Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
beorn    1

Witam,

Mam uprzejma prośbę o podanie wskazówek dla wyjściowego ustawienia tego modelu w pszenica/jęczmień, groch oraz rzepak.

Chodzi konkretnie o klepisko na wlocie

Prędkość separatora obrotowego (dostępne dwie prędkości)

Predkość DGR (mini młocarnie), również dostępne dwie prędkości

 

Nie dysponuję instrukcją i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5
Też bym był wdzięczny za taką instrukcje. Z góry dziękuje Dariuszk26@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wieczorem ci podśle jak jeszcze nie masz. 

A jak ustawiacie DGR do rzepaku? W starej instrukcji zdaje się jest szybko ale bez tarek , a w nowszej od toplinera prędkość wolna, ale z tarkami.... Tak w ogóle to chyba niemiec zapomniał mi dać tych gładkich płyt choć bardzo skrupulatnie wszystkie części stare i nowe dał, no chyba że gdzieś jest na nie miejsce w kombajnie a ja nie wiem. Istotne to jest mocno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loutione    0

Jeśli można to również proszę o przesłanie na adres mateusz-kubat@wp.pl z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Dnia 5.07.2018 o 17:04, grego napisał:

Wieczorem ci podśle jak jeszcze nie masz. 

A jak ustawiacie DGR do rzepaku? W starej instrukcji zdaje się jest szybko ale bez tarek , a w nowszej od toplinera prędkość wolna, ale z tarkami.... Tak w ogóle to chyba niemiec zapomniał mi dać tych gładkich płyt choć bardzo skrupulatnie wszystkie części stare i nowe dał, no chyba że gdzieś jest na nie miejsce w kombajnie a ja nie wiem. Istotne to jest mocno? 

Ja zacząłem pierwsze kawałki na szybszym ustawieniu i z tarkami (też nie mam gładkich).  Jest trochę połówek (bez tragedii) i chyba spróbuję dać niższe przełożenie, żeby zobaczyć czy będzie jakiś efekt.

Większy dylemat mam z wiatrem - wbrew instrukcji zamknąłem ile się dało przesłonę, sita otwarte dość szeroko (dolne lamelowe, góra klasyczne żaluzjowe) a rzepak czysty jak nigdy...

Edytowano przez beorn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja też wiatr skręcam ile się tylko da i też mam wrażenie, że wręcz za czysty jest... Tam jest jeszcze górna przesłona, którą też można opuścić, w przyszłym roku spróbuje tak zrobić. Dolne sito dałem oczkowe 4mm i czystość 1,7 była choć pola mocno zachwaszczone były chabrem i powojem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Przyzwyczajcie się Panowie, te kombajny tak czyszczą ;)

Edytowano przez Bzyk333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

może mi któryś z kolegów przesłać ta instrukcje, stałem się posiadaczem modelu 35.70 a oprócz silnika to niczym się nie różnią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Mam problem z niedomlotami w zbiorniku , co bym nie robił to nie mogę się ich pozbyć, a stanowczo za dużo ich. Klepisko skręcam , sito dolne przymykam i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

Witam

Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś jeszcze instrukcję obsługi Deutz-Fahr M35.80 byłbym wdzięczny za udostępnienie na email: zpiotr125@wp.pl

Edytowano przez piotr190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Nie mogę sobie poradzić z ustawieniami pod rzepak, młocarnia rozkręcona, obroty 500, domłacacz na niskich obrotach sita do rzepaku, a strasznie dużo połówek i widzę, że zmiana tych ustawień nic nie wnosi.  Przyglądałem się podajnikowi ziarna, pas nieco luźny, tzn da sie nim swobodnie przesuwać na boki, ale łopatka mimo to jest w odległości ok 3cm od dolnej pokrywy i jest tam kożuch zmielonego ziarna. W czym może być problem? Jak prawidłowo napiąć ten łańcuch? MOże go opuścić na same dno? Ale to będzie masakryczny luz na łańcuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

sprawdź czy napewno te obroty zmienia. mi raz spadał łańcuch z napędu zmiany obrotów, a później okazało się że poprzedni właściciel jakoś zaspawał łożysko na tej przekładni. po naprawie zmienia obroty luks. problem zmienionego ziarna to napewno młocarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Zmienia, widać po ustawieniach kół, zresztą pokazuje obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Może gumy na podajniku są zużyte i ziarno cały czas przelatuje albo blacha w środku podajnika przetarta. Zatrzymaj podczas koszenia i zobacz czy na podsiewaczu nie ma połówek. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Piszesz sita do rzepaku, dolne sito masz oczkowe czy żaluzje, bo bicie ziarna może też oznaczać za małe dolne sito (lub za mało otwarte),  za dużo ziarna idzie na domlacanie i przez to mieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Dolne mam oczkowe.

 

Ale to by się nasilało przy wiekszej masie, a tłucze nam przy minimalnej prędkości.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Niekoniecznie, jak by sporo ziaren było grubszych niż oczka sitato nawet w słabszym kawałku mogło by bić ziarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek2201
      Witam. Przymierzam się do zakupu kombajnu na 40 ha zamiast Bizona ZO56. Zastanawiam się nad w/w modelami Deutz-Fahr. Czy jest jakaś różnica w wydajności tych dwóch modeli i jaka jest faktyczną ich wydajność np. w pszenicy 7t/ha? Jakie macie opinie na ich temat? Na co w szczególności zwrócić uwagę? Czy oprócz umiejscowienia rury wysyłkowej są jeszcze jakieś różnice? Model 35.75 jest młodszy rocznikowo i łatwiej jest znaleźć egzemplarz ze sterowaniem z joystick. Bizonem kosiłem 0,8 ha/godz a czego można spodziewać się po tych modelach. Wydaje mi się że nie są to jakieś problematyczne i skomplikowane maszyny. Zastanawiam się też nad 36.10 ale to już jest większa maszyna i ciężko trafić z hederem 4,2 i na mój areał jest chyba za duży.
    • Przez Pawel21990
      Witam. Chętnie kupię kombajn JD 2256 - 2258 w bardzo dobrym stanie z hederem 5.5m i najlepiej ze stołem do rzepaku. Jak coś to zapraszam na priv. Pozdrawiam
    • Przez Konrad88
      Koledzy pomóżcie. Potrzebuje walek atakujacy przedni. Pacjent deutz agroplus 85. Ilość zębów 8 i 37 Nie ma może ktoś jakieś używki? 
    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj