KamilMaj

Prasowanie kostką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KamilMaj    1

Tak na szybko chciał bym spytać jaka cena za prasowanie siana C330 i Claas Markant 50 od godziny czy od kostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Robiąc kiedyś kostkę zawsze brałem od godziny.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
Przed chwilą, corrado napisał:

Robiąc kiedyś kostkę zawsze brałem od godziny.

A jak cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Teraz to pewnie jakieś 160-180zł godzina.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja kasuje 150 /h ale z224 i belarus ,wszystko zalezy od przepustowości maszyny ,ja ponad 20ton przerobie według danych producenta zetki

za 50dych to z domu bym sie nie ruszał ,toż to ledwo na paliwo zarobisz ,a gdzie twój czas dojazd na pole ,amortyzacja sprzetu ,na moje to min 100zl na h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1
1 minutę temu, Tomasz78 napisał:

ja kasuje 150 /h ale z224 i belarus ,wszystko zalezy od przepustowości maszyny ,ja ponad 20ton przerobie według danych producenta zetki

za 50dych to z domu bym sie nie ruszał ,toż to ledwo na paliwo zarobisz ,a gdzie twój czas dojazd na pole ,amortyzacja sprzetu ,na moje to min 100zl na h

To jak by policzyć 140zł/h dobrze będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na pewno będzie dobrze.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1

No to dzięki bo mamy prasę i nie testowaliśmy jej bo dopiero od szwagra przyprowadzona, i teraz tak myśle że jego mogłem spytać ale dzięki za pomoc bo akurat usługa się trafiła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Tomasz78 napisał:

ja kasuje 150 /h ale z224 i belarus ,wszystko zalezy od przepustowości maszyny ,ja ponad 20ton przerobie według danych producenta zetki

za 50dych to z domu bym sie nie ruszał ,toż to ledwo na paliwo zarobisz ,a gdzie twój czas dojazd na pole ,amortyzacja sprzetu ,na moje to min 100zl na h

Zdajesz sobie sprawę ile byś musiał kostek zrobić w godzinę żeby te dane się potwierdziły ? Już kiedyś się zastanawiałem dlaczego takie bzdury napisali .

8 godzin temu, KamilMaj napisał:

Tak na szybko chciał bym spytać jaka cena za prasowanie siana C330 i Claas Markant 50 od godziny czy od kostki?

Przelicz tak żeby 50groszy kostka wychodziła , z Twoim sznurkiem i będzie OK .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
8 godzin temu, Tomasz78 napisał:

za 50dych to z domu bym sie nie ruszał

50 to model prasy kolego - claas markant 50 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Kiedyś gdy jeszcze skr istniał to oni za prasę brali połowę stawki za kombajn. No ale to było mininum 15 lat temu to i stawki były inne. ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Zdajesz sobie sprawę ile byś musiał kostek zrobić w godzinę żeby te dane się potwierdziły ? Już kiedyś się zastanawiałem dlaczego takie bzdury napisali .

Przelicz tak żeby 50groszy kostka wychodziła , z Twoim sznurkiem i będzie OK .

Wczoraj robiłem to w 30 min wyszło 266 kostek to kostka wyszła 0.28zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
trzydziestka w prasie to lepiej z Ha sie dogadac bo szalu 330nie zrobi

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kiedyś robiłem i klienci byli na pęczki. Jak kolega teraz ich ma to co ma robić od ha? Jak na godz. ma klientów to dla niego lepiej za ha bez licznika na dziwnych kawałkach zawsze w du.. dostanie bo nie wiadomo ile jest.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650
@wojtal oj byś sie zdziwlil co 30 potrafi,u mnie w okolicy koles ma taki zestaw z z-224 to 60 obskawil tylko ciagnik co rok remont praktycznie.markant 50 z tego co kojarzę wydajnoscia od zetki trochę odstaje
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Wczoraj robiłem to w 30 min wyszło 266 kostek to kostka wyszła 0.28zł. 

W tym roku wszędzie suche siano , to idzie ino gwizd . Też mam problem w tym roku żeby kostka wyszła powyżej 40gr z moim sznurkiem .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

ja zawsze licze 160 za godzinę i sznurek klienta  

jesli prasowania jest mniej niz pół godziny  to i tak liczę za pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
4 godziny temu, Sylwekx25 napisał:

Kiedyś gdy jeszcze skr istniał to oni za prasę brali połowę stawki za kombajn. No ale to było mininum 15 lat temu to i stawki były inne. ;)

Teraz cos się zmieniło?,kombajn 300 od godziny lub od ha a prasowanie połowe tej kwoty i jak widać biora nadal tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, Borekk17 napisał:

ja zawsze licze 160 za godzinę i sznurek klienta  

jesli prasowania jest mniej niz pół godziny  to i tak liczę za pół godziny

Czyli jak 10 min to 80zł i jeszcze sznurek klienta ? Kurde ja chyba za bardzo ludziom pozwalam się wykorzystywać . Mam takiego , co nie dość że za całą płaci ok 60zł , to na ogół schnie mu połowa wcześniej i dwa razy do tego mnie woła . No ale grunt że już w listopadzie płaci za dwa pokosy hurtem . :D

Borek , a tak z ciekawości - Wiesz może ile kostek w godzinę robisz ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
a co będzie jechał na pole i za 10 minut weźmie niecałe 30 złotych to gdzie tu sens?
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

No ta, ja jechał 2× po 20 minut a prasował 30, czyli więcej jazdy jak roboty, jadę jutro niech dopłaca 1 zł za minute.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I się wyrówna. :P


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
ile liczyć za opryski? chciałbym brać na godzinę od momentu zapalenia ciągnika gdy będę rozrabiał oprysk do momentu powrotu na podwórko ciągnik 80 KM opryskiwacz 1500 litrów 15 metrów lanca. od hektara ciężko brać bo kawałki małe i różne odległości do pól 120 zł za godzinę to uczciwa stawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam. Mam pytanie jakimi prasami robicie kiszonke ze zyta w baloty jakie macie w tym doświadczenia? ja mam prase rolke rivierre 121 pasowke i nie idzie robota w zycie udało mi się tylko jednego balota zrobić ponieważ material owija się na walek nie wiem czemu się tak dzieje co wy myślicie?
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie czy kostka behaton 6cm spokojnie mi wystarczy na wyłożenie magazynu pod sprzęty typu przyczepy rolnicze 12 tonowe itp ?
      Jak radzicie lepiej wybrać grubszą kostkę czy ta wystarczy spokojnie wiedomo chodzi o koszty. Z tego co sam się orientuje to po 8 cm jeźdżą pełne samochody cięzarowe więc pod sprzęty rolnicze chyba 6 cm wystarczy spokojnie. Oczekuję na fachową odpowiedź
    • Przez dawidursus323
      Wie ktoś czemu na necie do fs 15 nie ma prasy małej kostki np. sipmy? Czy w 15 nie byłoby małych kostek?
    • Przez Tomasz10112000
      Witam, chcę kupić prasę belującą do słomy, na siatkę.
      Porównajcie mi prasy firmy Vicon (pasową), Famarol (łańcuchową, łańcuchowo-walcową, walcową) lub inne wasze propozycje. Głównie chcę się dowiedzieć jak najwięcej informacji na temat tych dwóch pras.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj