KamilMaj

Prasowanie kostką

Polecane posty

Sylwekx25    5579
Od momentu zapalenia ciągnika to raczej nie słyszałem by ktoś tak brał za usługę. Gdy jeździłem kombajnem po usługach to brałem od momentu rozpoczęcia koszenia do zakończenia koszenia a nie od momentu odpalenia kombajnu i wyjechania z garażu.;)
  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
ale żeby rozrobić oprysk trzeba żeby ciągnik pracował żyby mieszadło chodziło albo za hehtar ile brać kawałki małe średnio po 2 hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Mario5 napisał:

ile liczyć za opryski? chciałbym brać na godzinę od momentu zapalenia ciągnika gdy będę rozrabiał oprysk do momentu powrotu na podwórko ciągnik 80 KM opryskiwacz 1500 litrów 15 metrów lanca. od hektara ciężko brać bo kawałki małe i różne odległości do pól 120 zł za godzinę to uczciwa stawka?

Krótka przed tobą kariera w usługach . :D Kuźwa niektórym to się w główkach nieźle pierdzieli ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
bo? jak bym miał brać za godzinę pracy na polu to ile bym zarobił jak 2 hektary popryskam w 20 minut i co 40 złotych wezmę? a dojechać na pole wrócić rozrobić oprysk to dojdzie z 40 minut i w sumie za godzinę pracy ciągnika wyjdzie 40 zł. Jeszcze czasami trzeba orysoiwacz myć bo kukurydza albo rzepak. na karierę w usługach się nie nastawiam tylko jak sąsiad czasami poprosi to pomogę. tak myślę że trzeba z 50 zł od ha będzie brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W dwadzieścia minut 2 ha ?Można wiedzieć jakim samolotem pryskasz ?:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dziwi mnie pryskanie ha w 10 min . Dobra , licz 5dych za ha i wszyscy powinni być szczęśliwi . Nie zapomnij faktury wystawić i wpisać w ewidencji oprysków . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
wiem wiem. Tak zapytam ile czasu siejesz hektar zboża siewnikiem 3 metrowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Oprysk w zależności od wielkości pól u danego klienta od 40 do 60 zł/ha. ma się rozumieć,że im mniejszy klient tym cena większa bo trzeba właśnie doliczyć czas potrzebny na umycie sprzętu podobnie jak po sianiu nawozów czy wapna. Jeśli pola są daleko to można doliczyć coś tam za dojazd. Za mieszanie na postoju ja bym nie liczył bo w zasadzie miesza się w czasie dojazdu na pole.

Co do wydajności siewu siewnikiem 3 m. to w zależności od kształtu i wielkości pola od 1,5 do 2,8 ha/godzinę (w moim wypadku siewnik pneumatyczny pracujący solo czyli bez agregatu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
extrabyk dzięki za wypowiedź, więc tak jak pisałem hektar w 10 minut czyli 6 ha na godzinę jak najbardziej realne licząc że opryskiwacz jest 5 x szerszy od siewnika nawet jak z opryskiwaczem wolniej się jeździ to mniej zawracania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Najwięcej w sumie zależy tak jak przy siewniku od tego jak dane pole zostało uprawione przed siewem bo jak równo to można lecieć ale jak wertepy to z broną nie poszalejesz a co dopiero z siewnikiem czy tym bardziej z opryskiwaczem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
Dnia 8.06.2018 o 09:07, wojtal24 napisał:

trzydziestka w prasie to lepiej z Ha sie dogadac bo szalu 330nie zrobi

 

Dnia 8.06.2018 o 13:57, zetorki12 napisał:

Czyli jak 10 min to 80zł i jeszcze sznurek klienta ? Kurde ja chyba za bardzo ludziom pozwalam się wykorzystywać . Mam takiego , co nie dość że za całą płaci ok 60zł , to na ogół schnie mu połowa wcześniej i dwa razy do tego mnie woła . No ale grunt że już w listopadzie płaci za dwa pokosy hurtem . :D

Borek , a tak z ciekawości - Wiesz może ile kostek w godzinę robisz ?

Za 40 min pracy wypchnęła 90 kostek( zbite) gdzie dzisiaj za 2 godz zwiazała 400 już takie normalne bo przestawiliśmy ją)  zawołaliśmy 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, KamilMaj napisał:

 

Za 40 min pracy wypchnęła 90 kostek( zbite) gdzie dzisiaj za 2 godz zwiazała 400 już takie normalne bo przestawiliśmy ją)  zawołaliśmy 80zł

Ja pierdziele . Z pola bym wygonił . 400 kostek , to 50 minut dość !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie masz tam jakiej zwijki w okolicy ? Oglądałem dziś jedną ... Nawet szkoda gadać .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati86    45

Panowie ja wołam 250 za godz. Prasa nowa bez pierdzielenia i postoi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam. Mam pytanie jakimi prasami robicie kiszonke ze zyta w baloty jakie macie w tym doświadczenia? ja mam prase rolke rivierre 121 pasowke i nie idzie robota w zycie udało mi się tylko jednego balota zrobić ponieważ material owija się na walek nie wiem czemu się tak dzieje co wy myślicie?
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie czy kostka behaton 6cm spokojnie mi wystarczy na wyłożenie magazynu pod sprzęty typu przyczepy rolnicze 12 tonowe itp ?
      Jak radzicie lepiej wybrać grubszą kostkę czy ta wystarczy spokojnie wiedomo chodzi o koszty. Z tego co sam się orientuje to po 8 cm jeźdżą pełne samochody cięzarowe więc pod sprzęty rolnicze chyba 6 cm wystarczy spokojnie. Oczekuję na fachową odpowiedź
    • Przez dawidursus323
      Wie ktoś czemu na necie do fs 15 nie ma prasy małej kostki np. sipmy? Czy w 15 nie byłoby małych kostek?
    • Przez Tomasz10112000
      Witam, chcę kupić prasę belującą do słomy, na siatkę.
      Porównajcie mi prasy firmy Vicon (pasową), Famarol (łańcuchową, łańcuchowo-walcową, walcową) lub inne wasze propozycje. Głównie chcę się dowiedzieć jak najwięcej informacji na temat tych dwóch pras.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj