tomek14

Olej w skrzyni biegów zetor 7211

Polecane posty

tomek14    0

Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?

Nic się nie stanie sam w 5211 miałem wlane z 5 l nad maximum kilka lat,  kiprowaliśmy przyczep z wielkim siłownikiem i dla tego miałem wlane więcej oleju  

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

jeśli będziesz używał dużo hydrauliki to jedynie będzie miała ciężej się chłodził będzie ale przy normalnej jeździe nic się nie będzie dzialo

corrado    370

Nic się nie stanie. Nie koniecznie będzie ciężej wychłodzić olej, większa ilość oleju to również większa ilość cieczy do ogrzania. W tego typu ciągniku olej raczej nie do zagrzania. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

mariusz4321    47

Nic się nie powinno stać poza tym, że delikatnie może wzrosnąć spalanie, ponieważ wzrosną opory własne skrzyni.

lukasz0920    336
Tak, wyobraź sobie biec w płytkie wodzie a później biec w wodzie o wys 1m. Kiedyś znajomy miał o wiele za dużo oleju nie wiedział dlaczego na szosie tak słabo idzie a w polu okej i poniżej się okazało że olej od hydrauliki jakoś wpadal do skrzyni

bears    332

Z tego co pamiętam to wersja Horal ma więcej oleju w skrzyni także nie ma problemu

zetorki12    8587

Horal ma chyba tylko przegrody w misce , a nie więcej oleju w skrzyni . No ale nie będę  się sprzeczał z miłośnikiem Zetorów . :ph34r:

ZETOR TEAM

Adi96    1413

Żadne więcej po to podał producent ile wchodzi oleju żebyś nie przeholował,zalewaj 32 l i nie rób z igły widły 

jackob1997    116

@Adi96 producent może i podał,ale zawsze jest miejsce na  lekki zapas jakby się przez pomyłkę ciutkę za dużo nalało,czyli jak się doleje 1L na dużo to nic się nie stanie,a jak będzie to już różnie może być :/ 

jackob1997    116

@tomek14 w przypadku skrzyni biegów to w sumie lepiej że za dużo troszke bo więcej oleju będzie w układzie smarowania i będzie mniej zgrzytów przy zmianie biegów  xD

Edytowano przez jackob1997

lukasz0920    336

tu chodziło o jakiegoś fortschritt który miał zbiornik na olej do hydruliki i oddzielnie olej do skrzyni. Olej z hydrauliki przelewał sie do skrzyni i podobno było ponad 20-30 l za dużo więc te problemy :D A to że jak więcej oleju w skrzyni to nie zgrzyta to mit, ewentualnie zgrzyta tak samo ale tak nie słychać 

Mrowa    0

Wie ktoś może czy mogę zalać skrzynię Zetora 7211 olejem hy-gard JDM J20C ( olej John Deere) żeby pasował mi do przyczep z innym ciągnikiem. Klasa ta sama co w instrukcji Api Gl-4 tylko nie wiem jak z lepkością...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez ZeTuR_7011
      Cześć wymieniał ktoś siłowniki w zetorze 7211 w szyberdachu bo za bardzo nie mam pomysłu na wyjęcie ich. Czy do tego trzeba rozcinać podsufitke?
    • Przez Karol19891989
      Witam, posiada ktoś Zetora 4340, pytanie mam jakie posiadacie kola, kupiłem takiego i posiada obecnie z tyłu 13,6 r36 a z przodu 11,2 r24, chciałbym te z tyłu zmienić na szersze ale nie wiem jakie dobrac, czy 16,9 r 28 będą pasować żeby się napęd zgrywal
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Keben123
      Witam , czy da coś zmiana oryginalnego  tłumika Zetora 8540 Turbo  na rurę nierdzewkę ? Bo słyszałem że doda to więcej mocy i traktor jest żywszy czy jest to prawda ? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj Anuluj