zacx18

DF Agroplus 100 Rozłączający się rewers

Polecane posty

zacx18    39

Nie moge znaleźć tego filtra można by było prosic o np zdjęcie tego elementu  lub jakiś szczegółowy opis,  bo obok tych dwóch  korków do spuszczania oleju nic nie zauważyłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5
21 godzin temu, zacx18 napisał:

Nie moge znaleźć tego filtra można by było prosic o np zdjęcie tego elementu  lub jakiś szczegółowy opis,  bo obok tych dwóch  korków do spuszczania oleju nic nie zauważyłem 

Na początku września dopiero będę, praca. Pierwsze zdjęcie to gdzie on się znajduje. A tutaj masz jak ten filtr wygląda https://sklep.agro-plus.com.pl/filtr-oleju-hydraulicznego-244194840.html

0_0_productGfx_e8d3bc7dd707c7b62da6c60f91643364.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5
Dnia 17.08.2018 o 12:30, zacx18 napisał:

Nie moge znaleźć tego filtra można by było prosic o np zdjęcie tego elementu  lub jakiś szczegółowy opis,  bo obok tych dwóch  korków do spuszczania oleju nic nie zauważyłem .

 

20180822_120458.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Dzięki za wskazówki dotyczącego tego filtra  ale akurat u mnie taki nie występuje ja mam taki https://sklep.agro-plus.com.pl/filtr-oleju-hydraulicznego-244196900.html

Niestety po wymianie wszystkich filtrów w skrzyni i wymianie oleju problem nie ustąpił .Nadal rozłącza na niskich obrotach zastanawia mnie tylko czemu nie rozłącza gdy traktor jest dobrze rozgrzany  . Może jest winna pompa wspomagania lub coś z elektryką czujnikami . Jeszcze byłbym w stanie zmierzyć ciśnienie w tym inwersorze tylko nie wiem   gdzie się wpiąć wydaje mi się że w miejsce tego czujnika ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Nowy olej fusch utto mp 10w30.  Nie zauważyłem żeby sie przegrzewała  wszystko jest ok tylko to rozlaczanie na zimnym oleju  wyglada na to ze na zimnym oleju jest zbyt niskie cisnienie oleju przez to wyrzuca blad i rozlacza ale zeby bylo wiadomo ze to jest ta przyczyna trzeba by bylo zmierzyc cisnienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5

Ciśnienie najlepiej mierzyć przy pompie tylko ona jest pomiędzy zbiornikiem paliwa a skrzynią. Trochę dziwne bo przy słabej pompie to na zimnym powinno być ok A nie na odwrót. Do mnie serwis ma przyjechać więc ewentualnie mogę zapytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

No wlasnie dziwne ze na rozgrzanym nie rozlacza . Moze serwis mial taki przypadek .Wydaje mi sie ze ten blad i rozlaczanie musi generowac jakis czujnik cisnienia oleju z tego co zauważyłem to sa dwa czujniki jeden w tym bloku z elektrozaworami proporcjonalnymi od sterowania rewersem a drugi przy silniku z prawej strony  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałeś wcześniej że wyrzuca błędy z czujnika obrotów a czujnik obrotów jest elementem pojemnościowym i jak jest uszkodzony może być podatny na temperaturę i często bywało tak że jak się rozgrzewał to nie pokazywał obrotów i na odwrót ale i jego dokładność może spadać

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Nadal jak sie  rozloczy to wyrzuci blad nr 14 ale mimo to obrotomierz zawsze dzialal i wydaje mi sie ze wskazuje dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to są inne systemy

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Rzeczywiscie,  moze to głupio zabrzmi  ale podgrzalem suszarka ten czujnik który jest przy kole zamochowym  i jest idealnie . Oczywiscie wtedy gdy czujnik jest podgrzewany tak wiec jest to wina tego czujnika tak apropo to jest czujnik od predkosci obrotowej ktory dostarcza informacje do sterownika skrzyni ? 

Edytowano przez zacx18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Samemu mozna dokonac wymiany tego czujnika ? I jaka odleglosc powinna byc czujnika od tego kola zebatego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co ci odległość jeżeli zamawiasz org to ci nic nie interesuje

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Chodzi mi  tylko ze ten czujnik jest wkrecany  nie ma ustalonej odleglosci na jaka glebokosc go wkrecic  Pewnie jak sie wkreci go za gleboko moze tracac o te kolo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Po wymiania czujnika w końcu problem ustąpił . Wielkie dzięki piotrbm_211320  już na początku tego tematu pisałeś w czym leży problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Witam po  krótkiej przerwie znów miałem problem z rewersem wyrzucało błędy 56,62 co uniemożliwiało dalszą jazdę. Wymieniłem czujnik ciśnienia oleju który mieści się w bloku z elektrozaworami od pracy rewersu . Póki co jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi się wydaje że jednak bez rozbiórki się nie obejdzie

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Może i tak w końcu ma 8k najechane ,ale po wymianie tego czujnika  zrobiłem już z 10 godzin i nie wyrzucił żadnego błędu na starym czujniku kawałka się nie dało ujechać .Co najważniejsze skrzynia przełącza płynnie i bez żadnych niepokojących dźwięków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest dość dziwne bo przed chwilą wymieniłeś czujnik obrotów

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

obrotów wymieniłem  wcześniej i jest dobrze ale teraz pisałem o czujniku ciśnienia oleju hydraulicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wiem tylko strasznie coś się sypie

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KOSTEK12
      Witam,czy po zatrzymaniu ciągnika rewers mechaniczny powinien delikatnie zgrzytać ,oglądałem ostatnio Valmeta 6300 i właśnie tak się dzieje,nie jest to mocny zgrzyt ale jednak wyraźnie słychać, dodam że przerzuca się bez większych oporów
    • Przez Mariusz123456
      Jak w temacie. Odbiór osobisty płatne gotówką. Termin to jesień 2019. Tylko z Pomorza
    • Przez kar0711
      Witam.
      Posiadam RENAULT 155.54  w wymiana oleju w silniku powinno się wykonywać co 100 mtg. Tylko, że to nie jest 100 mtg lecz 100 godzin zegarowych.
      W ursusie 1224 są mtg i wymiana co 200 mtg a w sezonie robię ok 160 mtg, a Renata jeszcze dobrze nie ruszyła a nabiło 20 godz ?? (mtg) ???
      Więc o co tu chodzi ????????
       
    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez ZetorTeamPL
      Poleca ktoś zetora proxime 95 power ? z 2011 roku?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj