pod sile jaka byscie doradzili z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja mam migomat 180 amper i jade* nim wszystko , w 100% wystarczający dla gospodarstwa tak mi sie wydaje :), a spawarke też mam ale jej wogule nie używam (odkąd jest migomat)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam spawrke bestera 220 A nie do zajechania . spac mozna 24 na dobe

a teraz kupilem migomat 180A eurotech

mam tez spawarke 1-fazowa nordika ale troszke za slaba jest najlepsze sa 3-fazowe i migomaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

a co myślicie o DEDRA 160{inwertorowa} za 650 zł na allegro jako drugą w obejściu bo mam starą poczciwą transformatorową strasznie ciężka ale nie do wykończenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Wszystko zalezy co chcesz spawac i ile kasy mozesz wydac na zakup.

 

Ja kilka lat temu tez przymierzalem sie do zakupu na allegro.pl takiego wynalazku za ok 500 zl. Jednak te spawarki sa po t aby tylko byly.

 

Robiac przeglad co mam , a co musze nabyc doszedlam do wniosku, ze zaryzykuje i zrobie migomat.

 

No i juz kilka ladnych spawow nim zrobilem. Niby prosty amatorski w cenie ok 600 zl mnie kosztowal, ale naprawde warto bylo.

 

I nie namawiam cie na zrobienie migomatu- to trzeba sie jednak pobawic.

 

Ale polecam zakup migomatu. Naprawde mozna wszystko w porownaniu ze zwykla spawarka na prad przemieny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

a co myślicie o DEDRA 160{inwertorowa} za 650 zł na allegro jako drugą w obejściu bo mam starą poczciwą transformatorową strasznie ciężka ale nie do wykończenia

 

Na forum kowalskim chwalą dedrę w sieci sklepów mrówka ma być w promocyjnej cenie coś ok. 500 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jamadera migomat to spawarka elektryczna w której gaz /dwutlenek węgla,albo mieszanka argonowa/ spełnia rolę osłonową żeby spaw się nie utleniał, natomiast elekroda to cienki drut stalowy odwijany ze szpuli.Butla 5 kg CO starcza na 2-3 miesiące, mało nie spawam. Sama czynność spawania w porównaniu do elektrody to czysta przyjemność, warunkiem jest oczyszczone pole spawania.W CO zaopatruję się w punkcie nabijania gaśnic, 5 kg CO to standardowa gaśnica śniegowa ok. 25 zł.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

@sadek w mrówce i merlinie jest NUTOOL ale to to samo co DEDRA tylko inaczej pomalowane{chyba}???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamadera    0

no ok a co mam zrobic z moim starym gniazdem na elektrodzie napisali zeby wymienic na nowe

http://allegro.pl/item1016307861_spawarka_transformatorowa_300a_wtyk_380v_230v_fv.html

takie jak przy tej na 6 bolcy sa ze by do taj pasowalo bo praktycznie wszystkie sa takie

http://obrazki.elektroda.net/60_1272994815.jpg

takie kazali kupic a to nie bedzie pasowac i chcialem sie wiecej dowiedziec ale moderator jest u nich chyba debilem i usunal temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Poprostu do spawarki, betoniarki czy czego tam potrzebujesz dokupujesz tylko wtyke pasujaca do twojego gniazda.

 

Prawda jest taka, ze aktualnie kazde nowe urzadzenie typu spawarka , mala betoniarka wyposazona jest standardowo we wtyke 16A/400V 5 bolcow.

 

I tak musialbyc wymieniac na taka przynajmniej 32A.

 

Wiec tym si eni eprzejmoj.

 

Wazne jest to, ze masz gniazdo 32A na plaskie bolce. I tyle. No chyba, ze masz na 63A. i do tego gniazda dokup odpowiednia wtyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Jeszcze raz ja.

 

tutaj masz link do jednego z producentow :

 

wtyki: http://www.elektro-p...talog.php4?k=70

 

gniazda: http://www.elektro-p...talog.php4?k=71

 

To sa standardowe najczesciej dzisiaj uzywane. rozroznia sie je pod wzgledem obciazalnosci pradowej do 16A, orad do 32A. Ponad to jest takze klasyfikacja pod wzgledem ilosci polaczen 4 stykowe ( 3 fazy+ N tkz.zero), oraz 5 stykowe ( 3 fazy+ N tkz. zero robocze+ PE tkz. zero przeciwporazeniowe ). 5 stykowe stosuje sie we szystkich instalacjach gdzie jest zainstalowany wylacznik przeciwporazeniowy.

 

 

 

 

Dodatkowo rzadko spotykane, ale wciaz w powszechnym uzyciu i stosunkowo latwo dostepne sa wtyki i gniazda 63A.

 

I juz przestazale, ale wciaz dostepne w calosci, jak i w czesciach zamiennych wtyki i gniazda 32A/4 w metalowych obudowach na tkz. plaskie bolce. To taki typ jaki ty masz.

 

Wtyczka metalowa 32A IP4 tarel_wt32pb_metal_120.jpg

 

I zapewne taki bedziesz potrzebowal dokupic.

 

I tutaj masz chyba wszystko na jednej stronie. http://www.merkurion.com/page/show_subpage/78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas548    0

Ja se kupiłem piroteca 300/1 ma 200A na 230V fajny iwertorek z mozliwosćia podłączenia tig lepsza od dedry ma lepszy cykl pracy przy 200A tak wygląda

 

@sadek w mrówce i merlinie jest NUTOOL ale to to samo co DEDRA tylko inaczej pomalowane{chyba}???

Ja bym nutolla wybrał bo dedra ma słaby cykl pracy masz tył dedry ja se kupiłem piroteca 300/1 jest najlepsza z tych 2 spawarek tylko droższa bo kosztuje 1089 złoty

post-26440-079177100 1281335142_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj