danielek24

urzadzenie porodowe-wycielnik

Polecane posty

danielek24    30

Witam. Ostatnio będąc w sklepie widziałem 2 takie urządzenia w cenie 550 i 1400zł.i moje zapytanie-kto z was ma takie coś i jak wam się sprawuje? Opłaca się w to inwestować? Bo poć samemu da się wyciągnąć ale czy krowy się tym "nie poszarpie" bo czucia w tym chyba nie ma a jak cielak będzie naprawdę tęgi, bo nie raz i we 4 jest co robić. I które lepsze tańsze czy droższe z większą ramką do zadu. Dużo pytań ale liczę na dużo odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Ja osobiście nie jestem za kupowaniem takiego przyrządu lepiej rękami bo czujesz wtedy jak idzie.


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

No właśnie ciekawe jak z tym czuciem, ale i tak i tak wyciągnąć trzeba a czasem jest problem jak w nocy się cieli i nie ma nikogo do pomocy. Fajnie było by gdyby wypowiedziały się osoby posiadające i używające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Jak dla mnie to urządzenie jest nieporozumieniem, wiele lepszym rozwiązaniem są takie kołowrotki, tylko trzeba mieć za co złapań, np za jakąś bajerkę, ścianę


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Stosuję taki sprzęt już kilka lat. Przy stosowaniu takiego sprzętu potrzeba mniej osób. Krowy nie są poszarpane, jest to o tyle lepsze iż ciągniesz równocześnie i nie szarpiesz jak to jest przy ręcznym. Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Takowy sprzęt posiadam od 3 lat, obsługa prosta jak budowa cepa, żadna krowa nigdy nie była poszarpana , ani nic nie pękło matce czy też cielęciu. Zdarzały się różne oorody, zawsze jest jednakowo, czyli cały poród obsługuje 1 osoba. Jeżeli masz możliwość to kupuj wycielacz z ramą obejmującą całą miednicę jest droższy ale nie przemieszcza się podczas wyciągania cielaka. Jeśli chodzi o siłę ciągnięcia to droższe modele mają odpowiednie sprzęgiełko, ja mam prosty model przy którym ważne jest wyczucie, ale nawet przy nim widać kiedy chce się przedobrzyć.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekk1988    0

Ja to praktykuję od 2 lat jest to niezastąpiony sprzęt na farmie krów.

Wcześniej miałem ten zwykły był dobry ale podczas wyciągania zjerzdzał z zadu krowy no to kupiłem ten lepszy i jest najlepszy obejmuje miednice i ma sprzęgło np jak ciągniesz za mocno to on sam popuszcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mam ten sprzęt od ponad 4 lat-i mogę powiedzieć tylko jedno-rewelacja-było to najlepiej zainwestowane 500 zł w gospodarstwie biggrin.gif -nie kupuj tylko stalowego-jest cholernie ciężki-a musisz tym operować jedną ręką .

@Adrianos-to te bloczki to nieporozumienie-trzeba wiązać krowę (i to za zad) bo inaczej ciągą ją po całej oborze biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Ja mam ten zwykły od lat xxxx i bez tego by było ciężko... naprawdę warto w to zainwestować. I nie ma się co bać że zrobi się krowie krzywdę. To mogą mówić tylko ci co nie użytkują tego sprzętu.. chyba jakimś cepem trzeba być aby na siłę ciągnąć... wiadomo chyba że jak ciężko idzie to coś jest nie tak i trzeba sprawdzić i na spokojnie. A jak jest normalny poród to i gospodarz i krowa znacznie mniej się namęczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16
deniss    0

A znacie wycielacz BioVet? Znajomy kupił parę miesięcy temu w jakimś sklepie internetowym i jest zachwycony. Że podobno szybko i sprawnie idą porody, a calość jest lekka, bo nie stalowa, tylko z czegoś innego wykonana nie pamiętam z czego ;) . Zanim i ja się zdecyduję chciałbym jednak zasięgnąć także innych opinii, więc bedę za nie wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

-- połączono --

 

 

Po dzisiejszym trudnym, nocnym porodzie stwiardzam ze musze kupic wycielacz... Troche szukałem i chyba najlepszy będzie VINK pytanie 160cm czy 180cm?! Duza jest między nimi róznica?! Ma ktoś z was taki wyczielacz?! Jakie opinie?! Pomóżcie...

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

jak coś to 180 bo 160 czasami bywa za krótki. Powiem Ci że u mnie pękła rączka przy wycielaczu przy ciężkim porodzie i choć jest on już naprawiony to zrobiłem sobie w międzyczasie drabinkę z cepów od kombajnu i zapieram ją o kanał gnojowy i zakładam drążek z podcięciem do linek za szczebelki i poprostu przekładam i w sumie to już od 3 lat tylko tak cielę bo jest lżej. Mój wycielacz nie ma siodła zakładanego za miednicę tylko tak że się tylko zapierało za zadek i trzeba było trzymać bo się zmykał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile kosztują takie urządzenia w grene chyba cos jest ale 1500zł za kawałek rurki to cos strasznie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Panowie jaka jest cena łańcucha do wyciągania cielęcia ? i czy opłaca się taki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Ile kosztują takie urządzenia w grene chyba cos jest ale 1500zł za kawałek rurki to cos strasznie drogo

 

 

Dla jednego drogo, dla drugiego niedrogo...Według mnie to inwestycja a nie wydatek. 1500zł to cena dwóch cieląt więc jeżeli ktoś odbiera dużo porodów to z pewnością inwestycja ta, szybko mu się zwróci... U mnie porodu przebiegają róznie, raz się sama ocieli, innym razem w "czterech chłopa" ciągniemy. Warto miec pewność, że jest się w stanie ocielić każdą sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Koledzy taka zabawka to chyba mija się z celem w oborze na stanowiskach ze względów ciasnoty?. I jak to się sprawuje przy pierwiastkach gdzie poród jest najtrudniejszy i przy pordzie gdzie krowa leży na boku? Ile trzeba siły by tym wyciągnąc ciele i jak duży to ma posów? bo trzeba w mig wyjąć ciele jak już tylko szyja i głowa zosała inaczej zakleszczy się na amen. Ma ktoś tą zabawkę i może opisać plusy i minusy oraz opinie rzetelną? Pytam bo tandetnie to wygląda a cena powala na nogi

Edytowano przez Marcin91
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

u mnie to urzadzenie jest 8 lat i polecam je.

 

A jesli masz tak ciasno w oborze to jak wyciagniesz rekoma w 4 chlopa? gdzie oni sie zmieszcza?

 

ogolnie nie ma minusow tego urzadzenia, bynajmniej ja takich nie widze. Jeszcze ani jednego cielaka nie zmarnowalem dzieki temu:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

u mnie sasiad ma cos ksztaltem przypominajacego ten na filmie ale na koncu ma kolowrotek z 2 szpulami cos na bazie walu korbowego i na nie nakreca sie linka sam zrobil podpatrzyl u innego hodowcy koszt ok 130 zl zrobienie a jak mam trudne porody albo tak owych sie spodziewam to ide do niego i pozyczam urzadzenie jest dobre bo jak ciagnesz ciele to nogi na zmiane ida do przodu raz jedna raz 2 co ulatwia wyciagniecie ale wiadomo lepiej niech same sie ciela niz ingerowac no ale czasami trzeba ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To urządzenie można kupić i za 700 zł-było tu gdzieś na forum.Tak jak pisze @statek-urządzenie jest ok-sam mam od 7 lat bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja mam niemiecki dałem za nie dużo bo ponad 1200zł ale to były najlepiej wydane pieniądze w gospodarstwie. Jedną rzecz w nim połamałem ale to był cięzki poród. Część po 2 tygodniach przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

u mnie to urzadzenie jest 8 lat i polecam je.

 

A jesli masz tak ciasno w oborze to jak wyciagniesz rekoma w 4 chlopa? gdzie oni sie zmieszcza?

 

ogolnie nie ma minusow tego urzadzenia, bynajmniej ja takich nie widze. Jeszcze ani jednego cielaka nie zmarnowalem dzieki temu:)

To u mnie ciągniemy w 4, to nie ja pisałem ze mam ciasno... Jaki masz wycielacz...marka, model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Za jakieś 100 złotych tak. Jak kosztuje więcej to sam bym robił (taka wyciągarka na alledrogo to w porywach 50 złych z przesyłką, a pewnie hurtowo da się i taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj