Polecane posty

Y635    37

Witam Wszystkich forumowiczów moje pytanie jest takie czy są jakieś dofinansowania na wykopanie studni głębinowej osobiście nie jestem w stanie wyłożyć takiej kasy jednorazowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
na jaką głębokość chcesz ją robić? bo wgl na jakiej głębokości jest u ciebie woda i ile wody na raz będziesz brał to od tego jest zalezne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

głęboką na około 100m ile wody nie wiem tak żeby chociaż 3-4ha przez noc podlać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Na szybko licząc: 3ha razy 15l/m2= 450m3 wody/12 godzin=37,5m3/h. Potrzebna pompa ok.17-20kw, zabezpieczenie 50A. Wyliczać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

jeśli masz ochote to możesz wyliczyac a jaki był by koszt takiej inwestycji.

posiadasz studnie głębinową jeśli tak to ile cie to kosztowalo

jeśli masz ochote to możesz wyliczyac a jaki był by koszt takiej inwestycji.

posiadasz studnie głębinową jeśli tak to ile cie to kosztowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Jacek a mi potrzeba na tunele foliowe i to do zbiornika wstępnego aby lało się albo bezpośrednio wpiąć się do sieci wodociągowej da się tak kolego mi wystarczy około 10000 tys na dobę maks jaka pompa by pasowała na takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Moje wyliczenia są bardzo optymistyczne dla kieszeni. Wiercenie ok. 300-400pln/m, pompa plus cała reszta elektryki na studni ok.20000pln, kabel ok.20pln/m, węże do rozprowadzenia wody ok.15pln/m, deszczownia w sensownym stanie min.30000pln. I bardzo ważne papiery ok.10000pln  i trochę czasu.

zetor: Podłączenie do sieci w jakim sensie? Rozumiem 10000l(10tys l). Pompa 5kw, do zbiornika wstępnego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61
Zawsze mozna postawic pompe ciagnikowa i juz jest taniej. Nie pompuje nie placi, a za licznik co miesiac jest oplata stala. Wszystko zalezy jakiej szerokosci sa dzialki. Ja swoim ursusem 2812 i pompa nie wiem o jakich parametrach podlewam dzialke 50 m szerokosci stara deszczownia odra i dzialkiem tez nie znanych mi parametrow. Sprzet tescia jest wiec wybaczcie. Po podpieciu tego zestawu do nh t4050f walek na 1000, 1500 na silniku i leje wtedy 80metrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Pompa pod ciagnik, i chcesz pociągnąc to z studni  100 głeboka? Zapomnij..

Nawet głebokosc 10 m to będzie problem

Co do pompy to nie jest jeszcze takie siup. Musisz wiedziec jaka jest głębokosc, wydajnosc studni. I jakie  cisnienienie chcesz miec na wyjsciu. Powinno się jeszcze doliczyc pare innych szczegółów..


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

To powiedz mi jak to jest mozliwe ze ja ciagne ze studni 12 metrow glebokosci i srednicy chyba okolo 30 na swoich dzialkach i wody spokojnie wystarczy zeby podlac dzialke 2,8 ha. Oczywiscie deszczownia jest za krotka i po 6 godzinach trzeba przerwac i rozciagnac  ja jeszcze raz ale to trwa moze z pol godziny i lane jest dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
5 godzin temu, rsiejka napisał:

Zawsze mozna postawic pompe ciagnikowa i juz jest taniej. Nie pompuje nie placi, a za licznik co miesiac jest oplata stala. Wszystko zalezy jakiej szerokosci sa dzialki. Ja swoim ursusem 2812 i pompa nie wiem o jakich parametrach podlewam dzialke 50 m szerokosci stara deszczownia odra i dzialkiem tez nie znanych mi parametrow. Sprzet tescia jest wiec wybaczcie. Po podpieciu tego zestawu do nh t4050f walek na 1000, 1500 na silniku i leje wtedy 80metrow.

Szkoda nawet klawiatury na komentarz. Policz ile kosztuje godzina pracy silnika spalinowego ( ciągnika ), a ile elektrycznego i potem zabieraj głos. Co to za studnia 12m? Wszystko i tak limituje wydajność studni, a nie pompy. Zestaw, który proponujesz ma sens przy pobieraniu wody ze stawu na polu, ale na pewno nie nie ze studni 100m głębokiej.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
23 godziny temu, jacek1296 napisał:

Na szybko licząc: 3ha razy 15l/m2= 450m3 wody/12 godzin=37,5m3/h. Potrzebna pompa ok.17-20kw, zabezpieczenie 50A. Wyliczać dalej?

 

14 godzin temu, jacek1296 napisał:

Moje wyliczenia są bardzo optymistyczne dla kieszeni. Wiercenie ok. 300-400pln/m, pompa plus cała reszta elektryki na studni ok.20000pln, kabel ok.20pln/m, węże do rozprowadzenia wody ok.15pln/m, deszczownia w sensownym stanie min.30000pln. I bardzo ważne papiery ok.10000pln  i trochę czasu.

zetor: Podłączenie do sieci w jakim sensie? Rozumiem 10000l(10tys l). Pompa 5kw, do zbiornika wstępnego. 

 

gdzie was tak kroją ?? takie kosmiczne stawki ?? 

na przyszły tydzień mam umówionego wykonawcę na wiercenie studni - koszt 3 tysiące za otwór (chyba 160 mm) niezależnie od głębokości plus koszt rury osłonowej, reszte zaplecza mam ze starej studni także powinienem zamknąć sie w 5 tysia.  pompa 3 kW (tzn silnik) zawieszona ok 40 metrów daje rade, pompuje do hydroforu 15000 litrów, dalej sobie steruje jak mi pasi, podlewane było maksymalnie 2,5-3 ha jednocześnie ale to już zbyt rozległy temat

stara studnia na dziko bez legalizacji, liczników itp nowa raczej też tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

ja troche przesadziłem z tym 3-4ha wystarczylo by mi aby podlać 1,5-2ha w ciągu nocy. Są jakieś dofinansowania z unii na takie inwestycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafal180
      Witam. interesuje mnie kto z was stosuje nawadnianie swoich upraw np .podczas suszy i nie tylko.
      Planuje ktoś z was kopanie studni głębinowej??. Jeśli tak to na ilu metrach macie wode . i jakie deszczownie posiadacie
    • Przez Pavllik
      Witam chciałbym się zapytać czy są jakieś mapy w których mogę zobaczyć czy ma moim podwórku jest gdzieś oznaczona studnia, taką posiadam ale dziadek jeszcze zakładał ją a chce wodę z niej wykorzystać do podlewania folii. Sprawdzałem na geo portal ale tam do niczego nie mogę dojść, wszystko jakieś pokręcone.
    • Przez UrsusC-330
      Witam,
      Czy warto montować roznicowke przy pompie głębinowej przed podłączeniem do agregatu?
    • Przez ziom00263
      Witam,
      Posiadam pompę głębinową 22 kW, max wydajność 1300 l/min zanurzoną w studni, studnia zaopatrywana jest wodą z jeziora. Czy pompa da radę na maksymalnej długości podawania 2000 m, wznos jest mały ok 5-8m, obsłużyć 2 deszczownie dysza 20mm, przy nawadnianiu np. 5litrów wody na m2?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj