dan02

amazone d7 3m

Polecane posty

dan02    0

witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
1 godzinę temu, dan02 napisał:

witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  

masz wolne otwory i możesz jeszcze dokupić   i dołożyć redlice ...ja tak zrobiłem bo mi do wsiewek trawy było za rzadko 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusspw    11
wydaje mi się ze jest udealnie. Większy prześwity umożliwia lepsze nasłonecznienie rośliny dzięki czemu ma lepsze warunki do życia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan02    0

tez mi się tak wydaje  ale zawsze  są  obawy. ludzie w mojej miejscowości mają takie siewniki na  25 redlic  co daje 12 cm  odstępu.  i nie wiem  czy  dokupić redlice czy zostawić tak jak  jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6
Po co dokładać przecież ludzie sieją co drugi albo co trzeci zamknięty lejek żeby lepszy przewiew i wogule a ty chcesz dokładać przecież i tak siejesz określoną obsadę na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Ja u siebie mam 30 radlic (co 10cm w 4 rzędach) i tez jak dla mnie jest idealnie ładna obsada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Akurat liczba redlice nie stanowi o plonie a tym bardziej o obsadzie niech każdy sieje jak chce a co kto ukosi to jego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan02    0
Dnia 12.06.2018 o 10:22, marko-kolo napisał:

masz wolne otwory i możesz jeszcze dokupić   i dołożyć redlice ...ja tak zrobiłem bo mi do wsiewek trawy było za rzadko 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Atari
      Witam, mam problem z montażem czujnika prędkości na koło ciągnika. Nie wiem ile zastosować magnesów. W instrukcji obsługi nie widziałem żadnej informacji na ten temat. 
      Chciałbym też wiedzieć jak później skalibrować sterownik.
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez jondir989
      Orientuje się ktoś ile kosztuje rozsiewacz Amazone ZA-M 1001 profis z komputerem amatron 3? 
    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj