Polecane posty

Kobra66    5
Potrzebna pilna pomoc. Podnośnik dosyć szybko opada przy zgaszonym silniku, co może być przyczyną? Zawór rozdzielczy ten pod siedzeniem jest nowy, nowa rurka z uszczelnieniem nowy cylinder, tłok i pierścienie oraz orung pod cylindrem. Gdzie jeszcze szukać przyczyny opadania podnośnika. Liczę na jakieś konkretne podpowiedzi od kogoś kto się na tym zna i przerabiał już podobny problem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
a jak przełączyć rozdzielacz na hydraulikę przy podniesieniu to też opada? jeśli wtedy trzyma to może być tłoczysko i może wystarczy same uszczelniacze wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5
Po przełączeniu również opada, nieco wolniej ale w 10 minut opadnie do ziemi z obciążeniem oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5
Tylko co sprawdzić jak wszystko nowe, a może pompa mieć coś wspólnego z opadaniem. A może ktoś mógł by podrzucić strony z katalogu części odnośnie podnośnika i pompy do tego modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38

Za utrzymywanie ramion podnośnika w tych traktorach odpowiada zawór oscylatora: https://www.google.pl/search?client=ms-unknown&hl=pl-PL&oe=utf-8&safe=images&q=zawor+oscylatora&source=browser-type&qsubts=1528398956955#imgrc=joOMaTeldF1AEM: znajduje on sie na spodzie pompy hydraulicznej. Przerabialem to u siebie w MF 1004T, a to ta sama konstrukcja. Ten zawór zastępuje rozdzielacz hydrauliczny i to tam szukałbym przyczyny jeśli reszta nowa. u mnie wypadł seger z niego i sie tak zblokował, że podnośnik ani na 1cm nie opuścił agregatu 3,6 m przez godzine a zazwyczaj po 10 min bylo widac roznice. Tylko nie wiem jak to sie ma z zaworem pod siedzeniem, bo on odcina całkowicie podnośnik od pompy . No chyba, że oringi na przewodzie z pompy do plecaka ścięło przy montażu wtedy te objawy o których piszesz mogły by występować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Chyba cos kijowo poskładałeś Przy tak szybkim opadaniu stawiałbym na uszczelnienie tłoka w cylindrze Może odwrotnie założyłeś albo ścięło się przy wciskaniu tłoka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Pół traktora wymienił, pewno założył jakiś chłam że cylinder nie trzyma a suma sumarum jak u większości padł zawór oscylatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5
lukbold, jeżeli takie porady piszesz to sam jesteś chłam. Jeżeli nie masz pojęcia co może być przyczyną takiej usterki to lepiej się nie wypowiadaj bo tylko się kompromitujesz a nie radzisz. Weź to sobie do serca i nie rżnij cwaniak który pozjadał wszystkie rozumny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Synku dostałeś odpowiedź prosto z mostu i jeszcze próbujesz coś tam stękać... Daruj sobie... My ten podnośnik dawno rozpracowali dlatego wiemy jak się go diagnozuje i nie wymieniamy na pałe jak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5
Trafiło ci się że trafiłeś na zawór ale niestety w tm przypadku to nie on jest winien więc jak naradzie to tego nie rozpracowałeś niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak opada po przełączeniu zaworu pod siedzeniem to winny cylinder... ot to co niepotrzebnie wymieniłeś i z tego się śmieje.... jedyne co się zużywa to ten zawór na pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
To jest wbudowane w pompę... Dźwignia sterujące z plecaka naciska na ten zawór przy pompie... Taka drabinka przy pompie a za tym tloczek w cylinderku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Weź jeszcze raz poczytaj co wyżej było pisane. Zapewne robiłeś ten traktor na raty.... wymieniłeś tłok, cylinder i dalej lipa (wg mnie niepotrzebnie a w dodatku założyłeś lipne części, których dostatek), zawór pod siedzeniem (owszem podobno pękają). Następnie dorwałeś się do pompy i znów lipa bo tłok i cylinder po wymianie są nieszczelne ( a wiem o tym bo zawór pod siedzeniem gdy go przełączyć na hydraulike zewn odcina cylinder i nie ma bata by podnośnik puścił gdy jest to szczelne. Tak samo nie ma pewności czy zawór pod siedzeniem jest szczelny bo cóż z tego że nowy... to nic nie gwarantuje i trza by go włożyć do innego sprawnego traktora

Tak więc jeśli jesteś pewien za oscylator to wróć do tłoka w cylindrze... no jeszcze jest opcja pękniętego plecaka i olej od zaworu pod siedzeniem ucieka po drodze do cylindra

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5
No i tu masz rację bo jest rysa w miejscu uszczelnienia cylindra z plecakiem i jak plecak sprawdziłem pod ciśnieniem to właśnie olej wyciek z pod cylindra. Więc tu jest pies pogrzebany i niestety potrzebna jest cała skorupa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale się uśmiałem.... naraz plecak pęknięty.... to jak jeszcze Ci pomóc xDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
@lukbold Nie rób więcej z siebie większego prymitywa rodem z chlewa, niż jesteś. Nie potrafisz rzeczowo i kulturalnie prowadzić dyskusji, to znaczy że nadajesz się jedynie do pchania taczki na karuzeli i najlepiej wypierdalaj tam, pacanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A ty się z której choinki urwał? Napisz choć jedno zdanie na temat podnośnika a jak nie to.... Wracaj do chlewika pchać te taczke a nie wytykaj komuś brak kultury której sam nie masz szczekając tu bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Skoro znasz się na tych sprawach, to napisz swoje spostrzeżenia bez nuty ironii i cynizmu, która przemawia przez większość twoich postów.. chętnie poczytamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez bartunio95
      Witam mam problem z chydraulikom w ursusie 4514 jak podnosze coś o wadze powyżej powiedzmy 100 kg na podnośniku to żeżoli coś na zimnym oleju niema tego normalnie siewnik podniose i cisza olej sie troszke zagrzeje i po 15 minutach żężoli wtrakcie podnoszenie żeżolenie ustajie jak jak kipruje przyczepe to samo
    • Przez radek5314
      Alternator naprawiony sprawdzony i dalej nie ma ladowania dochodzi do 13v jak włączę światła to spada regulator wymieniony reszta jest ok co to może być coś w traktorze
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj