zacx18

DF Agroplus 100 Rozłączający się rewers

Polecane posty

zacx18    39

Witam  mam problem z rozłączaniem się rewersu elektrohydraulicznego   w ciągniku DF Agroplus 100  (skrzynia bez półbiegów). Rewers rozłącza się gdy obroty silnika spadną poniżej 800 obrotów powyżej 800 działa i nie ma  znaczenia czy olej jest ciepły czy zimny    . Gdy rozłączy  się rewers  wyrzuca błąd   w postaci migającej lampki  (jedno błyśnięcie długie , cztery krótkie )

Czy może być to wina pompy hydraulicznej ? czy coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
A może masz opcję, że poniżej jakiś obrotów tutaj 800 rozłacza ci rewers z skrzynia aby nie zgasł ciągnik? coś takiego występuje w massey ferguson

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Nie dopiero od wczoraj zaczęło sie to dziać, wcześniej nie rozłączał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czujnik RPM świruje aczkolwiek silnik nie powinien schodzić poniżej 800 bo to są jego prawidłowe obroty jałowe

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Od zawsze miał 600 . Zmierzyłem ciśnienie na wyjściach hydraulicznych przy 800 obrotach jest 150 bar  a przy 1500 jest 180 bar. Gdy przełącza się rewers na obrotach jałowych na krótko blyśnie kontrolka chyba od niskiego ciśnienia w skrzyni i potem wyrzuci błąd i rewers nie dziala . Jeśli trzyma sie obroty by niespadły ponizej 800  wszystko jest ok . Przed tym nawet na 600 obrotach nic się nie rozłączało .  Czy to wina niskiego ciśnienia pompy hydraulicznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie wyrzuca błąd od prędkości obrotowej może też być niskie ciśnienie i też może rozłączyć ale nie tą pompę mierzyłeś z resztą kiedy filtry wymieniłeś i ile ma olej

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
powiem Ci że nie ma co tu cwaniakować i kombinować czy to jedno czy to drugie, bo zaczniesz wymieniać elementy i tylko kasę wsadzisz. dzwon po serwis i niech podłączą komputer. moim zdaniem to jakiś czujnik szwankuje

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193 a co ja wcześniej napisałem ?

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
21 godzin temu, karol091193 napisał:

powiem Ci że nie ma co tu cwaniakować i kombinować czy to jedno czy to drugie, bo zaczniesz wymieniać elementy i tylko kasę wsadzisz. dzwon po serwis i niech podłączą komputer. moim zdaniem to jakiś czujnik szwankuje

Karol zajrzyj na PW, bo już 2 tygodnie temu do Ciebie napisałem... :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Dziwna sprawa aktualnie nie rozłącza rewersu nawet na  minimalnych obrotach  a  nic nie było naprawiane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może w kablach coś się lasuje jak dostanie wilgoci to zobaczysz co będzie

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Niestety aktualnie znów zaczęło rozlączać dodam tylko że dzeje się to tylko na zimnym oleju a jak się rozgrzeje olej to jest ok. Czy to przyczyna oleju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem ze ciężko bez zbadania przyczyny coś powiedzieć komputer manometry ...


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5

Z tego co się orientuję to mamy podobny przypadek tylko ja w R3 85 GS, z tego co przeczytałem, siada pompa wspomagania która również zasila kosz rewersu. U mnie jak włączę napęd 4x4 to się nie wyświetla ten błąd co u ciebie czyli T50 i nie zapala się tą czerwona lampka. U mnie tylko nawet na jałowych obr nie rozłącza napędu. Ciągnik ma 5784 mtg. 

A jeszcze jedno patrzyłeś jak wygląda ten metalowy filtr oleju który jest pod ciągnikiem? Patrząc z tylu jest z prawej strony obok korka do opuszczania oleju, wystaje taki grzybek z obudowy i jest przykrecany na śrubę, klucz 13.

Edytowano przez Halun125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Może to i pompa od wspomagania tylko że na ciepłym oleju tego problemu niema rozłącza tylko na zimnym  i jak spadna obroty silnika ponizej  700 powyżej jest ok , poza tym rewers przełącza bardzo plynnie czy olej zimny czy ciepły .Z tym filtrem na klucz 13 to pierwsze słyszę może trzeba będzie  to sprawdzić .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5

Jeżeli masz dużo mtg to być może jest mocno zapchany i dlatego tak się dzieje. Tylko olej musisz spuścić 

Mi natomiast na zimnym oleju ładnie przerzuca i kierunki jazdy, z koleji jak jest odp. temperatura oleju to już się kontrolka załącza przy zmianie przód/tył. Chyba że jest 4x4 włączone to wtedy problemu nie ma. 

Edytowano przez Halun125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

99rok kupiony jako używany obstawiam że rewers pewnie był robiony, bo nie możliwe by tyle wytrzymał ponoć nienajlepsze te rewersy elektrohydrauliczne są w tych sdf 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5

Bo ja wiem, moj ma prawie 6, robi głównie z ładowaczem a do sprzęgła nie było zaglądane. Z tym że ja mam w swoim ten super reduktor więc sprzęgła to ja używam do odpalenia. 

Pamiętasz z jakim przebiegiem go kupiłeś?

Jak opony się trzymają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

U nas z ponad 500h zrobił a opony  z tyłu sądząc po roczniku to chyba jeszcze pierwsze ale bieżnika to może z 30% zostało a z przodu były zmieniane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KOSTEK12
      Witam,czy po zatrzymaniu ciągnika rewers mechaniczny powinien delikatnie zgrzytać ,oglądałem ostatnio Valmeta 6300 i właśnie tak się dzieje,nie jest to mocny zgrzyt ale jednak wyraźnie słychać, dodam że przerzuca się bez większych oporów
    • Przez Mariusz123456
      Jak w temacie. Odbiór osobisty płatne gotówką. Termin to jesień 2019. Tylko z Pomorza
    • Przez kar0711
      Witam.
      Posiadam RENAULT 155.54  w wymiana oleju w silniku powinno się wykonywać co 100 mtg. Tylko, że to nie jest 100 mtg lecz 100 godzin zegarowych.
      W ursusie 1224 są mtg i wymiana co 200 mtg a w sezonie robię ok 160 mtg, a Renata jeszcze dobrze nie ruszyła a nabiło 20 godz ?? (mtg) ???
      Więc o co tu chodzi ????????
       
    • Przez Kamilc360pL
      Snapchat-1391671675.mp4 Witam mam problem mianowicie zatrzymałem się ciagnikiem wrzuciłem luz wyszedłem z kabiny po ponownym wejściu wbiciu biegu ciągnik nie reaguje. Wszystko inne jest sprawne. Po przelaczeniu rewers na położenie jazdy w tył nic się nie dzieje w przod też. Półbieg został w jednej pozycji i nie przełącza się. Proszę o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez ZetorTeamPL
      Poleca ktoś zetora proxime 95 power ? z 2011 roku?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj