michal_t25

Paliwo w pompie, czy ok?

Polecane posty

michal_t25    0

Witam

Jak odkręciłem ten dekielek z tabliczką to wylało się paliwo (niewiele), ale czy powinno tam być?

A dlaczego odkręcalem? Bo ostatnio wszystko na zewnątrz w pobliżu pompy było zabryzgane paliwem, tylko w czasie jednego momentu, którego dokładnie nie widziałem, ale zauważyłem skutki. Ujście najwidoczniej było z tych plastikowych osłonek - bo tam było potem jeszcze nieco wilgotno. To już się nie powtarza, ale ogólnie może tam gdzieś jakąś uszczelkę należy wymienić. Wuj mówił, że tam raczej nie powinno być paliwa - tylko w jednej komorze.

DSC_5792.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon_Ursus    12

tam powinna bys setka oleju wiem bo jakis czas to robilem i pompiarz min to powiedzial i olej zmieniac co 50 mth w pompie . A teraz cos sie przestawilo u mnie i jak pojezdze troche to odpowietrznikiem od korka wlewowego oleju do pompy napierdziela ropa przy duzych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Umnie z 5 lat bez oleju tylko na samej ropie bo szkods zachodu z olejem. Jak zacznie wyganiać korkiem wlewowym ( odpowietrznik) to spuszczę nadmiar korkiem kontrolnym i dalej chodzi póki nie zacznie wyganiać, i znowu spuszczę i tak w koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579
1 godzinę temu, iron napisał:

Sekcje puszczają paliwo. Pompa do roboty

Błąd. Paliwo przedostaje się z pompki zasilającej , nie trzyma uszczelnienie popychacza. Można próbować wymienić uszczelnienie , lub nową pompkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Ja też jeżdżę dopóki nie wywali paliwa korkiem, wtedy spuszczam wszystko, wlewam olej i tak od kilku lat. Jak ciągnik odpala i chodzi bez problemów to nie ma tam czego szukać.
W kombajnie było na odwrót bo wlany do pompy olej z czasem znikał i trzeba było często sprawdzać poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj