Janke008

John Deere 6430 czy New Holland t6050 PLUS

Polecane posty

Janke008    0

Witam.Mam problem z wyborem ciągnika szykam już od pół roku i ostatnio jeździłem po wszystkich dealerach z mojej okolicy.Ostatecznie mam dwie oferty Jd 6430 z amortyzowaną osią,i Nh t6050 w wersji Plus bez amortyzowanej osi ale z amortyzacją kabiny.Jd kosztuje 233netto a ten Nh 195netto ze względu na to że jest z 2009roku.Proszę o wasze opinnię i liczę na pomoc.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie trafne porównanie bo JD to 115konny, czterocylindrowy kompakt, a Holland to już 6 cylindrowiec - 126km. Jeśli ma robić w polu to NH, za nim przemawia także cena bo to jednak 38tys różnicy. John Premium?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Trochę nie trafne porównanie bo JD to 115konny, czterocylindrowy kompakt, a Holland to już 6 cylindrowiec - 126km. Jeśli ma robić w polu to NH, za nim przemawia także cena bo to jednak 38tys różnicy. John Premium?

 

NH T6050 Plus jest 4 cylindrowy został stworzony jako zwrotny ciągnik, bardzo dobry do tura. Więc nie będzie dużej różnicy. Nie powiem jaki jest jelonek bo nie mam żadnego ale mam kilka NH i do tej pory jeszcze mnie nie zawiodły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

FarmerF10244C1

 

Największy to T6070 plus(141km) T6050plus to też czwórka

 

Pomyliło ci się z wersją delta


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomcio88    0

Tak sobie czytam wasze posty i postanowiłem sprawdzić. Na stronie producenta pisze że 4 cylindry, ale równocześnie, że pojemność ponad 6 litr. Chyba jest tam jakiś błąd. Może jakiś posiadacz tego ciągnika się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

FarmerF10244C1

 

Największy to T6070 plus(141km) T6050plus to też czwórka

 

Pomyliło ci się z wersją delta

Kolego T6050 to jest 6 cylindrów i 125 koni bez bossta. A powracajać do tematu to za różnice byś miał NH w wersji RC z lepszą skrzynią wieksza kabina mocniejszym podnośnikiem i ogólnie ciagnik fajny, sam mam T6070 RC i jestem z niego zadowolony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

Ciągnik będzie główny w gospodarstwie no właśnie raczej wolałbym tą ,,szóstkę",ale podobno ten John też nie odbiega i mówili mi że ma wszelkie znamiona ciągnika 6cyl. ten New Holland to jest w cyl. bo przecież go oglądaliśmy,aha i ma 127km jak powiedział gościo któy nam go pokazywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moze kolega napisalby ile uprawia ha:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Nie wiem jak John Deer ale New Holland T6050 ma 6 cylindrów i 126 KM 93KW tyle ma mój w wersji Range Command (silnik ten sam co w plusie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Na 60ha. :)

 

A jak się wam sprawują te ciągniki,jak ze spalaniem??

 

Moje NH chodzą narzazie bez większych awarii. Mój TM120 dużo nie spali ( zależy od pracy którą wykonuje ) a twój będzie miał mniejszą pojemność silnika więc powinien być ekonomiczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad10    0

Troche drogo cenia tego JD 6430 ja odbieralem w marcu JD6430 z mieka osia i skrzynia 24x24 za 56500 euro po kursie 3,70zl cena negocjowana koniec listopada niewiem mozliwe ze zdrozaly popytaj u innych dealerow.

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jaka weersja? basic, clasic, comfort, premium>


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad10    0

JD 6430 comfort dodatkowo trzecia para hydrauliki i mieka os oraz skrzynia 24x24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jednak są 4 cylindry :)

 

w sumie zamiast zakładać kolejne tematy: Mój odnośnik

Trzeba było dadać nowe ciągniki do pierwszego tematu: Mój odnośnik

Choć jak by nie patrzyć dość dziwne porównanie JD do NH :) rozumiem do Fenda ale NH :) dla Mnie to klasa niżej.

Valtra, DF i Same widzę że odpadły z porównania.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

lukasz gdzieś jest błąd w pierwszym linku gdyż pojemność pojedynczego cylindra razy cztery cylindry nie zgadza się z pojemnością podaną na stronie a razy sześć cylindrów się zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

też mi się zdawało że 6,7l na 4 gary to strasznie dużo ale liczyć mi się nie chciało


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

Też miałem ten sam problem między 4 a 6 cyl (jd 6430 a mf 5465) i wybrałem mf bo zależało mi na dużym ciągniku bo maszyny jakie obecnie posiadam sa akurat a co do spalanie nie ma reguły na obrotach 1500 potrafi zejść ze spalaniem o niecałą połowę niż na 2000 obrotów .Wybór jest bardzo trudny i raczej sam go musisz przewidzieć co do twojego areału i sprzętu będzię najlepsze :) ale co 6 to 6 typowy wół roboczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Nie wiem jak John Deer ale New Holland T6050 ma 6 cylindrów i 126 KM 93KW tyle ma mój w wersji Range Command (silnik ten sam co w plusie)

W Plusie masz tylko moc znamionową do wykorzystania a w RC masz dodatkową zwyżke mocy do transportu i do prac na WOM , tak że nie mów ze silniki są takie same bo masz w RC wtrysk paliwa CR a Plus jest na zwykłej pompie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

mam pytanie do wszystkich uzytkownikow jaki ciągnik wybrac ? Valtra A92 czy NH T6010delta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj